CZ / EN
Balance Club Brumlovka, a.s.: campaign for project Pomoc pro Vladimíra Mikuláše

Help to Vláďa

we started on 2018-11-13
€2,765
raised 116 % out of  €2,394

supported by

29 people
This campaign is already closed. Thank you!
Let's go hand in hand with a man who has only been giving away all his life - advice, strength, support, and we all love him, and his lessons were one of the most attended lessons at Balance Club Brumlovka. Let's all help a wonderful person - Vláďa Mikuláš, who has suffered from ALS - amyotrophic lateral sclerosis. In support of Vládi, the ADRA Foundation has set up a public collection, so do you.
Most of us can hardly imagine the current situation of the Mikuláš family and that is why we asked the wife of Vláďa Mikuláš to describe the Vladimír nowadays condition and how they would use the money. We would like to thank her for her honesty and courage that we really appreciate. 
 
„Physical condition of Vladimír is getting worse. He moves with difficulties and he can‘ t go anywhere without any help. He needs help with basic daily activities (hygiene, food, dressing up atc.) Almost every month we deal with buying a new aid, adapting our flat and also help in other areas. Now we have been reconstructing our toilet. Very soon we will need a new adapted bathroom to be wheelchair accessible. Vladimír with the ALS illness needs to have a regular exercise, stretching and massages. The therapist comes to our home, we pay for the individual care and that is very financially demanding. We have 2 small children so we think about a personal assistance that we would have to pay too.“ 
     
Please don’t let the Mikuláš family to deal with their situation on their own and let‘ s together help them at least financially. Balance Club Brumlovka on Giving Tuesday contributed by CZK 20 000 Kč. Help us to support the Mikuláš family.       
 
Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj
Dvaačtyřicetiletý Vladimír od mládí sportoval, stal se instruktorem jógy, masérem, fyzioterapeutem futsalové a fotbalové reprezentace atd. Pohyb a péče o zdraví druhých se mu stala náplní života. Před dvěma lety mu byly diagnostikovány symptomy amyotrofické laterální sklerózy (ALS) - ochrnutí všech svalů v těle postupuje rychle, přičemž psychika zůstává nezasažena; a na nemoc neexistuje dosud lék.
Vláďa z Prahy byl od svých pěti let fotbalistou, od dvanácti karatistou a dráhu profesionálního fotbalisty překazilo jen zranění. Stal se proto instruktorem jógy, masérem, fyzioterapeutem futsalové a fotbalové reprezentace, terapeutem tradiční čínské medicíny atd. Pohyb a péče o fyzické i psychické zdraví druhých se mu stalo náplní života. Pro spoustu lidí je to úžasný odborník na svém místě, věrný kamarád, vnímavý přítel, zkušený rádce a především férový chlap. Je ženatý a má pětiletá dvojčata.
 
Po menších problémech s jemnou motorikou v roce 2017 přišel šok. Byly mu diagnostikovány symptomy nevyléčitelné amyotrofické laterální sklerózy (ALS), která způsobuje postupnou neschopnost hýbat všemi svaly v těle, ztrátu řeči, potíže s polykáním a dýcháním… Nakonec zůstává člověk zcela závislý na přístrojích, s plným zachováním smyslových funkcí i mentálních schopností. Na toto onemocnění, které rychle postupuje, neexistuje lék u nás ani v zahraničí.

Vladimír má již značné zdravotní problémy, přesto se ale dokáže radovat, když je s rodinou a přáteli, rád si s nimi povídá, poslouchá audioknihy, sleduje filmy a televizní pořady.
Přátelé Vládi se proto obrátili na naši nadaci s prosbou o pomoc. Rádi by pomohli Mikulášovým natolik, aby tato mladá rodina neměla existenční problémy a Vláďa měl plnou domácí péči. Potřebuje totiž nepřetržitou asistenci; nezvládne se např. najíst, obléknout, psát, dostat se ven... Aktuálně je nejvíce potřeba pořídit polohovací křeslo, antidekubitní sedák, polohování nohou a zádová opěrka k invalidnímu vozíku.
 
Pomozte Vladimírovi, aby se jeho nejbližší mohli plně soustředit na péči o něj, prožít společně čas, který ještě mají, a on, aby mohl nasměrovat síly tentokrát jen na sebe a na svůj zápas s osudem. Sám k tomu napsal: „S ALS jsem dostal dar hledat způsob, jak toto zatím nevyléčitelné zranění zastavit či zpomalit :).“
 
Své dary můžete Vláďovi a jeho rodině posílat také bankovním převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 238. Děkujeme vám. V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.

Nadace ADRA podporuje pana Mikuláše od března 2017; aktualizace informací: prosinec 2019.

Vláďo, hodně síly a držím palce!

Jakub Hlavička
CZK 2,000

Přeji hodně a hodně sil.

Irena Černíková
CZK 1,000

Vláďo, přeji hodně sil☺🌞

Yvona Kimmelová
CZK 300

Vláďo bojuj, v SAPu na Tebe myslíme!

Daniel Riegel

Velky respekt!

Filip Linek
CZK 10,000