Josef Prokeš: Dárcovská výzva pro projekt Mimořádná podpora pro Radio Proglas

V čase výzvy hledá Proglas nové cesty víry, prosím, podpořme ho...

vybíráme od 20.3.2020
13 500 Kč
vybráno 45 % z 30 000 Kč

zbývá

18 dní

přispělo

13 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?
Těžká ale také krásná doba. Zve nás k novému hledání cest víry. A jsem moc rád, že do toho jde také Proglas. A to odvážně! Prosím, podpořme ho... 
Přemýšlím v těchto dnech nad osmou kapitolou Skutků. 
Po ukamenování Štěpána začalo velké pronásledování. Všichni kromě apoštolů se rozprchli pryč z Jeruzaléma. Do té doby se zřejmě spolu scházeli, komunikovali, slavili eucharistii. Teď to všechno násilně končí. Nevidí se, nemohu se navzájem povzbudit. Nemohou být spolu při lámání chleba. Musel to být docela zmatek. Apoštolové nemohli mít všechny věřící "pod kontrolou". 
A přeci. Církev a hlásání evangelia to nezpomalilo, právě naopak. Ve Skutcích čteme, že všude, kam učedníci přišli, začali hlásat zprávu o Ježíšovu zmrtvýchvstání. Tím se zvěst evangelia šířila mnohem rychleji, než původně. 
Není tato situace také trochu výzva pro nás? Nemůžeme být v našich Jeruzalémech, nemůžeme prožívat víru v kostelech, kde jsme zvyklí. Ale můžeme víru prožívat doma. Můžeme se společně modlit za naše sousedy. Z našich společných modliteb, které jsou na mnohonásobně více místech, než je kostelů, se mohou stát majáky, ze kterých se může šířit světlo Zmrtvýchvstalého. Evangelium se tak trochu "vymkne naší kontrole" a to je moc dobře. Třeba bude zase moci být více rozfoukáváno silou Ducha Svatého. 
A Proglas je v tomto snaží velkou oporou a povzbuzení. Nebojí se hledat nové cesty a to se mi líbí. Prosím podpořme ho. 
Nadační fond Radia Proglas
Naši posluchači a podporovatelé, podpořte nás prosím mimořádným darem v době aktuální epidemie. Pracujeme intenzivněji navzdory překážkám, abychom dokázali vysílat do vašich domovů a udrželi tak i společenství, které vytváříme.
Nouzový stav v České republice komplikuje a často i znemožňuje našim dárcům poslat peníze na podporu vysílání. Ti, co nás podporují hotovostí a využívali k tomu služby KAPRŮ, dnes nemají možnost svůj dar poslat. To nám způsobí propad v příjmech, který nás bude bolet. Reálně očekáváme pokles darů v době epidemie v řádu statisíců korun.

Vedle toho máme mimořádné výdaje kvůli nákupu ochranných pomůcek, abychom zůstali zdraví a mohli vysílat. Zároveň jsme museli nakoupit technologie, které umožní práci proglasákům z domova v karanténě.

Proto prosíme, ať už posloucháte nebo neposloucháte Proglas, pokud můžete, podpořte nás.

Vaše podpora nám umožní fungovat navzdory všem překážkám. Budeme vám nadále sloužit.

Samozřejmě vám pošleme také v lednu 2021 potvrzení o daru pro daňové účely. Stačí při platbě daru vyplnit potřebné údaje.

Kromě finančních darů nás můžete podpořit těmito způsoby:
  1. Založte výzvu (viz níže) a šiřte ji dál. S vytvořením výzvy vám můžeme pomoci.
  2. Sdílejte tento projekt na sociálních sítích.
  3. Sdílejte darovací widget na svých stránkách. Widget je ta tabulka vpravo. Pošleme vám html kod, který jednoduše umístíte na stránky.
  4. Znáte osobnost, která by nás byla ochotná podpořit výzvou? Pošlete nám kontakt.
Za tým Proglasu
Marek Chvátal, fundraiser
chvatal@proglas.cz

Díky za vás.

Viktor Toms
1 000 Kč

Díky Proglasu za jeho práci.

Dárce
1 000 Kč

Díky za Vaši službu!

Dárce
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadační fond Radia Proglas, projekt: Mimořádná podpora pro Radio Proglas