CZ / EN
INEX - SDA: Dárcovská výzva pro projekt Dobrovolnictví pro všechny

Podpoř INEX-SDA a vyraž na prázdniny s originálním batohem!

vybíráme od 24.7.2019
0 Kč
vybráno 0 % z 10 000 Kč

zbývá

21 dní
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?
Chceš podpořit dobrou věc a ještě za to získat originální dárek? Pak je tahle výzva určená právě pro tebe! Příspěvkem v minimální hodnotě 1000,- Kč můžeš jednak podpořit dobrovolníky, kteří se díky INEX-SDA zapojují do projektů v ČR i v zahraničí a také získat batoh jako dělaný pro prázdniny! 
Protože myslíme na životní prostředí a snažíme se dám starým věcem nový život, rozhodli jsme se ze starých banerů projektu GLEN (Global Education Network of Young Europeans) ušít originální batohy a odměnit jimi podporovatele našeho projektu Dobrovolnictví pro všechny.

INEX-SDA v něm pomáhá dobrovolníkům se zdravotním postižením, ze sociálně slabších rodin, z dětských domovů nebo v péči organizací pracujících s ohroženou mládeží zvýšit jejich sebevědomí, začlenit se do společnosti a motivuje je vydávat se za dalšími novými zážitky.

Pomoz nám tyto inspirativní mladé lidi v jejich cestě podpořit!

V roce 2018 INEXu podařilo vyslat 14 českých dobrovolníků se znevýhodněním na mezinárodní projekty do zahraničí a na workcampech v ČR hostoval 20 zahraniční dobrovolníky z této cílové skupiny. Počet zájemců o tyto aktivity neustále roste. Cílem je proto získat dostatek finančních prostředků, aby mohl inkluzivní dobrovolnictví podporovat dlouhodobě.

Buď jedním z prvních, kdo se do výzvy zapojí, a využij možnosti výběru z bohaté nabídky různých motivů!

Vždy aktuální výběr batohů najdeš v naší galerii zde!
O svém výběru nás můžeš informovat zasláním odkazu z galerie na lenka.kaderabkova@inexsda.cz.


INEX - Sdružení dobrovolných aktivit, z.s.
Dobrovolnictví a workcampy jsou skvělá příležitost pro všechny! Zkušenosti nasbírané na mezinárodních projektech posunou dopředu každého. A co teprve ty, kteří mají z nějakého důvodu omezené příležitosti! INEX-SDA podporuje mladé lidi, kteří chtějí i přes své znevýhodnění pomáhat druhým a umožňuje jim poznávat nová prostředí a získávat užitečné dovednosti pro budoucí osobní i pracovní život.
V INEX-SDA věříme, že šanci stát se dobrovolníkem by měl dostat každý. Podporujeme proto zapojení těch, kteří mají z nějakého důvodu omezené příležitosti. Ať už jde o mládež se zdravotním postižením, ze sociálně slabších rodin, z dětských domovů nebo v péči spolupracujících organizací pracujících s ohroženou mládeží, mezinárodní projekty jsou otevřené všem. Zprostředkováváme tak znevýhodněným mladým lidem příležitost nebýt pouze příjemcem pomoci, ale taky zažít pocit, že sami pomáhají jako dobrovolníci.

V roce 2017 jsme zapojili 19 českých dobrovolníků s fyzickým, mentálním, případně socioekonomickým znevýhodněním do dobrovolnických projektů v ČR nebo zahraničí a další 4 účastníci přijeli ze zahraničí na projekty do ČR. V roce 2016 se nám podařilo vyslat 6 dobrovolníků se znevýhodněním na mezinárodní projekty do zahraničí a na workcampech v ČR jsme hostovali 2 zahraniční dobrovolníky z této cílové skupiny. V kontaktu a různé fázi přípravy jsme přitom byli s celkem 18 zájemci a jejich počet neustále roste. Jedna dobrovolnice na vozíčku se účastnila projektu v doprovodu asistentky, jedna s podporou tlumočníka do znakového jazyka. Všichni tito mladí lidé velmi ocenili možnost účasti na projektu a vyhodnotili tuto zkušenost jako významnou pro další směrování v životě – motivovala je například ke studiu jazyků nebo dalšímu poznávání odlišných kultur a lidí. Samostatná účast zvýšila jejich sebevědomí a získali také nové přátele z různých zemí.

Naším cílem je získat dostatek prostředků, abychom mohli dobrovolníky, kteří přes své znevýhodnění chtějí být aktivní a pomáhat druhým, podporovat dlouhodobě.

Pomozte nám pomáhat!

Děkujeme!
Za INEX-SDA Anežka, Jana a Eva
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
INEX - Sdružení dobrovolných aktivit, z.s., projekt: Dobrovolnictví pro všechny