Tereza Krčková: Dárcovská výzva pro projekt Postavíme dětský hospic Dům pro Julii

Zimní sbírka pro Dům pro Julii

vybíráme od 30.11.2020
93 400 Kč
vybráno 47 % z 200 000 Kč

zbývá

13 dní

přispělo

18 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Dnes je to přesně 5 let ode dne, kdy jsem byla hospitalizovaná na onkologii. Teď jsem živá a zdravá a jako poděkování za to chci přispět na pomoc těm, kdo takové štěstí nemají. Domov pro Julii je dětský hospic, své terénní služby už poskytuje, ale stále potřebuje finance na výstavbu samotné budovy hospice.
… A TADY JE CELÝ PŘÍBĚH PRO TY, KTERÝM JE JEDNO, KOLIK ČASU ČTENÍM STRÁVÍ, aneb, jak jsem se během jednoho dne dostala od „snad po tom ultrazvuku stihnu zajet do školy a napsat ten test“ k „snad neumřu ještě aspoň ty dva měsíce, abych stihla vidět poslední sérii Panství Downton.“

Ano, zpětně viděno přeháním, ano, budu to brát s nemístným nadhledem, a ano, nad tamtím jsem skutečně uvažovala :)

Tak abychom začali – 30. 11. 2015 jsem šla na ultrazvuk nadledvin. Chtěla bych touto cestou poděkovat své praktické lékařce, která moje neurčité příznaky brala vážně, ani když už jsem byla ve fázi, kdy jsem si sama připadala jako hypochondr.

Ultrazvuk tedy ukázal ‚neidentifikovatelné něco‘ na jedné nadledvině, poslali mě do nemocnice, v poledne už jsem byla na onkologii, přičemž moje diagnóza nebyla pořád jasná. Bolesti jsem díky Bohu žádné neměla, takže jsem si na onkologii připadala jako na pochmurné, ale luxusní dovolené – výborné jídlo až do postele, úžasné sestřičky, filmů a knih co hrdlo ráčí!

Vánoce jsem strávila doma a byly naprosto kouzelné a pohodové. Tady se zase zastavím, abych poděkovala své perfektní rodince, kterou si nemůžu dostatečně vynachválit a bez které by celé to marodění nestálo za nic!

Operaci jsem nakonec podstoupila až za nějaké dva měsíce, a až po ní jsem konečně zjistila, co za odrůdu vetřelce se mi to usadilo v břiše: jeho jméno jest Ganglioneurom a je to jediný nezhoubný nádor ze skupiny těch zhoubnějších nádorů. Vlastně dříve taky býval zhoubný, ale pak ho to asi přestalo bavit, zakuklil se a přestal růst – i tak do té doby dosáhl úctyhodných rozměrů. (Všechny výše uvedené údaje píšu zpaměti podle toho, co mi tehdy chirurg řekl a za případné medicínské nesrovnalosti se omlouvám, jsem jen člověk a moje paměť není bezchybná).

Takže tak. Jsem ráda, že jsem tady na světě, protože kdyby můj nádor tehdy nebyl stejný lenoch jako já, vůbec to tak nemuselo dopadnout. 

Kdo někdy na svůj život nadává, aniž by zároveň cítil, byť jen malou vděčnost, že vůbec žije, a příliš řeší věci, které si tolik pozornosti nezasluhují, aniž by si uvědomil, že se vlastně má na světě dobře – ať si zkusí představit, že hned zítra se bez varování ocitne na onkologickém oddělení bez jistoty, kdy zase bude moct ty všednosti začít řešit. Protože život není zaručená věc. Tak se ke mně připojte a pomozte těm, kdo tuto situaci doopravdy a bez sebemenší špetky humoru nebo možnosti nadhledu musí řešit. A to ne u sebe. Ale u svých dětí. 

Proto je právě Dům pro Julii tak potřebný – nabízí nejen medicínskou stránku, ale i tu lidskou, s duchovními, psychology, sociálními pracovníky a dalšími, kteří jsou připravení poskytnout tu nejlepší možnou péči v těžkém období.

Přeji Vám všem z celého srdce pevné zdraví a doufám, že nějaký (pokud možno nemalý) peníz přihodíte, protože každá koruna se počítá… 
Dům pro Julii, z. ú.
Postavit a zprovoznit dětský hospic vyžaduje odhodlání, nasazení, trpělivost, práci a čas. A taky peníze na provoz, mzdy a zázemí pro náš tým. Děkujeme, že pomáháte postavit dětský hospic Dům pro Julii, první zařízení tohoto typu v České republice.
Vizí našeho projektu je slovo „společně“. Dětský hospic je pro nás místem, kde jsou si všichni rovni. S touto filozofií přistupujeme k těm, kteří se ocitli v situaci, kdy potřebují naše zařízení využít. Bez ohledu na politickou příslušnost, na náboženství, na barvu pleti, pohlaví, nebo stav konta.

U nás jsou to děti a rodiče, kteří se, ač neradi, chtějí rozloučit anebo si odpočinout.

Chceme vybudovat dětský hospic, místo, kde zkušení zdravotníci, pečovatelé, psycholog, duchovní, sociální pracovník a další poskytnou tu nejlepší možnou péči v těžkém období. Budeme nabízet péči odlehčovací pro dlouhodobě i krátkodobě pečující, i možnost prožití terminálního stádia onemocnění.
Více informací naleznete na webových stránkách www.dumprojulii.com.

Držím pěsti ať se povede vybrat víc než 100%!

Marťa + Luky
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Dům pro Julii, z. ú., projekt: Postavíme dětský hospic Dům pro Julii