Juliana Fischerová: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte Lékaře bez hranic

Cook2help - foodies pro Lékaře bez hranic 2018

vybíráme od 14.11.2018
75 834 Kč
vybráno 75834 % z 100 Kč

přispělo

67 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Cook2help je projekt, na kterém se sejdou české restaurace, bistra a kavárny s foodblogerskou scénou, aby získali peníze pro syrskou misi Lékařů bez hranic. Připojte se také, je to snadné a navíc příjemné!
 Jídlo = pomoc


Tahle jednoduchá rovnice platí od listopadu do prosince. Cook2help je projekt, na kterém se už v roce 2017 sešly české restaurace, bistra a kavárny s foodblogerskou scénou, aby získali peníze pro práci Lékařů bez hranic v Sýrii. Vybralo se přes  75 293 Kč, hurá! Proto jsme se rozhodli výzvu zopakovat a znovu mise Lékařů bez hranic podpořit.

Připojte se také, je to snadné a navíc příjemné. Na dobrou věc přispějete jednoduše tím, že si objednáte vybrané jídlo v některé z restaurací nebo pořídíte kuchařku, kurz pečení či třeba cider od svého oblíbeného foodblogera a
peníze, co dáte, pak půjdou přímo Lékařům bez hranic.

Jak to podrobně funguje?
Napíšete e-mail na cook2help@gmail.com, že stojíte např. o jednu z kuchařek. My vám co nejrychleji dáme vědět, jestli je ještě volná, tím si ji zarezervujete. Poté kliknete na výzvu, pošlete přes platební bránu částku v hodnotě uvedené u dané knížky (kurzu, lahve...) a nebo částku libovolně vyšší, kterou chcete darovat. Můžete taky vyplnit podrobný formulář s adresou a Lékaři bez hranic vám vystaví potvrzení pro daňové účely. Na závěr po platbě napíšete vzkaz – například těším se na kurz;)
  • Napíšete e-mail na cook2help@gmail.com, že stojíte např. o jednu z kuchařek.
  • My vám co nejrychleji dáme vědět, jestli je ještě volná, tím si ji zarezervujete.
  • Poté kliknete na výzvu, pošlete přes platební bránu částku v hodnotě uvedené u dané knížky (kurzu, lahve...) a nebo částku libovolně vyšší, kterou chcete darovat. 
  • Můžete taky vyplnit podrobný formulář s adresou a Lékaři bez hranic vám vystaví potvrzení pro daňové účely. Na závěr po platbě napíšete vzkaz – například těším se na kurz;)
Více na stránkách cook2help http://cook2help.com/, video z báječné loňské večeři v Ostravě nejdete zde

Lékaři bez hranic, o.p.s.
Lékaři bez hranic jsou jedna z největších humanitárních a zdravotnických organizací na světě. Každý rok ošetříme zhruba deset milionů pacientů ve více než 70 zemích světa. Lidské životy zachraňujeme všude, kde to je potřeba. Pomáháme lidem trpícím v ozbrojených konfliktech, lidem zasaženým přírodními katastrofami, epidemiemi nebo například podvýživou. Staráme se i o vývoj léků a neustále hledáme cesty, jak humanitární pomoc ještě zlepšit.

Kdo jsou Lékaři bez hranic? Seznamte se s námi za 60 vteřin


Chcete si založit dárcovskou výzvu a podpořit tak Lékaře bez hranic? Pokračujte sem.

5 důvodů, proč podpořit Lékaře bez hranic právě teď


1. Pomůžete organizaci, která pomáhá na celém světě
I když zrovna nezasahujeme v krizi, která plní titulní stránky novin, působí našich téměř 35 000 spolupracovníků ve více než 70 zemích světa. Každý rok ošetříme téměř 10 000 000 lidí.

2. S vaším darem naložíme nejefektivněji, jak je to možné
Lékaři bez hranic drží závazek, že minimálně 80 % každého daru využijí na pomoc lidem v terénu. Co se děje se zbylými 20%? Na provoz organizace spotřebujeme zhruba 5 %, dalších 13 % dáváme na péči o dárce a získávání nových darů. Veškeré náklady pečlivě sledujeme a víme, že každých 10 Kč investovaných do péče o dárce nám přinese 37 Kč na darech. Doopravdy tak v pražské kanceláři „projíme“ jen zlomek každého vašeho daru a drtivá většina se dostává k lidem, kterým pomáháme.
 
3. Jsme organizace, která důsledně poskytuje nestrannou a neutrální pomoc
Lidé často přicházejí o přístup ke zdravotní péči v důsledku ozbrojených konfliktů, nebo proto, že patří k přehlížené skupině obyvatel, která je ze zdravotní péče jinak vyřazena. Právě proto je tak důležitá práce organizace, která poskytuje zdravotní péči nestranně a neutrálně všem lidem jen na základě jejich zdravotních potřeb. Nestranní můžeme být proto, že jsme nezávislí. A nezávislí jsme díky tomu, že více než 90 % našich příjmů celosvětově pochází od lidí, jako jste Vy. Od vlád a států přijímáme peníze jen ve výjimečných případech, když to neohrožuje naší nezávislost (třeba při léčbě podvýživy). V České republice nemáme od začátku roku 2016 ze státního rozpočtu ani korunu. 

4. Vaše pomoc má obrovský dopad. Děláme toho opravdu hodně.
Věděli jste, že jsme se v roce 2016 podíleli na úspěšném testování vakcíny proti ebole? Testujeme také nové formy léčby tuberkulózy, na kterou ročně umírá 1,4 milionu lidí. Díky tomu, že jsme velká organizace a náš hlas je slyšet, se nám také (s Vaší pomocí) podařilo přimět dva jediné výrobce pneumokokové vakcíny, aby snížil její cenu pro humanitární organizace. Po sedmi letech usilovné práce se nám minulý rok podařilo zásadně posunout léčbu proti zápalu plic, který je jednou z hlavních příčin dětských úmrtí na světě a každý rok si vyžádá milion životů.

5. Dostaneme se rychle všude, kde je naše pomoc potřeba
Už třicet let patří k naší práci také propracovaná logistika. Do 48 hodin dokážeme otevřít nemocnici kdekoliv na světě. Když je někde naše práce potřeba, dostaneme se tam.

Sami to ale nedokážeme. Potřebujeme Vás. Abychom byli stále připravení a mohli pokračovat v práci po celém světě, potřebujeme především pravidelné dárce.

(Použité údaje o využití darů a počtu spolupracovníků jsou z roku 2016.)

Jsem ráda, že můžu podpořit smysluplný projekt a zároveň pořídit chutný vánoční dárek v podobě chříčských piv. Děkuju!

Helena Sedláčková

Díky za to, co děláte!

Dárce

Fandim Lekarum bez hranic - jsou to uzasni lide!

Joanna Glaz
500 Kč

Těším se na radost, která bude pod stromečkem z pivních sad a granoly. A co víc si přát, než současně přispět na dobrou věc a podpořit organizaci, která má velký smysl. Děkuji.

Petra Horová

Super nápad!

Kateřina Broža

Uz se na kucharku Dorty a piva moooc tesim, dekuju, ze pomahate!

Hana Váňová
500 Kč

Pivo a tuřín!

Lucie Vytlačilová

Skvělý způsob jak přispět na lepší věc! :)

Michaela Mužátková

Ať žije další ročník cook2help a Luciiny Dorty:)

Juliana Fischerová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Lékaři bez hranic, o.p.s., projekt: Podpořte Lékaře bez hranic