CZ / EN
Katerina Mandulova: Dárcovská výzva pro projekt Elektrický neurostimulátor WalkAide pro Tomáše

Katka běží pro Tomáše

vybíráme od 9.1.2020
9 711 Kč
vybráno 97 % z 10 000 Kč

přispělo

20 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Jizerská 50 startuje už za měsíc! Do závodu nastoupí i 15členný tým nadšených běžkařů i horolezců z Českého horolezeckého svazu. Připomenou si tak 50 leté výročí tragické Expedice Huascarán. V dobových kostýmech a v čele s hlavní iniciátorkou Kateřinou Mandulovou chtějí podpořit sbírku pro Tomáše. Jemu samotnému se hory staly před dvěma lety osudné. Při výpravě do Vysokých Tater zemřela při pádu ze Slavkovského štítu jeho sestra. Tomáš se při pokusu o její záchranu těžce zranil a nyní je odkázaný na pomoc blízkých. Pokud i Vy chcete pomoci, přispějte Tomášovi na elektrický neurostimulátor Walkaide.

Sbírka se koná pod záštitou Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové
Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové
Váš dar bude použit na nákup elektrického neurostimulátoru WalkAide pro Tomáše z Ostravy
V roce 2017 zemřela Tomášova sestra Lucie po pádu ze Slavkovského štítu ve Vysokých Tatrách. Tomáš se při pokusu o poskytnutí pomoci sestře sám těžce zranil a musel být transportován na ARO v nemocnici v Popradu, kde jeho život „visel“ doslova na vlásku. Po dalších dnech na ARO v Ostravě podstoupil 3D plastiku kalvy a poté následoval pobyt v rehabilitačním ústavu v Hrabyni.

Od října loňského roku začal Tomáš rehabilitovat v neurorehabilitačním centru ARCADA, jelikož je po závažném úrazu mozku stále trpí syndromem „padající špičky“. Právě těmto pacientům může pomoci kompenzačně – rehabilitační pomůcka, tzv. funkční elektrický neurostimulátor WalkAide, která při chůzi pomáhá zvedat špičku nohy a tím značně usnadňuje chůzi. Tomášovi by tak přístroj poskytl větší samoobslužnost a při pohybu nezávislost na pomoci okolí nebo jiných pasivních kompenzačních pomůckách (vozík, chodítko, hole).Cílová částka na pořízení elektrického neurostimulátoru je 60 000 Kč.


Sbírka se koná pod záštitou Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Držím moc palce, Tomášovi i do závodu Katce.

Jan Mihule

Drzim drzim palce!! Zachranit lidsky zivot (a pri tom i riskovat svuj vlastni) ... vime. To je nejvic!

Irena Truneckova
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, projekt: Elektrický neurostimulátor WalkAide pro Tomáše