Nový zákon o PA. Pohádka, co skončí pohádkově?

vybíráme od 27.2.2020
44 270 Kč
vybráno 443 % z 10 000 Kč

přispělo

104 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Unie porodních asistentek hledá prostředky na zlepšení návrhu zákona o komoře porodních asistentek tak,  aby mohly svou práci vykonávat samostatně a dle potřeb těhotných žen.
EDIT: I PŘESTO,  ŽE CÍLOVÁ ČÁSTKA JE JIŽ VYBRÁNA, UNIPA BY NA JEDNÁNÍ O KOMOŘE PORODNÍCH ASISTENTEK POTŘEBOVALA DESÍTKY AŽ  STOVKU TISÍC KORUN. PROTO SE NEBOJTE PŘISPÍVAT I NADÁLE. ZA PŘÍSPĚVKY JSME STÁLE MOC VDĚČNÍ A BUDOU POUŽITY NA JEDNÁNÍ O NOVĚ VZNIKAJÍCÍM ZÁKONU. 
EDIT: I PŘESTO,  ŽE CÍLOVÁ ČÁSTKA JE JIŽ VYBRÁNA, UNIPA BY NA JEDNÁNÍ O KOMOŘE PORODNÍCH ASISTENTEK POTŘEBOVALA DESÍTKY AŽ  STOVKU TISÍC KORUN. PROTO SE NEBOJTE PŘISPÍVAT I NADÁLE. ZA PŘÍSPĚVKY JSME STÁLE MOC VDĚČNÍ A BUDOU POUŽITY NA JEDNÁNÍ O NOVĚ VZNIKAJÍCÍM ZÁKONU. 

Unipa je organizace,která dlouhodobě  sdružuje porodní asistentky, které často pracují komunitně, tj v terénu. Za ženami často dojíždí do jejich domova a tam se o těhotnou starají tak, jak mají. V případě potřeby pak ženu odešlou k lékaři či rovnou do nemocnice. Před porodem, při porodu i po porodu doprovází/dochází za ženou jedna PA. Pohádka. 
Nový zakon o komoře porodních asistentek je skvělý nápad. Mnoho toho v naší zemi v tomto oboru chybí. Jako Unipa však vidíme v zákonu mezery, které je potřeba poopravit, abychom se my, porodní asistentky, o vás mohly starat i nadále pohádkově. Obava je taková,  ze by se mohla najít zlá macecha, která by nás, porodní asistentky, zavřela do věže (rozumněj porodnice) a nechala nás hlídat drakem (rozumněj zákonem).
A na to je potřeba najít poklad (desítky až stovku tisíc korun).
Budu moc ráda, když ho pomůžete kopat! 
Fakt rada bych tu práci totiž začala dělat,až mi to děti dovolí.
Unie porodních asistentek
Podpořte dostupnost péče porodních asistentek.
Vaše podpora bude směřovat členkám Unie porodních asistentek, které se setkávají s obstrukcemi ze strany úřadů a institucí. A převážně na jejich právní zastoupení.
O výši podpory pro konkrétní porodní asistentku bude rozhodovat rada Unie porodních asistentek.

Aktuálně vybíráme na právní zastupování porodní asistentky, které byla nepravomocně uložena pokuta 100 000 korun za to, že poskytuje péči u mimoklinických porodů.
Od 27. února 2020 je účel sbírky rozšířen i na právní zastupování profesní organizace při snaze o zkvalitnění právního prostředí pro porodní asistentky a jejich klientky.

https://www.centrum-robatko.cz/sysevent/40/6/126/sto-tisic-za-domaci-porody/?fbclid=IwAR2kvQyBvea4HgJXCdfwYX8_8OR1SqG-ODutkzQqb3mPzKtSDqParXSz0N4

Děkujeme, že nám pomáháte naplánovat naši vizi. Tou je dostupná péče porodní asistentky pro každou rodinu.
Finanční prostředky přijaté po ukončení tohoto projektu budou Unií porodních asistentek využity na aktivity směřující k podpoře porodních asistentek/ oboru porodní asistence.
Věřím v pohádky s dobrým koncem.

Kristýna Sadílek Strakošová
500 Kč

Podporuji vytvareni rozumnych zakonu za ucasti vsech dotcenych stran. Stat by nemel ignorovat nazory kvalifikovanych porodnich asistentek ani prani matek. Moc by se mi libilo, kdyby zakony o porodu spoluvytvarely take zeny a nejen muzi.

Kateřina Eklová

Ať se daří!

Pavlína Kalandrová
100 Kč

Fandíme Unipě a chceme komunitní porodní péči! Asistovaný domácí porod je bezpečnější než neasistovaný! Lucka

Dárce

Věřím, že v ČR je svobodná volba opravdu možná. Že o naše případné třetí dítě a mě bude moci celé těhotenství pečovat jedna porodní asistentka a bude s námi moci být i u porodu. Ať už to bude kdekoli.

Anna Křivánková
500 Kč

Podporuju

Veronika Alsaied Ahmadova
50 Kč

Prispivam jen symbolicky, už je vybráno. Pokud bude potřeba vybrat do dalšího tažení, prispeju víc. Držím palce, tohle je fakt průser.

Andrea Kolombová

Ještě doladit tu výzvu a postup jak ovlivnit legislativní proces! Ať se to vydaří.

David Kovář
1 000 Kč

At pomuze!

Karolína Kamarádová
150 Kč

Moje žena ví nejlíp, co potřebuje pro sebe a naše děti. Porodní asistentku jsme vždy měli a byla součástí toho všeho.

Jiří Kupšovský