Martin Souček: Dárcovská výzva pro projekt KOLO PRO ADAMA 2020-2021

KOLO PRO ADAMA 2020

vybíráme od 16.7.2020
781 477 Kč
vybráno 521 % z 150 000 Kč

přispělo

450 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Jsme parta cyklo nadšenců, která podporuje třináctiletého handicapovaného cyklistu ADAMA KUTHANA, a nyní již i další děti, v jejich cestě za vysněnými tricykly, handbiky či trenažéry. Díky této myšlence vznikl náš team Adam.

Rádi bychom vám popsali naši sportovní výzvu KOLO PRO ADAMA, do které jste se s námi mohutně zapojovali v době od 17. července do 20. srpna 2020.
❤️ Moc děkujeme ❤️

Dne 20. srpna 2020 byla naše výzva ukončena, ale náš příběh pokračuje dál! Sledujte nás, zůstaňte s námi. Bude to stát za to ❤️🚴🏻‍♂️😇


Naši hrdinové úspěšně zdolali 1544 km, setkání ve všech městech se moc povedla!

Vy jste s námi společně najezdili za 120h (od 8. do 12. srpna 2020) neskutečných 54.687 km a naši partneři tak, jak slíbili, přispěli částku 273.435,- Kč do této dárcovské výzvy.


Spolu s vašimi příspěvky se ručička pomyslného barometru zastavila na neuvěřitelných 777.777,- Kč.

Za naježděné kilometry a věnované příspěvky vám nesmírně děkujeme, moc si vaší důvěry vážíme a v blízké době vám zde představíme konkrétní plány, jak s tímto štědrým obnosem společně s Černými koňmi naložíme. A že toho bude mnohem víc, než jsme si před měsícem dokázalo představit, je 100% jasné ❤️.

Sledujte nás také stále na FB www.facebook.com/koloproadama a IG www.instagram.com/koloproadama.

Martin Souček (1.9.2020)


Během následujících týdnů jsme díky vašim kilometrům a darovaným příspěvkům mohli konat dobro. Společně s Černými koňmi jsme tak do konce roku 2020 předali 14 speciálních kol! 💛 Něco neskutečného 💛 Děkujeme, za vše hovoří tyto obrázky.

_______________________________________________________________________

A o čem naše výzva byla a jak začala?
V termínu od 8. do 12. srpna 2020 sedli 3 cyklisti z týmu Adam (Martin S, Honza a Martin C) na kolo - a společně objeli naši republiku - 1500 km za 5 dní, bez jakékoli podpory. Cílem bylo nasbírat finanční prostředky na nákup speciálních kol pro handicapované děti. 

Vy se můžete zapojit dvojím způsobem:
  • přispět libovolnou částku zde na této výzvě
  • přidat se k nám a v uvedeném termínu s námi jezdit na kole
Stačí zde přispět minimálně 100 Kč (jako symbolické startovné - maximální výši se ovšem meze nekladou :) a pak vámi najeté kilometry (za období 8. až 12. srpna) vykázat pomocí tohoto formuláře.

Za každý váš ujetý kilometr přispějí naši partneři 5 Kč. Vybrané prostředky poputují přímo do neziskové organizace Černí koně, která za ně Adamovi a dalším dětem pořídí vysněný tricykl, handbike či trenažér. Jezdit můžete kdekoliv, nebo se přidat na část trasy přímo k naší skupince – detaily viz níže v části „podrobnosti k trase“.

Časté dotazy a odpovědi k výzvě!

Sledujte nás také na našem FB/IG, kde budeme publikovat aktuální info z cesty.

Trasa povede z Plzně, přes Liberec, Frýdek-Místek a Kyjov zpět do Plzně. V těchto městech proběhnou setkání, kde Černí koně budou mít pro děti zajímavý program s ukázkou handbiků, tricyklů a trenažérů. V době našeho průjezdu tímto místem se s vámi, Adamem a Černými koňmi setkáme a společně provedeme dobrý skutek.

08.08.2020 (08:00) - start - Plzeň, Koterovská 130 (Ramala)
09.08.2020 (14:00) - průjezd a zastávka v Liberci, ZOO Lidové sady 1
10.08.2020 (15:00) - průjezd a zastávka ve Frýdku-Místku, Riegrova 832
11.08.2020 (13:00) - průjezd a hlavní zastávka v Kyjov, Masarykovo náměstí
12.08.2020 (20:00) - cíl - Plzeň, Koterovská 130

Leták KOLO pro ADAMA k tisku - Stáhnout ZDE

PODROBNOSTI K TRASE:
Trasa na mapy.cz
Trasa na RideWithGPS
GPX soubory ke stažení: ZDE
Staňte se také členy našeho klubu na Strava.com

KDO ZAPLATÍ ZA VAŠE KILOMETRY?

K původním organizátorům výzvy se postupně přidali další 3 partneři, kteří nabídli také přispět stejným dílem = 1 Kč/km. Zde je seznam těch, kteří každý po koruně za každý najetý kilometr přispějí:
Organizátoři: ALTRON, a.s., Instalace Praha, spol. s r.o.
Partneři: Energo Tušimice s.r.o., TINT s.r.o., COBAP s.r.o.
Každý váš najetý kilometr tedy bude ohodnocen částkou 5 Kč. Partnerům děkujeme za jejich podporu!
_______________________________________________________________________
PŘÍBĚH VÝZVY KOLO PRO ADAMA
Původně jsme měli v plánu odjet “pouze” 2222 km v rámci Metrostav Handy Cyklo Maratonu 2020, Adama jsme si vybrali jako našeho patrona. Vznikl Team Adam, který se mezi čtyřčlennými týmy umístil na první příčce. Euforii po dojezdu ihned nahradilo organizování detailů vyjížďky kolem Česka.

Následně se nabalila myšlenka na další sportovní akci, která se spojila se záměrem vybrat prostředky na nákup nového tricyklu, který Adam již nutně potřebuje. A tak se začal rozvíjet příběh  “Kola pro Adama”. Vznikla sportovní výzva přes portál darujme.cz, na které se během rekordních 6 dní podařilo potřebné peníze nasbírat! Za to všem dárcům ze srdce děkujeme!

Dává nám to možnost v celé akci pokračovat a obdarovat speciálními koly i další handicapované děti – výzva tedy nekončí, ale odstartovala tento krásný počin, který spojuje sportovce i nesportovce, zdravé i ty, kteří měli o něco méně štěstí a společně se ubíráme nasbíranými kilometry i vybranými penězi ke společnému cíli.
_______________________________________________________________________
KDO JE TEAM ADAM?

Za celým týmem stojí cca 15 skvělých srdcařů, kteří každý přispěl svým dílem k úspěchu celé akce. Jejich tváře a jména si můžete prohlédnout v tomto albu na facebooku. Setkáváme se s neuvěřitelnou podporou ze všech stran, a za to také srdečně děkujeme. Žene nás to kupředu a dodává energii!
_______________________________________________________________________
PŘÍBĚH ADAMA KUTHANA
Adam Kuthan se narodil jako zdravé dítě. Ve třech letech ale začal mít problémy s rovnováhou a lékaři mu objevili nádor na mozku. Náročná operace Adamovi sice zachránila život, ale upoutala ho na lůžko.
Dnes je mu 13 let a za tu dobu ušel neuvěřitelnou cestu! Navzdory všem zdravotním komplikacím (centrální kvadruparéza se zatížením na pravou stranu, poruchy hrubé a jemné motoriky, vada řeči, zraku, těžká poruchu rovnováhy, epilepsie...) se snaží vyrovnat svým zdravým kamarádům. Díky sportu a pravidelnému tréninku na handbiku a trenažéru se mu to také daří. Je schopný stát, ujít pár kroků a zapojit se do společenského života na závodech.
Jeho velkým přáním je věnovat se handycyklistice závodně a k tomu bude potřebovat "dospělácký" tricykl. A my jsme se rozhodli mu pomoci toto přání splnit.

Naše nejlepší handicapovaná cyklistka Kateřina Antošová napsala:
„Tohle je Adam. Jízda na handbiku ho postavila na nohy. Proto potřebuje tricykl, aby mohl jet dál... Adam není jen další dítě s DMO. Adam je fajn a bude z něj silný člověk!"

Adama jsme měli možnost všichni z teamu Adam poznat v rámci intenzivních 4 dní na Handy cyklo maratonu – je to neuvěřitelně silný, chytrý a vtipný kluk, který má ve své rodině úžasné zázemí. Víme, že touto akcí určitě naše společná cesta nekončí.

Děkujeme vám za jakoukoliv podporu. Každá darovaná koruna nebo ujetý kilometr má význam!

za Team Adam,
Martin Souček s týmem 15 skvělých kamarádů

V případě dotazů nás prosím kontaktujte pomocí e-mailu: pomahejme@koloproadama.cz.

Odkazy:
http://www.koloproadama.cz
https://www.facebook.com/teamadam2020
https://www.instagram.com/teamadam2020/
https://www.cernikone.cz/
https://mapy.cz/s/hagocufomu
https://www.strava.com/clubs/koloproadama
https://www.strava.com/routes/2725775287322637080
https://ridewithgps.com/routes/33646285

Leták KOLO pro ADAMA k tisku - Stáhnout ZDE

Naši hrdinové posledních pěti dní včera v noci úspěšně dojeli, nyní si lížou rány a my pro vás máme několik důležitých datumů!
- výzva na www.koloproadama.cz končí 20/8/2020 a do té doby můžete stále přispívat finančně na další kola pro handicapované děti ze stáje Černých koní 🐎
- kilometry najeté v období 8-12/8/2020 můžete vykazovat přes formulář do neděle 16/8/2020. Víte-li o někom, kdo jezdi v tomto období, ale neví o akci, sdílejte, aby mohli vykázat :)

Po sečtení všech kilometrů a příspěvků vám přineseme přesná čísla!

ps: akce nekončí, zůstaňte s námi! 💛

Pánové již zdolali nejzápadnější, nejsevernější a nejvýchodnější body ČR a blíží se do Kyjova, kde proběhne 11/8 další setkání a především - dojde k předání kola Adamovi!
Sledujte nás na našem FB, kde najdete aktuální info :)


Vše je připraveno:

Sledování na trase živě (od 8.8. 8:00) ZDE

Vykazování vašich jízd (za období 8. až 12. srpna) ZDE

Náš projekt získal tu nejmilejší a z pohledu cyklistiky nejhodnotnější podporu.
Moc si vážíme @zdenek stybar za sdílení ! ❤️🚴🏻‍♂️

Team Adam si v rámci Metrostav handy cyklo maratonu dojel mezi 4 člennými tými pro prvenství a jede se dál! 8/8 v 8 hod startujeme na vyjížďku v Plzni!

O Kole pro Adama se ví již v médiích - rádi s vámi sdílíme články, kde nás zmiňují!
Děkujeme, bez vás by to nešlo!
https://liberecky.denik.cz/…/cyklo-jizda-pro-adama-zastavi-…
https://www.ivelo.cz/vyzva-kolo-adama-jizdou-kole-pomuzete…/

Leták na naši sprnovou akci je na světě! Můžete se těšit na 4 místa setkání - Plzeň, Liberec, Frýdek-Místek, Kyjov.

Team Adam se rozjel na své "zahřívací kolo" - 2222 km dlouhou jízdu v rámci Metrostav Handy Cyklo Maratonu! Aktuality najdete na FB + v odkazech níže.

Sledovat můžete vše živě:
video stream na YouTube, kanál team Adam:
hlavní stream celého závodu, sestřihy všech týmů rozhovory, denní rozbor:
https://youtu.be/7CcVtkX3Mlk

Momentálně vrcholí přípravy na první akci, kterou je Metrostav Handy Cyklo Maraton - ladíme všechny detaily, aby nás po cestě nic nezaskočilo! 
Čtyři závodníci Martin, Tomáš, Mirek a Zdenda si již masírují svaly na úterní ráno!

Startujeme v 9:32 od sídla Metrostavu, Koželužská ul. 2450/4, Praha 8.

Přijďte nás osobně podpořit, budeme rádi!
Team Adam

Děkujeme, že s námi jedete dál! 
Vážíme si toho!
Čeká nás velká jízda. Těšíme se na vás na trati i v celém Česku od 8. srpna do 12. srpna. Rozjeďme to všichni s ADAMem!

Sen se stává realitou! 

Jste neskuteční, my vám za to děkujeme. Díky rychlosti vaší podpory se význam naší výzvy již teď mění. Budeme chtít pomoci většímu počtu dětí a vybavit je handbikem/tricyklem od Černých koní, přesně takovým, který zachránil ADAMA. 

Náš nový cíl je, aby ADAM spolu s námi, spolu s vámi pomohl dalším konkrétním dětem. Takové děti jsou již dnes na čekací listině Černých koní, a my jsme si dali za cíl vyjezdit s vámi pro ně díky společným kilometrům potřebné vybavení. Cílíme nově na částku 500.000 Kč - víme jak s ní naložit!

Děkujeme, nekončíme, jízda pokračuje, naše mise dostává nový rozměr!

Pojďte s námi všichni od 8. srpna do 12. srpna jezdit na kole. 
My pojedeme, ADAM pojede, vy pojedete a naši partneři přispějí!

Děkujeme za důvěru. Dnešním dnem se k nám přidává další společnost. COBAP po vzoru ostatních drží linii a přidává za každý váš km také 1 Kč.
Aktuálně je tedy 1 km ohodnocen příspěvkem 5 Kč.
Děkujeme!

Máme nového podporovatele - společnost TINT z Frýdku Místku. Pojí nás obchodní spolupráce, tak výborné osobní vztahy.
TINT se přidá po vzoru našich firem a přispěje také 1 Kč za každý váš km.

Nově tedy každý km má již hodnotu krásných 4 Kč.

Pánové z TINT děkujeme

Novinky se na nás hrnou! 
S radostí jsme přijali zprávu, že se k nám přidá na skoro polovinu trasy Tomáš Navrátil (můj vzor z dálkové cyklistiky). 
Těšíme se a děkujeme za podporu!
Martin

Můžeme oznámit další skvělou zprávu - máme nového silného partnera pro podporu této výzvy a snahy pomoci ADAMOVI a dne už víme, že dalším dětem.

Radek Muška, majitel obchodní sítě cykloprodejen RAMALA nám přislíbil z každého Vámi zrealizovaného nákupu přes jejich eshop věnovat 5% z prodejní ceny + si pro vás připravili malý dárek.

Do objednávky napište "Kolo pro ADAMA". 

Děkujeme Radkovi a firmě RAMALA

Máme úžasnou zprávu. K podporovatelům naší výzvy se přidala dnes firma Energo Tušimice a nabídla nám 1 Kč za každý váš naježděný km v době naší okružní jízdy okolo ČR !! Za Vaše km budeme tedy nyní přispívat zde do "sbírky" již 3 Kč/km !
Děkujeme moc

Zdravíme všechny fanoušky a podporovatele této myšlenky. Za první den výzvy jste přispěli neuvěřitelných 61.000 Kč. Moc si toho vážíme. 

Váš přístup nás naplňuje nadějí, že se nám podaří vybrat potřebné prostředky nejen na Adamův tricykl, ale že společně podpoříme i další handicapované děti. 

Krásný večer,
za team ADAM Martin

Ukázka tricyklu od českého výrobce AZUB. Takový by se mohl ADAMOVI líbit.

Založení výzvy

Černí koně, z.s.
Kolo pro Adama je příběh o vnitřní síle, kterou v sobě objevil malý chlapec. Závažné onemocnění Adama připoutalo na nemocniční postel, zdálo se že na trvalo... Dnes je Adam vzorem dalším dětem, jeho sportovní výkony si nezadají s výkony dospělých závodníků. Cílem projektu je podpořit Adama a další děti s tělesným nebo kombinovaným postižením.

Děkujeme detem z tábora FIT sports club z.s. Za úžasných dodatečných 87 km, za které jsme přispěli krásných 435 Kč ❤️

Fit sports club z.s.
435 Kč

Rádi podporujeme projekty, které dávají smysl a jsou adresně směrované. Držíme palce, ať vykouzlíte úsměv na rtech i dalším dětem, které naši pomoc potřebují.

Colsys s.r.o. 14799634
30 000 Kč

Bylo nám ctí se zúčastnit a přispět alespoň malou částku na dobrou věc! Tým COBAP s.r.o.

COBAP s.r.o. 28953673
54 687 Kč

Trhák Musical přeje hodně štěstí Adamovi i jeho týmu.

Daniel Hádl - Trhák Musical, s.r.o.
30 000 Kč

Danieli děkujeme moc za takový krásný příspěvek. Martin

Martin Souček

Protože Černí koně dělají správnou věc.
Adamova dětská lékařka.

MUDr. Šárka Kasardová
1 000 Kč

Mockrát děkujeme!!
team Adam

Martin Souček

Osobní platba za kilometry, které do naší výzvy vykázal @Zdeněk Štybar (Závod Milan-SanRemo, 317 km x 5 Kč = 1585 Kč) tak jak jsme se dohodli :) Budou sloužit dobré věci.

Martin Souček
1 585 Kč

Ve svých 61 letech vím, jak ohromné je chodit po vlastních nohou a bez handycapů. A pokud se nahradí nohy kolem, dostává takový jedinec křídla.
Přeji šťastný let !
Pavel Jelínek

Pavel Jelínek
1 000 Kč

Krásné, Pavle, moc děkujeme za komentář,
team Adam

Martin Souček

Hodně šťastných km na nových strojích všem :-)

Michal Míčko
1 000 Kč

Michale, díky!
team Adam

Martin Souček

Držte se, bando. Děláte dobrou věc a tak to má být. Už jsme se potkali na 111, jel jsem v týmu Praha, s Pepou Zimovčákem, kecali jsme spolu v Karvánkách.

Petr Mazura

Petře, díky!
team Adam

Martin Souček

Děkujeme nadšencům z Kyjova, kteří ujeli ve výzvě Kolo pro Adama každý více než 130 km na kole a ještě mezi sebou vybrali tuto částku v hotovosti!
Igor a Silvie Kuthanovi.

Igor Kuthan
10 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Černí koně, z.s., projekt: KOLO PRO ADAMA 2020-2021