Petr Špringl: Dárcovská výzva pro projekt Běh pro Hospic sv. Štěpána 2021

Utíkejme pro Hospic jak daleko je třeba.

vybíráme od 27.4.2021
47 914 Kč
vybráno 319 % z 15 000 Kč

přispělo

43 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Kamarádi, přátelé, 
zase můžeme běžet pro Hospic sv. Štěpána a podpořit tak v těchto těžkých časech snahu o péči pro naše nejohroženější, a to nejen startovným, ale též nějakou tou korunkou, v rámci třeba i této výzvy.
V minulé výzvě jsem vás žádal o podporu, abych zvládl doběhnout do cíle závodu. V letošním, distančním ročníku, to vezměme za jiný konec: Podle přibývajících částek poběžím postupně trasy tak, jak jsou uvedeny na www.beh.prohospic.cz. Jakmile se v rámci výzvy objeví 1 000 Kč, poběžím 1km trať "k páře", při 3 tisících další 3km k letnímu kinu, při 5 tis Kč 5,2 km na Mostnou horu, při 7 tis. 7km běh na Radobýl, a tak i 10 a 11 kilometrové tratě. Prostě tady slibuji, že poběžím tak dlouho a tak daleko, kolik peněz dokážete složit. A pokud bychom překročili cílovou částku 15 000 Kč, nebo snad i dvacku? Tak poběžím poprvé v životě půlmaraton. To vám slibuji! A to proto, aby jsme z vás vylákali peníze na například nová polohovací lůžka, pro tento báječný podnik - Hospic sv Štěpána.

Vážení přátelé Hospice,
hrdě hlásím, že jsem udělal vše proto, abych vás nezklamal a že ten slíbený maraton jsem doběhl. Symbolicky to byla trasa se startem i cílem u vrat hospice.
Doufám, že vás těší, že zatímco jste trávili klidné nedělní dopoledne, tak se Petr potil někde u Roudnice nad Labem, protože za to, že jsem se vydal na cestu dvakrát tak dlouhou, než jsem kdy uběhl a pětkrát tak dlouhou, než normálně běhám můžete vy a vaše úžasné dary!
Zvláštní poděkování dlužím mé milované ženě Zdeňce a kamarádu Honzovi Vojíkovi, bez něhož bych na maraton pro Hospic ani nevyběhl, ale ani bych ho(bez Honzovi pomoci) nedokončil. Velká úcta pane dochtor!
Pro letošní rok se s vámi všemi i s Během pro Hospic loučím a přeji Vám plno požehnání na celý rok! 
Váš Petr Špringl

Ahoj kamarádi, 
hlásím, že půlmaraton je splněn :-)

Ještě jednu informaci bych chtěl zveřejnit: 
Protože jste byli opravdu štědří a název výzvy zní "Utíkejme pro Hospic jak daleko je třeba", rozhodl jsem se, že vzhledem k dosažené výši darů zkusím uběhnout i maraton a to od Hospice Sv. Štěpána do Roudnice nad Labem a zpět k hospici. Upřímně netuším, jestli to zvládnu, ale pro Vás a vaše dary do toho půjdu. Kamarádi mi přislíbili podporu, takže se snad dobrá věc pro hospic podaří :-)
Termín je kolem konce  května, potom dám zase vědět :-)

kamarádi, přátelé hospice, přátelé přátel hospice,
nějakou dobu jsem se zde neozval, za což se omlouvám. Může za to samozřejmě práce a plné nasazení v běhu :-)
Nicméně vám i tak můžu napsat, že co jsem slíbil plním:
Minulou středu jsem si vyběhl na Mostnou horu, v pátek jsem se večer po práci šel proběhnout a skončilo to tak, že jsem najednou zaběhl těch 7 a 10 km( na Radobýl ne, mám respekt z divočáků :-)) a předevčírem jsem splnil i tu jedenáctku do Píšťan. Všechny záznamy najdete pod textem.
Dal jsem vám ale ještě jeden slib a to, že v případě naplnění výzvy poběžím půlmaraton. Výzvu jste naplnili, takž já splním svůj slib v nejbližším možném termínu a to v pondělí, nebo úterý příští týden( o víkendu jsem v práci).

Dle slibu, včera proběhl( snad doslova :-)) běh na 3 km, dnes nezávisle na počasí vyrazím na Mostnou horu ku zdolání 5km trati.

Ježkovo voko, oni to složili! Pomóc! Co budu dělat?!
No co, takže dneska 3 km, zítra 5, ve čtvrtek 7, sobota 10. Příští týden 11 kilometrů plus slibovaný půlmaraton, abychom to stihli do konce výzvy :-D
Teď mě napadá, že jsem ještě nikdy nepřemýšlel nad maratonem...
;-)

Přátelé,
tak první "závod" na tisíc metrů máme s Kubíkem zdárně za sebou. Závratnou rychlostí 8 km/hod. jsme se prořítili do cíle u Hospice( fotky z ceremoniálu níže)  a hned, protože jste skvělí, čilí a ženete nás svými dary, se začali připravovat na další, tříkilometrovou trať.

Díky Vaším prvním příspěvkům se raketově blížíme k otevíracímu virtuálnímu závodu na 1000 metrů "K páře" a zpět. Zaregistroval jsem se tedy k běhu a najal si i traséra v podobě nejmladšího syna Jakuba...

Založení výzvy

Hospic sv. Štěpána
SLAVÍME 20 LET! OSLAVTE JE S NÁMI BĚHEM! A pomáhejte tak hospici uskutečňovat jeho poslání - dopřát našim nemocným důstojný a bezbolestný závěr života s laskavou péči a se svou rodinou nablízku. Letos běžíme virtuálně!
Každý krok pomůže!
Každá koruna také!
Zaplacením startovného nebo zasláním daru pomůžete.

Běhějte a plňte přání těm, kteří jsou na sklonku život a běhat již nemohou.
A co mnozí přejí? - Hlavně - Nebýt sami a nemít bolesti. 
To vše umíme a snažíme se naplňovat a zajiš´tovat. Bolestem se však dá i předcházet a to používáním vhodného vybavení a předcházením zbytečných komplikací, jako jsou např. proleženiny.
Proto pro naše nemocné potřebujeme ZAKOUPIT NOVÁ POLOHOVACÍ LŮŽKA.
Pomozte nám vyběhat alespoň 400 000 Kč, abychom mohli pokoje pacientů co nejdříve dovybavit.


Petře, vytrvalost se cení.

Michal Muzička
300 Kč

Hodně štěstí :)

Lucie Doušová
500 Kč

Trénuj, šmudlo;) Ať to běží:)

Petr Příkazský
1 000 Kč

Hodně štěstí! ;)

Jiří Popek

Tak bomby chlapci! 💪

Marek Musil
5 000 Kč

Mate to tam chlapci 😊

Michaela Bednarova
500 Kč

To pívo je potřeba trochu vyběhat, takže to bude lepší zaokrouhlit na 20 ;)

Koldent s.r.o. - IČ: 06935915 MDDr. Jaroslav Úlehla
4 000 Kč

Hezký nápad, Petře. Hodně sil a štěstí Hospici i nadšeným běžcům.

Markéta Tumová
500 Kč

Ať se daří

LJL Círusovi
300 Kč

Máte to tam pánové 👍.

Petr Závodský
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Hospic sv. Štěpána, projekt: Běh pro Hospic sv. Štěpána 2021