Parta studentů z PHG: Dárcovská výzva pro projekt Pomoc lidem bez domova v Praze

Homeless but not hopeless - studenti pomáhají lidem bez domova s NADĚJÍ

vybíráme od 1.4.2019
16 653 Kč
vybráno 111 % z 15 000 Kč

přispělo

47 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Jsme skupina studentů Pražského humanitního gymnázia a v rámci vzdělávacích programů na naší škole jsme založili projekt Homeless but not hopeless a zabýváme se tématy spojenými s lidmi bez domova. 
Na základě našich poznatků jsme si stanovili za cíl uspořádat pro lidi bez domova sbírku, díky které bychom aspoň malým činem mohli pro lidi bez domova něco užitečného udělat. Po delším váhání, za jakým konkrétním účelem peníze vybrat, jsme se společně s neziskovou organizací NADĚJE rozhodli udělat sbírku, ze které půjdou peníze přímo na venkovní nábytek azylového domu v Radotíně. Vývoj budeme sledovat od začátku - od návštěvy AD před sbírkou, přes průběh - vybírání peněz a následného předání nakoupeného nábytku, až po jeho reálné využití a stav, který můžeme sledovat v dalších měsících.

Naším cílem je také v rámci projektu podle možností porozumět této problematice prostřednictvím přednášek, schůzek s osobami, jež se každodenně tímto tématem zabývají, či dostupných zdrojů na internetu nebo i knih. Téma bezdomovectví se týká každého z nás, ať už přímo či nepřímo. Někdo si bezdomovectvím prošel, jíní procházejí a ostatní o domov mohou kdykoli přijít. Podle nás je důležité se tématem zabývat - jeho příčinami, životem lidí na ulici, tím, co člověk na ulici může udělat pro znovuzařazení do "normálního" života, či jak jako „člověk s domovem“ pomoci.

A právě ten, kdo bydlí a má zahradu, potvrdí, že za slunného počasí si rád ven sedne na židli, lavičku a jen tak popíjí kávu, případně si zapálí cigárko a odpočine si, na chvíli se zastaví nebo jen tak prohodí slova se svými přáteli.  Rádi bychom toto pohodlí dopřáli i lidem v Azylovém domě v Radotíně, kde mají pěknou a nemalou zahradu. 
Sami jsme azylový dům po dohodě navštívili, abychom měli reálnou představu, jak to tam vypadá a byli seznámeni s tím, kam přesně vybrané peníze půjdou. Na vlastní oči jsme viděli, že vnitřní prostor domu je pro tolik lidí velmi stísněný a není od věci právě do venkovního nábytku investovat. Nejenže budou mít místo k odpočinku, ale také jim usnadníme situaci, když se všichni společně včetně personálu AD venku scházejí při organizačních záležitostech. 

Momentálně pár kusů základního zahradního nábytku mají, avšak ne v nejlepším stavu a ne v dostačujícím množství. Jednoduše řečeno-nový zahradní nábytek se na zahradu azylového domu v Radotíně bez váhání hodí! Pokud s námi souhlasíte, neváhejte a finančně přispějte na naši sbírku! Každá částka nás posune dál!NADĚJE
Podpořte finančně sociální a zdravotní služby NADĚJE pro lidi bez domova. V roce 2018 jsme v Praze každý den pomohli 488 lidem a ošetřili 20 pacientů v ordinacích. V Praze působíme již od roku 1991.
NADĚJE v Praze nabízí ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, stravu a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.
Ordinaci praktického lékaře pro lidi bez domova provozujeme již od roku 1994.

V roce 2018 jsme v průměru každý den:

  • poskytli SPRCHU pro 41 osob bez domova
  • zajistili 185 lůžek v ubytovacích zařízeních
  • ubytovali 26 lidí v tréninkových bytech
Pomáháme lidem bez domova, aby mohli žít důstojnější a bezpečnější život a přispíváme ke zlepšení či řešení jejich nepříznivé situace lidským přijetím, materiální pomocí, odbornou radou, zdravotní péčí a ubytováním
Dobrý projekt, více takových!
Pavel Vávra
100 Kč
Jste skvely <3
Kristyna
200 Kč
Rád jsem alespoň svou trochou přispěl na dobrou věc a nezištnou a chvályhodnou aktivitu studentů pro lidi v nouzi.
Jiří Augustin Čepelák
Zajistěte ten nábytek, aby druhý nebo dokonce první den nezmizel. Mnoho štěstí!
Petr Skalnik
100 Kč
❤️
Sebastian Hoppe
1 000 Kč
Sice trochu opožděně, ale přece. Držím palce!!
Jakub Jelínek
450 Kč

Dárce
450 Kč
Když můžu, pomůžu
Kryštof Burger
Rád jsem přispěl a dofám, že to pomůže.
František Truhlář
Oceňuji a vážím si aktivity studentů. Studentům není lhostejné, jak lidé kolem nich žijí.
Snaží se jim podle svých sil pomoci a tak zlepšit tak jejich tíživou situaci.
Hana Pokorná
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
NADĚJE, projekt: Pomoc lidem bez domova v Praze