Markéta Marvanová, Adam Záviška, Richard Štěpánek: Dárcovská výzva pro projekt Všichni zpět do ulic

Dešťová kapka

vybíráme od 25.6.2018
1 500 Kč
vybráno 2 % z 65 000 Kč

zbývá

1 den

přispěli

3 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?
Mimo budování společného místa máme ještě jedno společné. Všichni máme zálibu ve sportu, konkrétně v extrémně dlouhých závodech bez zabezpečení. Při těchto závodech posouváme hranice svých fyzických i psychických sil a právě i na těchto závodech se nám v hlavě rojí myšlenky jak se smysluplně angažovat v životě a ve veřejném dění. Tyto naše výzvy provází poselství vytvořit energii a radost. Motivovat a pomáhat. Poslat energii dál. Pojďte s námi vytvořit energii pro dobrou věc. Propagujte, sdílejte a nejlépe nás poctěte osobní účastí na tomto projektu. 

1.7. Vystartujeme každý na cestu dlouhou 1000 mil a spustíme tím tuto sbírku. Sbírka poběží do chvíle, kdy třetí z nás dojede do cíle. Ukažme, co se dá stihnout za pár dní!!!

httpswww.google.commapsdu0editmid-12rArB1N5ErsGE9DqSR7tgHdIgOP2ObbX-ll-52.16404482562393-2C15.633304729303745-z-5.PNG-5CjAaa5h5HEKgxK9YvaOikq1.PNG

Markétu zvanou "Peggy" a Adama čeká výzva v podobě závodu  přes Německo o délce 1000 mil na horských kolech. Richard odstartuje v nejvýchodnějším bodě Česka a jeho cílem bude nejvýchodnější místo Slovenska. Richard bude 1000 mil zdolávat na koloběžce. Zde se hodí doplnit, že Richard má jen jednu ruku... Dovedete si představit ujet 1000 mil na koloběžce jen s jednou rukou? 
Jak se můžete zapojit?
- Můžete přispět zasláním libovolné částky. (Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu. Potvrzení o přijetí daru vám bude doručeno emailem koncem ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte při výběru způsobu platby. )
- Můžete nám nabídnout osobní pomoc formou: účasti na brigádě
- Můžete nám pomoci materiálně (poskytnout materiál na výstavbu přístřešků, krytin, laviček, písek, štěrk, travní semeno, stromy, atd.)
- Můžete nám pomoci se zajištěním techniky (UNC, bagry, sekačky, atp.)
Své nabídky pište na email 93richard@seznam.cz nebo marmarka@centrum.cz
 
35796786-1622421964522950-6470008854330474496-o.jpg-jduFGohSknmjCtwYJZ8jdCEC.jpg

Co za to?
- Doufáme, že prvním by měl být dobrý pocit z účasti na smysluplném projektu.
- 22.9. jste zváni na „Pratecké hrby“ - což jsou závody konané v tomto areálu. Na místě se s námi můžete nejen zasoutěžit, ale dát limonádu nebo pivko a maso na grilu, které vám zde bude poskytnuto zdarma. 
Rozhodli jsme se, že pro podporovatele, kteří nám přispějí částkou větší než 500 Kč nebo nám osobně pomohou na brigádě či poskytnutím materiálu, pošleme a nebo osobně předáme (22.9.) naši pozornost v podobě ponožek v originálním designu „Pratecké hrby“ a pamětního listu.

35694808-1622421991189614-8866034923945852928-o.jpg-lJLVQC2hznqARg2uVP8YOpNy.jpg

Teď již víte vše a záleží na vás, jestli do toho půjdete s námi a budete součástí naší velké rodiny.
A proč „Dešťová kapka?“ Protože kapky tvoří déšť a my chceme,  aby takové kapky vznikaly na různých místech a vytvořili tak záplavu míst, kde se lidé potkávají ve stejném duchu. Říká se, že kde je voda, tam je život.
 
Sbírka startuje spolu s námi 1. 7.  a  skončí ve chvíli, kdy třetí z nás dojede do cíle. 
Uvidíme, co se dá stihnout za pár dní. Každopádně za jakoukoliv pomoc děkujeme.

DSC08490.JPG-DCsC3e4kg%2BSEAQ%2BQdA69cULQ.JPG

Sestřih z hlavního závodu, který jsme pořádali v roce 2017, můžete shlédnout ve videu, které najdete v popisu projektu. 
Nadace Via
V Praci u Brna budujeme už třetím rokem se sousedy a lidmi z okolí multifunkční park na místě bývalé skládky. Toto místo ožívá a je otevřené pro všechny. Teď bychom zde rádi vysadili stromy, vybudovali osvětlení a rozšířili akce pro veřejnost. Přidejte se k nám a přispějte na zvelebení tohoto úžasného místa.
Již třetím rokem pracujeme v Praci u Brna na výstavbě multifunkčního parku. Začalo to tak nevinně postavením slalomu z kusů dřeva. Zájem dětí byl nevídaný. Tak se stalo, že bez příspěvků a dotací s podporou pár lidí, začalo budování tohoto víceúčelového areálu. Na místě bývalé skládky a plochy zarostlé náletovými křovinami začaly vznikat první desítky metrů dráhy pro kola. První překážky, terénní nerovnosti. Toto místo začalo ožívat. Od capartů v plínkách, kteří střídavě šplhali a kutáleli se z překážek, přes děti a dospělé, kterým to nedalo nezkusiti svůj um. 
Desítky, dnes už možná stovky brigádnických hodin, přemýšlení, shánění a tvorby, se nám zhmotnilo v „bikepark“ pro širokou veřejnost s vyrůstajícím běžeckým okruhem, vznikajícím antukovým hřištěm. Plánujeme výsadbu stromů, vybudování osvětlení, rozšíření aktivit pro širokou veřejnost a společně si užívat sportovní, kulturní i relaxační potenciál tohoto společně vybudovaného místa. 

Jak to v parku vypadá? Mrkněte na toto video:


Kdo jsme?

Richard Štěpánek, Peggy Marvanová, Adam Záviška, trojka, která se rozhodla splnit tento cíl:

„Vybudování multifunkčního parku.“

Proč?

Protože chceme vrátit lidi zpět do ulic.
Chceme prolnutí generací. Lidé často žijí vedle sebe, ale nežijí spolu. Proto budujeme, proto svoláváme brigády a zhmotňujeme společně tuto myšlenku

Snažíme se lidi motivovat a ukázat jim smysl práce na společné věci. Věříme, že to, co si lidé sami vybudují, nezničí a naopak se sem budou rádi vracet a šířit tuto myšlenku dál.
Zde vznikla naše myšlenka, chcete-li výzva, která je určena široké veřejnosti.

Podpořte zvelebení místa, které slouží nám všem. 
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Všichni zpět do ulic