CZ / EN
Nikola Černá: Dárcovská výzva pro projekt Podpora pro dobrou věc

Cesta pro dobrou věc

vybíráme od 29.1.2020
34 290 Kč
vybráno 34 % z 100 000 Kč

přispělo

47 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Moje nevlastní máma nedávno onemocněla rakovinou a čeká ji dlouhá cesta za vyléčením. Na začátku její cesty, kdy nevěděla kudy kam, ji doslova zachránila organizace  OVAHELP,  která ji   poskytla informace, útočiště a hlavně naději.
Vydávám se taky na jednu takovou dlouhou cestu. Cestu, která bude trnitá, plná potu a bezpochyby taky nadávek. Cestě se říká Te Araroa Trail, je dlouhá  3000 km a vede napříč celým Novým Zélandem. Vyrážím z nejjižnějšího bodu jížního ostrova a doufejme, že zdárně dojdu na nejsevernější bod severního ostrova. Celá cesta mi bude trvat zhruba 4 měsíce.
Jdu pěšky, jdu sama a jdu hrdě s logem OVAHELP na hrudi.
Cely průbeh výzvy sledujte na Instagramu @NikyVsZeland

Proč jsem se rozhodla pomoci právě spolku OVAHELP?
Spolek založila paní Zdeňka, která sama prodělala rakovinu prsu a nyní se snaží se svou dcerou poskytnout to, co ona při své cestě neměla - informace a společnost lidí se stejným problémem. Chod spolku hradí paní Zdeňka s rodinou z velké části ze svého a proto je jeho osud v rukou vás - lidí s dobrým srdcem, kteří přispějí.

Díky jejich práci jsem si uvědomila, že rakovinu nevyléčí jen lékaři s jejich chemoterapií. Pacient musí v uzdravení věřit. Musí vědět, že ho čeká dlouhá cesta, ale že na ni není sám.
Já svou cestu taky sama nemůžu zvládnou, proto potřebuju vás. Vás všechny, kdo zrovna čtete tyhle řádky. Každou korunou, kterou přispějete pomáháte na těžké cestě nejen onkologickým pacientům, ale teď také mi. Posíláte mi tím naději, že lidé k sobě nejsou lhostejní a jsou ochotni si navzájem pomoci.

Každá darovaná koruna mi dodá sílu na další kilometry a jednomu pacientovi dodá sílu bojovat s rakovinou, protože bude stejně jako já vědět, že v tom není sám.

Ovahelp - Centrum pomoci onkologickým pacientům, z.s.
Jsme nezisková organizace OVAHELP - Centrum pomoci onkologickým pacientům, z.s. v Ostravě. Aktivně pomáháme onkologickým pacientům se zvládnutím závažného onemocnění, za což se nám dostalo v roce 2019 ocenění jako nejaktivnější členská organizace Ligy proti rakovině v ČR. K dosažení našeho cíle jsme zvolili 3 hlavní dlouhodobé programy: dobrovolnictví v nemocnicích - aktivní podpora pacientů, odborné konference a vzdělávání veřejnosti, důraz na prevenci - kampaně ve spolupráci s lékaři

💚

Tereza Blažková
500 Kč

Přeji zdar a sílu...

Zdeněk Fabián
1 000 Kč

Hodně sil celé rodině.

Barbora Veselá
250 Kč

Seš skvělá! Jen tak dál.. užívej ⛰❤️

Simona Klammertova
500 Kč

Hodně štěstí Niky i mamce ♥️

Bára
200 Kč

protoze dobro den;)

Petr Brtek
390 Kč

Držím palec Vám i Pavlušce. Přeji štěstí. A.

Adriana Adamovská
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Ovahelp - Centrum pomoci onkologickým pacientům, z.s., projekt: Podpora pro dobrou věc