CZ / EN
Zuzana Šulcová: campaign for project Přestupní stanice

Help for Přestupka

we started on 2020-10-12
€78
raised 19 % out of  €410

supported by

6 people
This campaign is already closed. Thank you!
Přestupní stanice is a charity shop which gives jobs to homeless people - and now it needs our help.
Přestupní stanice (Transfer station) is a very unique second-hand store.

It gives homeless people a job, helps them find a stable flat and sort out family ties.

Covid lockdown has been a very challenging season for them financially and since Přestupní stanice is an NGO, this crisis might destroy the whole project.

That's why I have decided, on the occasion of my birthday, to create this little campaign and encourage us all to donate to Přestupní stanice.

Let's help to the homeless people who do not give up!

* * *

HOW MUCH SHOULD I DONATE?

It's up to you - choose your own amount.
- If you donate 85 CZK (cca 3 euro), you help Přestupka pay for 1 hour of work.
- If you donate 680 CZK (cca 25 euro), you pay for an 8-hour work shift.
You can also send regular payment on this bank account: 2801087176/2010

WHAT ARE THE PAYMENT METHODS?

Online payment, Google Pay, PayU and bank transfer.

DOES PŘESTUPNÍ STANICE RECEIVE ALL THE DONATED MONEY?

Yes, it does! The money is sent weekly, so the NGO doesn't need to wait for the target amount to be raised.
Labre, z.s.
Přestupní stanice je obchod s darovaným oblečením, který na přechodnou dobu zaměstnává lidi bez domova. V bezpečném prostředí jim pomáhá postavit se zpět na vlastní nohy a najít si stálou práci. Stávají se zde prodavači a provozními, podílejí se na chodu podniku a zároveň mají prostor na řešení své situace. Pomozte nám udržet Přestupku, abychom mohli dávat novou šanci těm, kdo potřebují pomoc dostat se z ulice. Staňte se i vy součástí!
Od svého založení jsme dali práci a zázemí 21 lidem bez domova, po výkonu trestu, s duševním onemocněním nebo s drogovou minulostí, kteří se snaží řešit své dluhy, zdravotní potíže, poškozené vztahy a nejisté bydlení. Díky naší i vaší podpoře mají dostatek času a pomoci, aby se postavili na vlastní nohy a začali znovu. Se stabilním zaměstnáním si obnovují návyky i sebedůvěru, mají finanční jistotu a s naší podporou se dostávají zpět do bezpečného bydlení, férových prací a z dluhových pastí.

Jsme místem, které dává druhé šance a těm, kteří se rozhodnout odejít z ulice, nabízíme efektivní pomoc, bezpečí a podporu. Podporu dáváme i těm, na které naše kapacity běžně nestačí - rozdáváme oblečení, hygienu a potraviny lidem bez domova, umíme je nasměrovat na správné služby. Oblečení dáváme i do freeshopu, veřejných skříní a charit, podporujeme i rodiče samoživitele v nouzi a při humanitárních krizí jsme centrálním místem pomoci. S prvními mrazy organizujeme rozdávání těm, kdo k teplému oblečení nemají přístup.

Pravidelně organizujeme akce pro veřejnost za dobrovolné vstupné, kde dáváme prostor aktuálním tématům, ale i workshopům a kurzům, kde se lidé mohou seznámit a věnovat manuální DIY činnosti a trávení kvalitního času.

Součástí Přestupky je i komunitní kuchyně, kde si každý může udělat čaj, kávu nebo si dát limonádu za dobrovolný příspěvek.

I přes náročné období pandemie jsme otevřeli upcyklingovou dílnu ve spolupráci se Skautským institutem, kde vyrábíme nové produkty z nevyužitých materiálů.

Potřebujeme vaši pomoc, abychom mohli pokračovat v práci, která má smysl, přináší pozitivní výsledky a dokáže měnit životy.

  • Otevřeli jsme nový obchod v Opatovické 7, abychom mohli nabídnout více pracovních míst a lépe řešit ekologický problém fast fashion. Bohužel 14 dní po otevření nastala krizová situace epidemie Koronaviru a my se mohli vrátit zpět do obchodů až po mnoha měsících. Z finanční krize se dostáváme dodnes.

  • Díky vaším příspěvkům můžeme částečně pokrýt platy našich zaměstnanců a dávat nové šance lidem bez domova, jejichž počet se od pandemie navýšil. 

  • Plat jednoho kolegy nebo kolegyně bez domova na půl roku činí 100 tisíc na částečný úvazek. Půl roku je minimální doba, kterou s námi kolegové stráví.
Díky, že jste toho součástí!

Zkoukněte nás na https://www.facebook.com/prestupnistanice/ nebo www.prestupnistanice.cz

Držím palce! Díky za vaši práci a dobré srdce.

Linda Coufalová
CZK 500

Krásný projekt, díky za něj a ať se daří! :)

Donor
All donations support organization:
Labre, z.s., projekt: Přestupní stanice