CZ / EN
Šárka Černá: Dárcovská výzva pro projekt Finanční podpora Nadačního fondu Daruj vlasy

Oetztaler pro Jitku a Nadační fond Daruj Vlasy

vybíráme od 2.7.2018
50 275 Kč
vybráno 168 % z 30 000 Kč

přispělo

74 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Letošní Oetztaler bych chtěla věnovat památce Jitky a podpoře Nadačního fondu Daruj Vlasy, budu moc ráda, když do toho půjdete se mnou!
Před čtyřmi lety jsem se odhodlala jet Oetztaler Radmarathon jakožto svůj první takto náročný jednodenní závod jako záskok za svou kamarádku Jitku. Ta jej tehdy nemohla absolvovat, neboť se zrovna zotavovala ze své první chemoterapie, která nakonec zdaleka nebyla tou poslední. Se zákeřnou rakovinou urputně bojovala dlouhé čtyři roky. I přes neskutečný optimismus a obrovskou vůli žít letos 4. března vážné nemoci bohužel podlehla. Bylo jí 37 let. Kromě jejího nejbližšího okolí neměl nikdo ponětí o závažnosti situace, až tak statečná a pozitivní celou dobu byla. Místo sebelítosti až do poslední chvíle bojovala ze všech sil, a ještě dodávala energii lidem kolem sebe. Jejím heslem bylo: „Když nemůžeš, přidej víc!“.

Letos jsem dostala příležitost jet Oetztaler znovu. Tuto cyklistickou výzvu bych chtěla věnovat nejen Jitčině památce, ale i dobré věci – Nadačnímu fondu Daruj vlasy, jenž poskytuje ženám, které právě v důsledku léčby rakoviny přišly o vlasy, paruky z pravých vlasů. Na první pohled může taková paruka působit jako zbytečně luxusní a nákladná záležitost, ve skutečnosti ale umí dělat zázraky. Trpícím ženám v průběhu náročné léčby dodá nejen ztracené sebevědomí, ale i sílu, motivaci a vůli se zákeřnou nemocí bojovat.
V roce 2014 se mi podařilo zdolat 238 km a 5500 m převýšení Oetztaleru v (pro mě) neuvěřitelném čase 9h 56min. Letos bych chtěla svůj výsledný čas vylepšit a dokázat tím, že vůle a síla bojovat jsou to nejdůležitější. Možná to zní trochu povrchně, pro mne to má ale mnohem hlubší smysl.
Budu moc ráda, když moji motivaci trénovat podpoříte příspěvkem nadaci, která tak bude moci velmi konkrétním způsobem pomoci více ženám zmírnit utrpení, jímž si během léčby rakoviny procházejí.

 Šárka Černá

 #Darujvlasy #jitkamedunka #ProJitku 
Nadační fond daruj vlasy
Nadační fond Daruj vlasy věnuje paruky na míru z pravých vlasů pacientům, kteří trpí částečnou či úplnou ztrátou vlasů v důsledku závažných onemocnění, a pomáhá jim tak k psychické pohodě, jež je klíčovým faktorem pro úspěšnou léčbu.
Nadační fond Daruj vlasy byl založen za účelem poskytnutí podpory onkologických pacientů, pacientů s alopecií nebo pacientů po traumatických událostech, kteří trpí částečnou či úplnou ztrátou vlasů. Vzhledem k finanční nákladnosti léčby není pro mnohé pacienty myslitelné vkládat další finance do svého vzhledu, tedy do nákupu paruky, a tak musí přetrpět toto období bez paruky nebo v šátku a sledovat soucitné pohledy lidí na ulici. Ovšem psychická pohoda u těžce nemocných pacientů je nesmírně důležitým faktorem vedoucí k pozitivní změně zdravotního stavu. Cílem Nadačního fondu Daruj Vlasy je tak zajistit jim paruku na míru z pravých vlasů.

Více informací o činnosti Nadačního fondu na stránkách http://darujvlasy.cz/
Sarko, uzasny vykon pro dobrou vec! Gratuluju!
Dana Luftmanova
50 €
Dobojovano! 9h 37m, o 19min lepe nez 2014, diky vsem za podporu!
Šárka Černá
1 633 Kč
Uhlíci drží palce.
Dárce
1 000 Kč
Pozdrav do cyklistického nebo, Jitko. A tobě Šárko co nejlepší počasí na závod, Honzis.
Jan Herda
500 Kč
Great cause and best wishes for the ride.
Paul Miller
30 €
Good luck!
Sarah Erridge
5 €
Jitka tě bude shora povzbuzovat Šárko. Díky
Petr Rezek
Hodne stesti s vylepsenim casu :-)
Jan Liška
3 000 Kč
Držím palce.
Radek Honek
200 Kč
Canada wishes you all the best on your amazing ride Šárka!
Dárce
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadační fond daruj vlasy, projekt: Finanční podpora Nadačního fondu Daruj vlasy