Petra Nováková: Dárcovská výzva pro projekt Pomoc opuštěným a týraným psům

Narozeninová pomoc opuštěným a týraným psům | Dogpoint, o.p.s.

vybíráme od 14.2.2020
3 800 Kč
vybráno 127 % z 3 000 Kč

přispělo

17 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Znáte Dogpoint, o.p.s.?

...pokud ne, koukněte. Tahle organizace dělá skvělé věci, hlavně pomáhá pejskům ze špatných podmínek, z množíren, třeba i týraným a hladovým pejskům dát se do kupy a najít milující páníčky. Můžete tak vidět i na jejich webových stránkách https://www.dog-point.cz/o-nas/o-projektu, tak na jejich Facebooku https://www.facebook.com/Dogpoint/.

A já bych jim v tom chtěla společně s vámi pomoct a věnovat jim na jejich činnost malý finanční příspěvek.

Takže pokud byste si se mnou k mým narozeninám dali např. pivo, pošlete místo toho 35 korun v rámci této výzvy. Pokud byste mě na pivo chtěli pozvat, pošlete rovnou 70 korun. Pokud byste mi nedali nic, stejně zvažte, jestli by vás nebolelo přispět. Uděláte mi tím radost a dáte mi super dárek. A nejen mně! 
Svůj hlavní narozeninový dárek už mám už půl roku. V září jsme s Markem adoptovali Brokolici.Vtrhla do našich životů jako vítr, možná spíš jako tornádo. I když v době naší nepřítomnosti ničí, na co přijde, radši než spořádaně a rovně lítá ze strany na stranu a křižuje nám cestu, nutí nás chodit ven brzy ráno nebo pozdě večer, je to instantní štěstí! Máme v ní parťáka, na túry, brázdění kopců a lesů, běhání i válení se na gauči. Učí nás trpělivosti a time managementu. A dalším mnoha věcem.

A já bych chtěla, aby takové štěstí jako my mělo víc lidí. A zároveň aby takové štěstí jako Broko mělo více týraných, opuštěných pejsků ze špatných podmínek nebo pejsků z množíren.

Dogpoint dělá skvělé věci, jak můžete vidět na jejich webových stránkách https://www.dog-point.cz/o-nas/o-projektu, tak na jejich Facebooku https://www.facebook.com/Dogpoint/, tak třeba i na živo, protože pokud nemůžete pejska mít, můžete si ho / je tam jet aspoň pomazlit a vyvenčit a pokud ho můžete mít, můžete ho tam adoptovat.


No ale všechna tahle dřina, krmení, provoz, veterinární péče, apod. není zadarmo... A jelikož já mám (téměř) všechno, co chci a rozhodně všechno, co potřebuji, můžete mi k mým narozeninám udělat radost tím, že společně téhle skvělé organizaci a partě dobrých lidí darujeme příspěvek na záchranu dalších pejsků, kteří se teď zrovna nemají nejlépe. Třeba potom budou mít štěstí a dostanou se do domovů, kde je budou všichni milovat, i když třeba zrovna vytrhají lišty z podlahy. 

Nemusíte darovat stovky ani tisíce, ale když si k padesátikoruně sedne padesátikoruna, máme možnost vybrat slušný balík peněz, který určitě pomůže na správném místě. 
Dogpoint, o.p.s.
Spolu s vámi měníme psí osudy a hledáme pro ně ztracené štěstí.
Spolu s vámi měníme psí osudy a hledáme pro ně ztracené štěstí. Děkujeme za vaší průběžnou podporu, bez ní bychom nikdy nedokázali zachránit tolik životů, které mnohdy visely doslova na vlásku.

Každý váš příspěvek pomáhá zachraňovat psí životy. Bez dostatku financí bychom nezvládli realizovat spoustu akutních, ale i dlouhodobých záchranných akcí. 
Spolu s vámi ale dokážeme pomoci až stovkám psům za rok. Děkujeme za každý jednorázový i pravidelný příspěvek, který můžete věnovat na pomoc psům v nouzi.
Tady je pár příběhů, které by bez vás neměly šťastný konec.

Alan
Pro Alana záchrana přijela opravdu na poslední chvíli. Když ho našli v kotci bez přístupu k čisté vodě a jídlu, nedokázal ani sám chodit. Video o jeho záchraně doslova obletělo republiku. Dnes si Alan užívá život plnými doušky.
 

Zanedbaná bydžovská smečka
Ve spolupráci s obcí Nový Bydžov a veterinární správou jsme z malého bytu plného špíny a harampádí odvezli 16 psů. Někteří z nich v podstatě nikdy neviděli slunce, neběhali po trávě. Byli v hrozném zdravotním stavu - zablešení, začervení, trpěli záněty očí a uší, feny mléčných žláz. 
U nás se postupně dali dohromady a o 4 měsíce později i poslední z nich odjel do nového domova.

Přemnožená smečka z Týnce
Pomohli jsme vyřešit obrovský problém přemnožené smečky čítající 59 psů, kteří žili na jednom malém pozemku. U nás v útulku nakonec skončilo 8 psů, pro které jsme postupně našli domov.


Brit
Další děsivý příběh podvyživeného psa. Na jaře 2016 byl nalezen uvázaný v lese. Vyhublý na kost, s vylysalou srstí a oslabenou imunitou. Ale ani on ani my jsme to nevzdali, všechny rány se postupně zahojily a z Brita se vyloupnul veselý a vitální pes, který si život ještě patřičně užije.

Břeclavská množírna módních psů
V naprosto nevhodných podmínkách přežívalo v chovu 60 psů “módních” plemen - čivav, jorkšírů, papilonů. Psi na tom byli zdravotně velice špatně - vystrašení, se zničenými zuby, záněty očí a uší, vady nohou. Postarali jsme se o 10 z nich a jen náklady na veterinární péči nás vyšly na více než 50 000 Kč.Kníračoidi
Během dlouhých 9 měsíců jsme z jediného pozemku postupně odvezli 40 psů, kteří tam do té doby polodivoce žili se svým majitelem, který nebyl schopen se o ně řádně postarat. Zajistili jsme pro ně tolik potřebné veterinární ošetření a ve spolupráci s dalšími organizacemi jsme jim pomohli najít nové domovy. Pro 13 psů, kteří se ke svému majiteli vraceli, jsme zajistili nezbytné veterinární ošetření a především kastraci. Celá akce nás stála téměř 90 000 Kč.

Děkujeme, že nám pomáháte uskutečňovat takovéto záchranné akce! Bez vaší podpory bychom nic z toho nedokázali, opravdu každý příspěvek pomáhá zachránit psí životy.

Mňau

Michaela Balarinová
100 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Dogpoint, o.p.s., projekt: Pomoc opuštěným a týraným psům