SILOU HLASU, z.s.: Dárcovská výzva pro projekt SILOU HLASU

Auto pro SILOU HLASU, z.s.

vybíráme od 18.1.2019
100 301 Kč
vybráno 47 % z 215 000 Kč

zbývá

30 dní

přispělo

31 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?
Pro náš spolek SILOU HLASU, z.s. sháníme finanční prostředky na zakoupení auta pro cesty po celé České republice za těžce tělesně postiženými klienty, které bezplatně učíme ovládat počítač hlasem v jejich domácím prostředí. 

SILOU HLASU, z.s., je spolek, který v prosinci roku 2016 založila kvadruplegička Dita Horochovská se svým kamarádem Lukášem Srbou. Dita sama ovládá počítač hlasem, protože kvůli nádoru v krční páteři nemůže pohybovat rukama ani nohama. Byla první uživatelkou hlasových technologií v ČR a podílela se dokonce svými poznatky na jejich vývoji.  Dita s Lukášem založili spolek, protože chtěli spolu a po svém zlepšovat životy těm, kteří to opravdu potřebují. Pomáhají lidem s poškozením horních končetin tím, že je naučí v bezplatném kurzu ovládat počítač hlasem. 

Jde o lidi, kterým vrozené onemocnění nebo úraz změnily zcela život a oni zůstali odkázáni na pomoc druhé osoby. Zdravotní stav jim neumožňuje se za nimi na výuku dopravit do Prahy, a proto musí jezdit Dita s Lukášem za nimi. Za dva roky existence proškolili 11 klientů po celé republice. Už teď ví, o dalších klientech, za kterými budou jezdit do různých krajů ČR. Za klienty i na prezentace najezdí kolem 3000 kilometrů za měsíc. Starší auto, kterým doposud za klienty dojížděli, si půjčovali a to už není možné.  

Pomůžete-li spolku SILOU HLASU s nákupem auta, pomůžete tak zároveň vrátit lidem s těžkým postižením horních končetin, co jim chybí… soukromí, samostatnost, novou náplň do života a možná i pracovní uplatnění. A to přece není málo?!

Děkujeme. 

Tým SILOU HLASU 

SILOU HLASU, z.s.
Cílem projektu je výuka ovládání počítače hlasem pro osoby s těžkým tělesným postižením.
Cílem a smyslem projektu SILOU HLASU je naučit osoby s těžkým tělesným postižením (může se jednat o vrozené postižení i postižením následkem úrazu) ovládat komplexně počítač hlasem a také hlasem psát texty. Po absolvování tohoto kurzu účastníci získají opět pocit samostatnosti a především soukromí při práci na počítači, což je psychicky pozvedne. Díky tomu budou mít  životní náplň a mohou si také najít zaměstnání, s čímž jim můžeme také pomoci. pokud  by klientovi nevyhovovalohlasové ovládání, můžeme mu pomoci najít vhodnější ovládání, které bude více vyhovovat jeho zdravotnímu stavu. Může se jednat o ovládání pohybem hlavy, očima, pusou a dalšími způsoby. Dejte našemu hlasu hlas a umožněte lidem trpícím nedostatkem soukromí opět získat samostatnost... aspoň částečnou.
Dnes jsem viděla Ditu při prezentaci jak umí zacházet s počítačem. Je to fenomenální.
5 000 Kč
Děkuji, že mohu malou troškou pomoci k pomoci:-))))Díky
jana buriankova
200 Kč
Věřím, že můj příspěvek, je kapkou v oceánu dalších a společně uděláme dobrý skutek 😊
Petra Műllerová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
SILOU HLASU, z.s., projekt: SILOU HLASU