CZ / EN
Andrea Semancova: Dárcovská výzva pro projekt Romská vysokoškolská stipendia

Vzdělání pro všechny - startovní čáru máme každý jinde

vybíráme od 24.9.2019
29 700 Kč
vybráno 149 % z 20 000 Kč

přispělo

33 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Vážně si myslím, že je důležité podporovat mladé lidi ve studiu a vyplatí se to nám všem. 
Většina z nás žádná omezení v přístupu ke vzdělání, ve volbě zaměstnání nebo místa, kde chceme žít, nezažila, ale někteří ano. 
(Nejen) v práci se setkávám se spoustou mladých šikovných lidí, ale Romů je mezi nimi poskrovnu – a rozhodně to není tím, že se takoví nenajdou.
Jejich cesta za vzděláním je často mnohem náročnější. Mají ji plnou předsudků i překážek, obvykle mají tu pomyslnou startovací čáru někde daleko za námi. Důvodem může být i chybějící podpora ze strany rodiny, která si potřebu kvalitního vyššího vzdělání nemusí vždy uvědomovat. Mladí Romové tak svou snahu o studium často vzdávají předčasně. Pojďme to změnit alespoň pro pár z nich!
 
Program Romských vysokoškolských stipendií v Nadaci OSF funguje od roku 2015, každý rok nadace podpoří okolo deseti studentů. Zájemců je ale víc a já bych jim v tom chtěla spolu s Vaším přispěním pomoci. 20 000 Kč vystačí na jeden semestr pro jednoho studenta.
Program vedle vzdělání studenty “donutí” také k jazykovému kurzu, k pracovní stáži nebo k dobrovolničení ve vybrané neziskovce. Postupně tak formuje sebevědomé a aktivní občany, kteří budou moci dělat ve svém životě to, co mají rádi.  Pomozte mi změnit budoucnost mladých Romů 
 
Zkuste najít nějaký obnos a udělat si radost, mně ji určitě uděláte. 
Díky, 
Andrea
Nadace OSF
Romská menšina patří v České republice k jedné z nejvíce znevýhodněných. Romské děti jsou často diskriminovány ve vzdělávání, dospělí pak na trhu práce či v přístupu ke službám a bydlení.
Ukazuje se, že důležitou roli při bourání zažitých stereotypů ve společnosti hrají vzdělaní a aktivní Romové, kteří zároveň slouží jako motivace a pozitivní příklady pro své vrstevníky i mladší generace. Jednou z aktivit Nadace OSF je proto Stipendijní program pro romské vysokoškoláky, který zahrnuje:
  • pokrytí nákladů spojených se studiem (v maximální výši 60 000 Kč za rok)
  • pracovní stáž
  • dobrovolnickou službu v neziskové organizaci
  • povinný kurz cizího jazyka
  • podporu mentora/ky.
Pokud se nám podaří v rámci dárcovských výzev na tento projekt (viz níže) vybrat alespoň 100 000 Kč,  částku zdvojnásobí Nadace Albatros.
Předem moc děkujeme!
last minute!
Ať se dobře daří
Helena Peřinová
Poslano And... Super napad, drzime pesti!! :)
Veronika Bubakova
500 Kč
Hodně štěstí! M.
Martin Žemla
1 000 Kč
držím palce
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace OSF, projekt: Romská vysokoškolská stipendia