EUC a.s.: Dárcovská výzva pro projekt Nikdo by neměl být sám

Společně pro seniory

vybíráme od 8.4.2021
55 814 Kč
vybráno 186 % z 30 000 Kč

přispělo

81 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Pojďme společně umožnit řadě seniorů, aby mohli žít důstojný život doma a nemuseli do domovů důchodců!


Rozhodli jsme se, že společně podpoříme Nadaci Krása pomoci, konkrétně projekt Nikdo by neměl být sám (Doma bez obav). Vizí této nadace jsou spokojení senioři, kteří žijí důstojný život doma

Finanční prostředky budou využity na zajištění domácí individuální péče a opory pro seniory, kteří to potřebují. Konkrétně nadace pro seniory obstarává pomůcky, zařizuje asistenci, pomáhá s orientací ve složitém systému sociálních služeb, propojuje seniory trpící samotou s dobrovolníky, kteří s nimi následně tráví čas.

A to stojí za to, ne?    
Nadace Krása pomoci
Také si myslíte, že by nikdo neměl být sám? Tak podpořte a sdílejte naši vizi. Naší vizí jsou spokojení senioři, kteří žijí důstojný život doma. Nabízíme proto individuální péči, oporu a pomoc všem, kteří to potřebují. Vysvětlíme možnosti, obstaráme pomůcky, zařídíme asistenci, představíme služby, které seniorům umožní důstojný život doma. Prolomíme tak začarovaný kruh, ve kterém služby sice existují, ale senioři o nich nevědí nebo o ně neumějí požádat. Seniory, kteří trpí samotou, také propojíme s našimi dobrovolníky, kteří s nimi tráví čas. Pokud 5 lidí zadá trvalý příkaz na 500 Kč měsíčně, znamená to celý den péče, společnosti a opory, což často stačí k tomu, aby člověk mohl žít doma a důstojně a nemusel předčasně do ústavní péče.
Jeden den koordinátorky péče stojí přibližně 2500 Kč. Za tu dobu může pomoct jednomu seniorovi se vším, co za celý měsíc potřebuje, nebo navštívit a pomoct více lidem.

Pokud si nastavíte pravidelný příkaz a budete posílat 500 Kč pravidelně každý měsíc, je to pro nás vlastně dvojitá pomoc. Díky pravidelným dárcům totiž dokážeme snáze plánovat naše aktivity dopředu a máme jistotu, že můžeme o daného seniory pečovat celý rok a být mu k ruce, když bude potřebovat.

Odpusťme si alespoň jednou za čas nějakou životu nepotřebnou zbytečnost a přispějme na dobrou věc... :)

Mirka Adamová

Nikdo by neměl být sám...

Daniela Lasáková
1 000 Kč

👍

Tomáš Buchta
1 000 Kč

Robert Vongbounthanh

:-)

Dárce

Senioři seniorum Eva

Eva Richterová
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Krása pomoci, projekt: Nikdo by neměl být sám