Alžběta Polišenská: Dárcovská výzva pro projekt Říct to dětem

Don't run with your legs, run with your heart.

vybíráme od 26.8.2018
12 350 Kč
vybráno 225 % z 5 500 Kč

přispělo

33 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Běhám už několik let. Ne každý den, někdy mám pauzu i měsíc, závodně občas, spíše ale tak, jak mi to zrovna dovolí okolnosti a časové možnosti. Vždy mi ale běh dá to, co od něj očekávám. Euforii a čistou hlavu. Pocit, že chvíli je všechno tak, jak má být. Při běhu jsem sama sebou a můžu častokrát utéct chmurným myšlenkám. A tak ...

... je to týden, co jsem se rozhodla, že si zaběhnu Birell Grand Prix Prague 2018 a poprvé odzkouším desítku v závodním tempu a ještě uprostřed Prahy. Tento závod jsem si ale vybrala i z jiného důvodu - mohu v rámci svého běhu podpořit organizaci Mamma HELP, která pomáhá ženám s rakovinou prsu a rovněž i jejich rodinám.  
S rakovinou jsem se ve své rodině setkala a bohužel mi vzala moji maminku. I dnes, po 14 letech, na ni každý den vzpomínám, poslední rok a půl o to intenzivněji, protože jsem se i já stala mámou. Znovu a znovu si uvědomuji, jak tenkrát pro ni nebylo jednoduché dospívající dceři říct, jak vážně je nemocná a co její nemoc obnáší, a že má oprávněný strach z každé další kontroly a že vlastně neví, jak tento boj dopadne. Beru to tak, že mě chtěla uchránit před strachem a bolestí, které by tato informace mohla přinést. A z pohledu své vlastní role mámy si palčivě uvědomuji, že bych měla tendenci svoji dceru chránit stejně. Možná ale citlivý a jemný přístup umět o nemoci mluvit s nejbližšími dovede pacientce ulevit a odlehčit už tak tíživou situaci. Přesto a proto je důležité podpořit ty ženy, které v současnosti podstupují tuto těžkou životní zkoušku a bojují s rakovinou prsu. Já bych svým během ráda podpořila konkrétní projekt Mamma HELP a to "Říct to dětem" a cílovou částkou, která vznikla jako násobek mého příspěvku a počtu kilometrů v závodě, umožnila jedné čtyřčlenné rodině nebo dvěma maminkám a jejich dvěma dětem víkendový rekondiční pobyt, který organizace Mamma HELP pro pacientky pořádá. Onkologické pacientky mají během těchto dní k dispozici psychologa a chůvu, a mohou tak využít pomoci odborníka na rodinnou terapii, naučit se umět o své diagnóze mluvit s dětmi a celou rodinou snáze a celý čas je věnovaný právě jim.  

Budu moc ráda za každý váš příspěvek, kterým se přiblížíme k této konkrétní pomoci a třeba i k té jedné uzdravené duši. Budu moc ráda i za podporu na trati a hlavně - usmívejte se každý den, nikdy nevíte, komu právě váš úsměv rozjasní bolavé nitro. A já slibuji, že se budu usmívat po celou dobu až do samotného cíle! :-)

Moc děkuji a 8.9.2018 se budu těšit na viděnou :-)! Bětka 

Po dvou dnech od zveřejnění výzvy překonána hranice 5 000,-!!! Děkuji všem z celého srdce ❤️

 htts://vimeo.com/287134534

Založení výzvy

Mamma HELP, z. s.
Mluvit se svými dětmi o své nemoci není pro pacientky s diagnózou rakoviny prsu jednoduché... Pro maminky s dětmi je tu tak nový projekt na toto téma, který Mamma HELP ve spolupráci s psychology nabízí.
"Říct to dětem" je projekt zaměřený na pacientky s rakovinou prsu, maminky, které se setkaly s problémem, jak vše kolem nemoci a změn, které s sebou přináší, citlivě vysvětlit, neublížit přitom a ani nestrašit, prostě, jak "to" říct dětem...


Stěžejní součástí projektu je nově zřízená bezplatná individuální poradna se zkušenou klinickou psycholožkou, která se dlouhodobě věnuje rodinné terapii u onkologických pacientů a je připravena se věnovat komukoli, kdo o pomoc požádá. Mamma HELP také pro pacientky s dětmi pořádá rekondiční pobyty, kde se opět účastníkům věnuje psycholog a také se snaží o této, u nás často opomíjené, tématice šířit povědomí a informace. 
Ve spolupráci s pacientkami a psychology byla v září vydána brožura pro maminky o tom, jak "to" říct dětem. V současnosti také pracujeme na vydání obrázkové knihy pro děti.

Děkujeme, že nám pomáháte dál pomáhat..

už je to pro dvě rodiny, přátelé...

Jana Drexlerová
200 Kč

Bětko jsi skvělá. Obdivuju tě za to, co děláš a držím palce! Terka

Tereza Štveráková

Drz sa, Betko!!! Fandime z dalekeho Singapuru! Isabel, Luci & Jirka

Lucia Posova
300 Kč

Protože pomáhat je normální.

Jiří Korytář

Betulko, i kdyz se na ten zavod nedostanu, abych te mohla podporit, tak posilam aspon penizky. Hodne stesti.Jsi skvela.

Lenka Aberlova
1 000 Kč

Přeji maminkám a jejich dětem, ať spolu mohou strávit co nejvíce let a ať je to současné těžké období co nejkratší. Přeji hodně sil a víru v uzdravení.

Dita Hanusová
1 000 Kč

Dobry napad, at te moc neboli nohy!

Jan Šíla

At ti to bezi!

Andrea Zverinova
200 Kč

Držím palce a běh si užij! :-))

Andrea Kopecká
200 Kč

Bětule, moc ti fandím!
Jsi nejlepší! ;-)

Petra Svobodová
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Mamma HELP, z. s., projekt: Říct to dětem