Lilia Khousnoutdinova: Dárcovská výzva pro projekt Začít znovu - podpora rodin, kterým zemřelo miminko

Začít znovu - podpora rodin, kterým zemřelo miminko

vybíráme od 18.12.2019
2 900 Kč
vybráno 1 % z 200 000 Kč

přispělo

7 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Ztráta očekávaného nebo nově narozeného miminka je nejtěžším tématem rodičovství. V Unii porodních asistentek se proto rozhodli propojit odborníky, kteří v pravý čas, v potřebné míře a s respektem pomohou rodinám vyrovnat se s prenatální a perinatální ztrátou jejich dítěte. 
Začít znovu, nesmírně hodnotná iniciativa Unie porodních asistentek, pro kterou už je opravdu dávno na čase. Pojďme podpořit projekt, který podpoří ženy v tom možná nejtěžším okamžiku v životě. Kdy v době, kdy se chystají přivítat své miminko do svého života a vytváří pro něj nový prostor ve své rodině, ve svém životě, a místo toho se s ním musí loučit. V tomto bodě žena potřebuje podporu, zaslouží si jí a často vůbec neví, kam se má obrátit.
   Pojďme podpořit Unii porodních asistentek, ať mohou pomoci vyškolit a propojit síť odborníků, kteří v této náročné situaci budou stát a pomáhat těmto ženám, podají jim pomocnou ruku a budou jim oporou. Aby mohly najít způsob, jak se s tím vyrovnat a najít zase v životě radost a naději. A MOHLY ZAČÍT ZNOVU.
https://www.darujme.cz/projekt/1202472
Unie porodních asistentek
Chceme, aby rodiny, které přišly v těhotenství nebo v období kolem porodu o dítě, získaly podporu, kterou tolik potřebují. Díky vašemu daru jim můžeme zprostředkovat odbornou, včasnou a respektující péči.
Ztráta očekávaného nebo nově narozeného miminka je nejtěžším tématem rodičovství. V Unii porodních asistentek jsme se proto rozhodli propojit odborníky, kteří v pravý čas, v potřebné míře a s respektem pomohou rodinám vyrovnat se s prenatální a perinatální ztrátou jejich dítěte. 

Porodní asistentka je pro rodiče v průběhu těhotenství blízkou osobou a v případě ztráty dítěte jim společně s dalšími odborníky může poskytnout potřebnou pomoc a být jim v těžkých chvílích na blízku.

S vaší podporou 
 
 • iniciujeme vznik podpůrných sítí odborníků v každém kraji pro rodiny, které přišly o miminko
 • zprostředkujeme zasaženým rodinám informační a terapeutické balíčky 
 • podpoříme jednotlivce a organizace, které rodiny touto ztrátou provázejí
 • budeme vzdělávat porodní asistentky a další odborníky v péči o rodiny
 • spustíme pilotní krizové a informační linky pro porodní asistentky, které provází rodiny prenatální a perinatální ztrátou.

Chceme, aby všechno, co uděláme, sloužilo co nejširší skupině odbornic a odborníků. Proto budeme vše, co uděláme sdílet na našem blogu, kam se můžete přihlásit.

Podporujte nás pravidelnou částkou, abychom mohli neustále pomáhat rodinám “začít znovu”.

Vývoj služby je financovaný z projektu MPSV.

Děkujeme za podporu porodní asistentce Kristíně Neubertové Zemánkové. ♥Moc si vážím toho, že tento projekt oceňuje i Lilia Khousnoutdinová. ♥Díky našim dárcům v minulosti vzniklo:

 • Video: Rodím, mám práva


 • Můj průvodce těhotenstvím s těhotenským deníkem 

 • Těhotenské průkazky od porodních asistentek

Vytvořili jsme webovou stránku, na které těhotné ženy najdou kontakt na porodní asistentky podle krajů a místa svého bydliště. V případě, že dostupnou porodní asistentku nenajdou, budou mít do budoucna možnost na této webové stránce aktivně oslovit zodpovědné úřady a instituce. Poskytneme tak rodinám příležitost, aby mohly svůj problém s nedostupností péče porodní asistentky aktivně řešit. Součástí webových stránek bude také dotazník, který nám později umožní zmapovat, na kterých místech České republiky porodní asistentky opravdu chybí a jak velká je po nich poptávka. 

 • Každoročně organizujeme Pikniky s porodní asistentkou • Gravidimetr
Gravidimetr je zdravotní pomůcka, která slouží porodním asistentkám a těhotným ženám k určení stádia a dne těhotenství. Obsahuje informace o tvaru dělohy,  doporučený harmonogram vyšetření, tabulku fyziologických hodnot krevního obrazu aj. 
 


 • Webovou stránku Společně k porodu, kde naleznete plno informací, videí, mapu porodních asistentek  a naši online poradnu...Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Unie porodních asistentek, projekt: Začít znovu - podpora rodin, kterým zemřelo miminko