CZ / EN
Petra Vymětalíková: Dárcovská výzva pro projekt Podpora otevřené společnosti

Sedmdesátka pro ARPOK

vybíráme od 1.6.2019
64 363 Kč
vybráno 159 % z 40 400 Kč

přispělo

61 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
NEBOJTE SE DAROVAT I NADÁLE, NÁKLADY SPOJENÉ S REALIZACÍ PODPOROVANÉHO PROJEKTU JSOU MNOHEM VYŠŠÍ.


Každoroční pochod. 70km v kuse. Potřetí pro ARPOK.  Pojďme do toho společně - ať už tím, že mi budete držet palce v průběhu pochodu,  přidáním se k němu či finančním příspěvkem.
Ráda chodím a užívám si pobytu v přírodě. Pár pochodů mám za sebou. Letos jsem váhala... Dost jsem váhala. Dám to? Není 70 km pochod za mou současnou hranicí? Já, vím, dala jsem stovku, ale už před 2 lety! Mé letošní nachozené kilometry jsou žalostné a fyzička taky zrovna nejásá nadšením při pomyšlení na pochod. Zároveň pevně věřím, že podpora vzdělávání, které se ARPOK věnuje, je zásadní investicí do rozvoje naší společnosti. Takže jdu opět do toho.

Potřetí pro ARPOK. V minulých 2 ročnících jsme společně vybrali: 1. rok 17 269 Kč, 2. rok 20 200 Kč, celkem 37 469 Kč. Letošní cíl je dvojnásobek částky vybrané loni, tedy 40 400 Kč:-).

Když tuhle částku dosáhneme, uspořádám pro vás, všechny podporovatele, piknik na Letné. V úterý 2. 7. s dobrůtkami z mého repertoáru:-).

ARPOK je pro mě srdcová záležitost, působila jsem tam už během studií před 9 lety a byla to má první „dospělácká“ práce. Věřím jim a vím, že práce, kterou v globálním rozvojovém vzdělávání dělají s učiteli a žáky na školách či veřejností má obrovský přínos.

Váš příspěvek půjde na realizaci aktivit ARPOKu  - tedy např. semináře pro učitele o tom, jak učit o globálních tématech jako je migrace, klimatická změna a další, a jak tato témata s žáky komunikovat,  výukové programy pro žáky či besedy s veřejností, které se zaměřují na reflexi aktuálního dění ve světe.

Díky za veškerou podporu!

Petra


P.S. Zmoklí, promrzlí a vnitřně spokojení aneb takto vypadal loňský cíl na Sněžce (úvodní foto).

P.S. Ocením vaši podporu i na samotném pochodu (ať už přidáním se na část či celý pochod), bližší informace k němu: Sedmdesátka pro ARPOK na Facebooku
ARPOK, o.p.s.
Přinášíme do škol aktuální témata dnešního světa (migrace, chudoba, klimatické změny, aj.). Naším cílem je vytvářet aktivní, respektující a otevřenou společnost, která vnímá propojenost a komplexnost světa. Pořádáme semináře pro učitele, výukové programy pro žáky a besedy pro veřejnost.
Od roku 2004 přinášíme do škol aktuální témata dnešního světa (migrace, chudoba, klimatické změny, aj.). Naším cílem je vytvářet aktivní, respektující a otevřenou společnost, která vnímá propojenost a komplexnost světa. Je to běh na dlouhou trať, ale jsme přesvědčení, že to má smysl. Chceme žít ve společnosti, kde se cítíme dobře, kde jsou lidé ohleduplní a nebojí se udělat něco pro druhé.

Dosáhnout toho chceme prostřednictvím vzdělávání. Pro učitele pořádáme semináře o nových trendech ve výuce citlivých témat. Učíme je, jak tato témata s žáky komunikovat, kde si vyhledat relevantní a objektivní informace.  S žáky se o těchto tématech bavíme v rámci výukových programů a tematických dní. Pracujeme i s širokou veřejností, které přinášíme aktuální informace o dění ve světě. Pořádáme besedy se známými novináři, nebo lidmi, kteří se účastnili humanitárních misí v cizině.  Při své práci klademe velký důraz na kritické myšlení a otevřenost mysli.Doposud jsme zrealizovali přes 1200 výukových programů, kterých se zúčastnilo více než 27 000 žáků a studentů, a proškolili 2300 učitelů během více než 100 seminářů. Pro širokou veřejnost jsme uspořádali více než 120 besed o aktuálním dění ve světě, kterých se zúčastnilo přes 6000 posluchačů.

Pomozte nám i Vy, vyplatí se to!

Děkujeme!

Najděte si chvilku a podívejte se na náš web, abyste viděli, na čem pracujeme:

www.arpok.cz

ARPOK – vzdělávání, které přináší jiný pohled na svět.

Ať to šlape i ARPOKu!

Alena Hábltová
300 Kč

Péťo, jsi pašák!

Ivana
150 Kč

Thank you ARPOK for the tremendous effort on raising awareness of what is happening in different developing regions.
Dear Petra, držim palce, but I know you'll be fine, you are just great!
A big hug and best wishes for you, from Honduras :-)

Monica Aguilar
12 €

Držím palce :)

Dana Robovská
500 Kč

Péti, moc držím palce a těším se na tvoje zážitky! Ať to šlape!

Pavla Jenková
222 Kč

Dej a bude ti dáno, přej a bude ti přáno.

Michal Frič

Drzime palce - at se pochod vydari! Z DC zdravi Ivca, Jörg & Isabelle

Janssenovi
1 000 Kč

Keep up the good work. Love from across the pond in Maine, USA.

Nina and Jonathan Gormley

Užij si výlet, Petro!

Ondřej Šindelář

Držím palce :)

Jana
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ARPOK, o.p.s., projekt: Podpora otevřené společnosti