Gymnázium J.Seiferta o.p.s.: Dárcovská výzva pro projekt Fond pomoci zdravotní péči

S Gaming & Sports na Fond pomoci zdravotní péči

vybíráme od 7.4.2021
400 Kč
vybráno 3 % z 12 500 Kč

zbývá

25 dní

přispěli

2 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V rámci celé akce Gaming & Sports  organizované studentskou radou Gymnázia J.Seiferta o.p.s. bude možnost přispět na charitu. Pro tento účel jsme vybrali Fond pomoci zdravotní péči. To má jeden jednoduchý důvod. Většina z nás bohužel nemůže z různých důvodů s aktuální situací nic dělat, avšak jsou tu jiní, kteří tu možnost mají a kteří se neobejdou bez pomoci od Vás.
Fond pomoci zdravotní péči se snaží ulevit zdravotnickým zařízením tím, že technologicky a personálně rozvíjí péči o nemocné se středním a těžkým průběhem covid-19 v jejich domácím prostředí. K tomu jsou zapotřebí kyslíkové koncentrátory sloužící k uvolnění dýchacích cest nebo polohovací lůžka, která usnadňují manipulaci z nemocnými. 
Charita Česká republika
Charitní zdravotní péče je nesmírně efektivní službou, která pomáhá nemocnicím udržovat potřebnou kapacitu lůžek pro pacienty s těžkým průběhem nemoci covid-19. Značnou úlevu zdravotnickým zařízením přináší i péče, která s nemocí nesouvisí, protože nevyžaduje práci jejich odborného personálu. Což je v době, kdy se každý volný zdravotník počítá, obrovsky cenné.

Účelem „Fondu pomoci zdravotní péči“ je zajistit technologický i personální rozvoj domácí zdravotní péče Charity Česká republika.  Z jeho prostředků budou v první řadě pořízeny mobilní kyslíkové koncentrátory, které významně pomohou řešit problémy dýchacích cest, spojené s nemocí covid-19. Pacienty se středně těžkým průběhem nemoci tak bude možné ošetřovat doma v jejich přirozeném prostředí nebo v našich pobytových zařízeních (jsou-li jejich klienty) a zajistit jim dostatečnou zdravotnickou službu a odborný dohled. Rovněž budou zakoupena polohovací lůžka, určená k zapůjčení do domácností pacientů, což výrazně ulehčí manipulaci s nimi i celkovou péči.

Sbírka je úředně registrovaná veřejná sbírka a pokud do ní přispějete převodem na účet nebo přes portál Darujme.cz, je dar daňově uznatelným nákladem. Stačí vyplnit žádost o vystavení potvrzení. Děkujeme!

Pokud Vás zajímá pravidelné dárcovství, přidejte se k Dobročinným!


Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Charita Česká republika, projekt: Fond pomoci zdravotní péči