Jan Procházka: Dárcovská výzva pro projekt Nikdo by neměl být sám

Narozeniny pro dobrou věc

vybíráme od 8.1.2019
202 214 Kč
vybráno 202 % z 100 000 Kč

přispělo

39 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Kamarádi,
1. února oslavím kulaté narozeniny, bude mi 40 let. Opravdu nepotřebuji a ani nechci žádné dárky.  Pokud mi ale chcete vážně udělat radost a zároveň pomoci dobré věci, přidejte se k mé výzvě a přispějte na pomoc činnosti, které se dlouho věnuji a která má smysl a na rovinu stáří se nevyhne nikomu z nás.  
Před 10 lety měla Táňa sen a vybrala si pomoc seniorům jako své životní téma. Před cca. 6-ti lety nás s Tomášem Sedláčkem přizvala ke spolupráci. Byla to veselá akce Vypito ve Mlejně, kde umělci, zpěváci a ekonomové čepovali pivo a míchali drinky. Tato záležitost vynesla kromě spousty zážitků i krásných 80 000Kč. Společných akcí přibývalo, následovalo členství ve správní radě atd.atd. Dneska jsem hlavně nadšen z toho, co vidím, z toho co za námi zůstalo - Vy sdílíte naše příběhy, píšete, že se chcete stát dobrovolníky, podporujete nás finančně. To všechno napňuje naši vizi – Spokojení senioři, kteří žijí důstojně v domácím prostředí . 

Proto vás teď zvu, abyste se zapojili a jakoukoli částkou podpořili mou narozeninovou lednovou výzvu.

V prosincové výzvě vybrala Patricie Solaříková více než 100 000 a já pevně věřím, že se nenecháte/nenecháme zahanbit. Výnos půjde na konkrétní projekt a tím je Doma bez obav. Všeobecně známá Ježíškova vnoučata ukázala, že senioři mají různá přání, ale většinou nejsou materiální. Oni nejvíce ocení osobní kontakt, návštěvu, pomoc s úřady, zájem apod. A to nejen jednou za rok na Vánoce. Proto má výzva směřuje k vybrání částky, která zaplatí ďábelských 666 hodin domácí péče o seniory, kteří žijí doma sami a nemají nikoho, na koho se obrátit.
Děkujeme vám všem.

Nadace Krása pomoci
Také si myslíte, že by nikdo neměl být sám? Tak prosím podpořte a sdílejte naši vizi. Naší vizí jsou spokojení senioři, kteří žijí důstojný život doma. Nabízíme proto individuální péči, oporu a pomoc všem, kteří to potřebují. Vysvětlíme možnosti, obstaráme pomůcky, zařídíme asistenci, představíme takové služby, které seniorům umožní důstojný život doma. Pomůžeme vyznat se ve složitém systému sociálních služeb a prolomíme tak začarovaný kruh, ve kterém služby sice existují, ale senioři o nich nevědí nebo o ně neumějí požádat. Seniory, kteří trpí samotou, také propojíme s našimi dobrovolníky, kteří s nimi tráví čas.
Jedna hodina domácí péče stojí přibližně 150 Kč. Záleží na Vás, kolik hodin věnujete. Pokud si nastavíte pravidelný příkaz a budete posílat např. 150 nebo 300 Kč pravidelně každý měsíc, je to pro nás dvojitá pomoc. Díky pravidelným dárcům totiž dokážeme snáze plánovat naše aktivity dopředu. 
Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a každý potřebuje jinou formu a intenzitu podpory, proto Vám neumíme říct, kolika klientům Vaše finanční pomoc přesně pomůže. Nicméně pokud se Vás sejde např. pět, kdo zadá trvalý příkaz na 300 Kč měsíčně, znamená to 10 hodin péče, společnosti a opory za měsíc, což často stačí k tomu, aby člověk mohl žít doma a důstojně a nemusel předčasně do ústavní péče.

Happy bday

Stepan & Karla
20 000 Kč

Krásné narozeniny Carlosi

Dan a Petra Mikesovi
2 000 Kč

Na dobré věci!

Helena Horská
3 000 Kč

Ahoj Honzo, vsechno nejlepsi! Dobrej napad s darkem, s timhle se do BL pujde velmi snadno a jeste navic i dobrym pocitem. Tak hlavne abychom sli s dobrym pocitem i odtamtud 😂

Tomík
5 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Krása pomoci, projekt: Nikdo by neměl být sám