Ondřej Zmeškal: Dárcovská výzva pro projekt Plníme sny malým nevidomým sportovcům s velkou duší

600 km poslepu pro malé nevidomé sportovce

vybíráme od 25.8.2018
286 358 Kč
vybráno 154 % z 186 000 Kč

přispělo

493 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Ahoj, jsem Ondra Zmeškal a dal jsem si tak trochu bláznivou výzvu: od 8. do 18. září 2018 přeběhnout celou ČR od západu na východ. Asi mě teda budou pěkně bolet nohy, ale mám k tomu dobrý důvod. Sám jsem o zrak přišel před sedmi lety a právě sport mi pomohl vrátit se do hry. Teď chci zase na oplátku já pomoct někomu dalšímu - zrakově postiženým dětem (kterým konkrétně najdete na "O projektu neziskové organizace") z Nadace Leontinka, které si přejí sportovat a zaslouží si tu správnou motivaci.

Nemám prostředky na to, abych jim koupil třeba tandemové kolo nebo zaplatil lekce plavání... a proto jsem se rozhodl jim to s vaší pomocí vyběhat! :)
DARUJETE MI ČÁST TRASY?
Abych mohl dětem splnit jejich sportovní sny, potřebuji vybrat alespoň 186.000 Kč. Celkem chci uběhnout nějakých 639 km. Matika mi sice nikdy moc nešla, ale spočítal jsem, že 1 km "stojí" 290 Kč.

Když si koupíte kilometr mojí trasy (nebo klidně i celou maratónskou distanci, zlobit se vůbec nebudu), hned mě to nakopne a do cíle poběžím jako vítr!

Jestli jsem to ještě nevzdal pak můžete sledovat z pohodlí svého křesla, nebo klidně běžet své kilásky se mnou - díky GPS sledování budete totiž pořád vědět, kde na trase se právě nacházím. Darujte svůj kilometr hned teď, budu vám moc vděčný!

Pro další špeky (ne ty moje) jukněte na www.ondrejzmeskal.cz nebo na www.facebook.com/zezivotaslepce/. Moc děkuji všem, kdo mě podpoří jakoukoliv částkou!

Ahoooooj!
Téda, ten čas ale letí... Už 2 měsíce uplynuly od doby, kdy jste mi tak úžasně fandili při přeběhu České republiky. Společně jsme pro malé nevidomé sportovce vyběhali přes 280.000 Kč a za to vám všem chci ještě jednou obrovsky poděkovat!

Ale nechci tady jen "mlátit prázdnou slámu". Zvu vás všechny, kdo chcete a můžete, na společné setkání v Praze, na oslavu, zakončení celého projektu, předání darů dětem a hlavně taky cesovatelskou projekci.

Povím vám svůj příběh o tom, jak jsem se vyrovnával s handicapem, proč jsem se rozhodl běžet 600 km, jestli jsem toho litoval a co bude mým dalším bláznivým cílem.
Dozvíte se o mých horkých chvilkách s karavanem, studené sprše, i o tom, jak jsem si naběhnul s pěknýma holkama.
Prozradím vám, čím mě traséři motivovali a jak jsem zápasil s bolestí v nohách i v hlavě...
...a mnoho dalších perliček i příběhů z 600 km trati, doplněných o fotky a videa!

KDY: 24. 11. 2018 (sobota), 17:00
KDE: Etnetera HUB, Jankovcova 1037/49, Praha 7

FB událost, kde se dozvíte více: www.facebook.com/events/247570942782191/
(Kapacita míst je omezena, proto si nezapomeňte to své rezervovat přes krátký formulář: https://1url.cz/kMeSE)

Rád vás uvidím, a když vás neuvidím, tak vás určitě nahmatám.
Tak NEZMEŠKEJTE ONDRU ZMEŠKALA! :)

Kamarádi, dárci, podporovatelé, úžasní lidé,
nejvýchodnější bod České republiky pokořen! (a to až po kořen, jak mi včera automaticky opravil telefon, když jsem mu tuhle zprávu diktoval :-D).

Chtěl bych moc poděkovat všem, kdo jste jakkoliv pomáhali a podporovali, za to, že jste nás v tom nenechali a tlačili nás pořád dál!
Bohužel vám nemůžu poděkovat každému jednotlivě, to by bylo strašně na dlouho, protože vás dárců je tady už skoro 500 :-) což je ale zároveň úžasná věc, protože společně se nám pro malé nevidomé děti podařilo vybrat přes čtvrt milionu korun, a to ještě nekončíme...


Jen co si trochu odpočinu, chystají se totiž velké věci! Sledujte prosím moji stránku Ondřej Zmeškal - ze života slepce a stránku Nadace Leontinka, kde se dozvíte, co a jak.
V průběhu října nebo listopadu si vyhraďte v diáři místečko - chceme totiž, abyste byli u toho, až budeme předávat dětem to, co jsme společnými silami pro ně vyběhali. Rád se s vámi všemi potkám a podělím se o některé vtipné momenty i těžké chvíle z trasy. No a jednou o tom třeba napíšu knížku :-)

Je to totiž naše společné vítězství - vás všech, kdo jste přispívali, fandili a denně psali podpůrné vzkazy, týmu, který mě všude doprovázel (díky němu vím, že mám kolem sebe ty nejúžasnější lidi, co existujou), trasérů, rodiny, kamarádů, štědrých sponzorů, kteří pro mě a můj sen spoustu věcí udělali naprosto nezištně...

Ještě jednou, za mě i všechny z týmu 600 km poslepu, velké DĚKUJI!

Váš Ondra Zmeškal


https://www.facebook.com/zezivotaslepce/videos/2207365126208927/

Založení výzvy

NADACE LEONTINKA
Davídek (10) bude jednou plavat na paralympiádě. Nevidomí bráškové Martin (10) a Dominik (7) si zahrají fotbal bez dozoru mámy. Linda (10) bude trénovat úplně sama na rotopedu. Tonda (9) se naučí kraula. Martínek (10) vyrazí s rodiči na výlet na tandemovém kole. Příliš velké sny? Pojďme těmhle 6 malým nevidomým sportovcům s velkou duší ukázat, že s naší pomocí jsou splnitelné!

Kdo je těch 6 statečných malých nevidomých sportovců a jaké sny jim můžeme splnit?


Linda J. (10): Chci trénovat úplně sama
Linda vidí jen světlo a tmu, je prakticky nevidomá, ale přes všechno své trápení i moc šikovná,“ říká maminka. Holčička je integrovaná mezi zdravé děti, navštěvuje hudební školu, kde hraje na klávesy, a je sportovně založená – má ráda plavání, jízdu na kole, koloběžku, bruslení…
„V zimě nám právě chybí ta jízda na kole, proto bychom touto cestou rádi oslovili dárce, aby nám pomohli se zakoupením rotopedu, aby mohla Linda trénovat i doma kdykoliv bude chtít, i bez asistence nás rodičů,“  vysvětluje Lindina maminka.


David K. (10): Mým snem je paralympiáda
Davídek přišel o zrak teprve před nedávnem – kvůli agresivnímu očnímu nádoru musel podstoupit náročnou léčbu, chemoterapii a ozařování, po nichž se jeho svět ponořil do tmy. Nebál se naplno vrátit ke sportování a hlavně plavání, které ho obrovsky naplňuje. Je to totiž kluk, který si nejvíc ze všeho přeje zažívat pocit, že může něco sám. Už druhý rok vybojovává medaile i mezi zdravými plavci. Pomozte mu získat prostředky na pronájem vlastní dráhy, trénink a přípravu na závody, aby se tak jednou dostal na svou vysněnou paralympiádu.


Martínek (10) a Dominiček (7): Bráchové do nepohody
Osud tomu tak chtěl, že dva kluci, kteří přišli na svět tři roky po sobě, se oba narodili bez smyslu zraku. „Kluci nám pomáhají ve všech možných činnostech. Nechceme jim dát prostor pro sebelitování, ale snažíme se je naučit co nejvíce běžných věcí pro život," říká maminka. Doma pomáhají v kuchyni, na zahradě, tátovi v dílně… Přáli by si hrát spolu fotbal tak jako vidící kluci – aniž by jim máma musela podávat míč a aniž by se báli, že při pobíhání za míčem narazí do nějaké překážky.
„Moc by nám pomohlo nafukovací hřiště, které se dá na trávník a kluci v něm můžou běhat, hrát fotbal nebo si házet míčem. Vznikne bezpečný ohraničený prostor, ve kterém míč nikam neutíká, takže by byli na čerstvém vzduchu a já bych jim nemusela zasahovat do hry a nosit jim míč, jako je to nyní,“ vysvětluje maminka nevidomých sourozenců.


Toníček T. (9): Hudba a plavání mě drží nad vodou
Tonda se narodil s hypoplazií optického nervu – ze začátku rodiče doufali, že na jedno očičko uvidí, ale nakonec mu v něm zůstal pouze světlocit; to znamená, že rozezná jen světlo, když se do oka posvítí baterkou, ale tvary věcí už nevidí.
Od nového školního roku by si moc přál znovu chodit na kurz plavání, které mu pomáhá se správným držením těla a posílením svalů. „Mám tam svojí paní trenérku, která plave přede mnou, drží mě a počítá mi, abych věděl, kdy mám udělat tempo. Moc mě to baví a chtěl bych chodit i příští rok, to už mi bude deset,“ usmívá se Tonda.


Martin T. (11): Chci jezdit rychle na kole
Martínek od malička trpěl různými neduhy, přidaly se epileptické záchvaty a ve třech letech bylo zjištěno, že ani očička nefungují tak, jak mají. Martin i přes svou těžkou slabozrakost chodí do třídy se zdravými dětmi, jen musí mít asistenta a používat pomůcky jako třeba zvětšovací lupu. Je veselý, komunikativní, jezdí rád na sportovní tábory, baví ho informace z přírody, vědy.
„Moc rád jezdím na kole, ale bohužel nemůžu sám a máma mě nepustí, protože nevidím třeba obrubník. Moc bych si proto přál tandemové kolo, na kterém budu moct jezdit na výlety,"  říká Martin.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ONDŘEJ ZMEŠKAL BĚŽÍ 600 KM POSLEPU pro malé nevidomé sportovce
Sám oslepnul ve svých devatenácti letech a jeho sportovní začátky byly krušné. Sport mu ale dal obrovskou motivaci a chuť něco dokázat, a tak se Ondra postupně dopracoval až k uběhnutí maratonu na Velké čínské zdi či absolvování IronMana.

Teď chce motivovat děti, které stejně jako on nevidí, ale mají velkou vůli, že i jejich sny se mohou splnit.

Parádní. Díky za tu cestu Ondro!

Jiří Hejč
290 Kč

Za to, co jsem za těch 6 dní, co jsem se účastnil, prožil musím přispět ještě jednou. Byla to paráda...

Jirka Hort

Díky.

Lucie Malíková
290 Kč

Tak když jsme spolu nepopoběhli, Ondro, tak alespoň jeden virtuální km daruji :) Jsi borec a díky za vše, co děláš :)

Petra Cuřínová

Ondra Zmeškal je borec s velkým srdcem. A jeho běh 600 km poslepu, ač sám nevidomý, věnuje jiným stejně postiženým. To je něco úžasného.

Vladimíra Hladíková
5 000 Kč

Držím palce lidi!

Martin Kutálek
290 Kč

Příspěvek je od mé dojaté babičky - já s Ondrou jen běžela:-)

Tereza Slancová
290 Kč

Super nápad a velký obdiv :)

Dana Jalůvková
290 Kč

Držíme Ti palce Ondro. Rigovi

Agro Trnava s.r.o. IČ: 292 00 083
10 000 Kč

Hodně štěstí 🍀😀

Jana Verona Valachová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
NADACE LEONTINKA, projekt: Plníme sny malým nevidomým sportovcům s velkou duší