Markéta Marvanová, Adam Záviška, Richard Štěpánek: Dárcovská výzva pro projekt Dešťová kapka: Všichni zpátky do ulic

Dešťová kapka

vybíráme od 25.6.2018
1 500 Kč
vybráno 2 % z 65 000 Kč

přispěli

3 lidé
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Mimo budování společného místa máme ještě jedno společné. Všichni máme zálibu ve sportu, konkrétně v extrémně dlouhých závodech bez zabezpečení. Při těchto závodech posouváme hranice svých fyzických i psychických sil a právě i na těchto závodech se nám v hlavě rojí myšlenky jak se smysluplně angažovat v životě a ve veřejném dění. Tyto naše výzvy provází poselství vytvořit energii a radost. Motivovat a pomáhat. Poslat energii dál. Pojďte s námi vytvořit energii pro dobrou věc. Propagujte, sdílejte a nejlépe nás poctěte osobní účastí na tomto projektu. 

1.7. Vystartujeme každý na cestu dlouhou 1000 mil a spustíme tím tuto sbírku. Sbírka poběží do chvíle, kdy třetí z nás dojede do cíle. Ukažme, co se dá stihnout za pár dní!!!


Markétu zvanou "Peggy" a Adama čeká výzva v podobě závodu  přes Německo o délce 1000 mil na horských kolech. Richard odstartuje v nejvýchodnějším bodě Česka a jeho cílem bude nejvýchodnější místo Slovenska. Richard bude 1000 mil zdolávat na koloběžce. Zde se hodí doplnit, že Richard má jen jednu ruku... Dovedete si představit ujet 1000 mil na koloběžce jen s jednou rukou? 
Jak se můžete zapojit?
- Můžete přispět zasláním libovolné částky. (Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu. Potvrzení o přijetí daru vám bude doručeno emailem koncem ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte při výběru způsobu platby. )
- Můžete nám nabídnout osobní pomoc formou: účasti na brigádě
- Můžete nám pomoci materiálně (poskytnout materiál na výstavbu přístřešků, krytin, laviček, písek, štěrk, travní semeno, stromy, atd.)
- Můžete nám pomoci se zajištěním techniky (UNC, bagry, sekačky, atp.)
Své nabídky pište na email 93richard@seznam.cz nebo marmarka@centrum.cz
 

Co za to?
- Doufáme, že prvním by měl být dobrý pocit z účasti na smysluplném projektu.
- 22.9. jste zváni na „Pratecké hrby“ - což jsou závody konané v tomto areálu. Na místě se s námi můžete nejen zasoutěžit, ale dát limonádu nebo pivko a maso na grilu, které vám zde bude poskytnuto zdarma. 
Rozhodli jsme se, že pro podporovatele, kteří nám přispějí částkou větší než 500 Kč nebo nám osobně pomohou na brigádě či poskytnutím materiálu, pošleme a nebo osobně předáme (22.9.) naši pozornost v podobě ponožek v originálním designu „Pratecké hrby“ a pamětního listu.


Teď již víte vše a záleží na vás, jestli do toho půjdete s námi a budete součástí naší velké rodiny.
A proč „Dešťová kapka?“ Protože kapky tvoří déšť a my chceme,  aby takové kapky vznikaly na různých místech a vytvořili tak záplavu míst, kde se lidé potkávají ve stejném duchu. Říká se, že kde je voda, tam je život.
 
Sbírka startuje spolu s námi 1. 7.  a  skončí ve chvíli, kdy třetí z nás dojede do cíle. 
Uvidíme, co se dá stihnout za pár dní. Každopádně za jakoukoliv pomoc děkujeme.


Sestřih z hlavního závodu, který jsme pořádali v roce 2017, můžete shlédnout ve videu, které najdete v popisu projektu. 
Nadace Via
V Praci u Brna budujeme už třetím rokem se sousedy a lidmi z okolí multifunkční park na místě bývalé skládky. Toto místo ožívá a je otevřené pro všechny. Teď bychom zde rádi vysadili lípy a topoly a založili trávníky. Přidejte se k nám a přispějte na zvelebení tohoto úžasného místa.
Již třetím rokem pracujeme v Praci u Brna na výstavbě multifunkčního parku. Začalo to tak nevinně postavením slalomu z kusů dřeva. Zájem dětí byl nevídaný. Tak se stalo, že bez příspěvků a dotací s podporou pár lidí, začalo budování tohoto víceúčelového areálu. Na místě bývalé skládky a plochy zarostlé náletovými křovinami začaly vznikat první desítky metrů dráhy pro kola. První překážky, terénní nerovnosti. Toto místo začalo ožívat. Od capartů v plínkách, kteří střídavě šplhali a kutáleli se z překážek, přes děti a dospělé, kterým to nedalo nezkusiti svůj um.
Desítky, dnes už možná stovky brigádnických hodin, přemýšlení, shánění a tvorby, se nám zhmotnilo v „bikepark“ pro širokou veřejnost s vyrůstajícím běžeckým okruhem a vznikajícím antukovým hřištěm. 

Peníze, které společně vybereme použijeme na nákup lip, topolů a trávníku. Lípy budou vytvářet stín, abychom mohli park využívat v teplých dnech a zároveň ochraní nově zakládané trávníky. Dále plánujeme znovu vysadit topoly, které byly vykáceny a tvořily větrolam.


Jak to v parku vypadá? Mrkněte na toto video:

Kdo jsme?

Tři lidé, kteří se potkali na jedné cestě a zjistili, že mají stejný cíl, který povýšili na společný. Příroda a lidé. Není nám lhostejno ani jedno. Chceme dostat lidi do přírody a přírodu blíže k lidem. Chceme lidi sblížit právě v přírodě. Naše snaha se zhmotňuje v projektu, jehož výsledkem má být vybudování multifunkčního parku, který umožní sblížení generací. Richard rodák z Prace u Brna. Markéta a Adam rodáci z Prahy. Všichni tři účastníci vytrvalostních ultramaratonů bez zabezpečení.  "Pokud máme přírodu, máme život a každý kousek nově vznikající je šancí pro jeho zkvalitnění." Takto svoji snahu vnímáme.

Projekt byl podpořen Nadací Via v programu Živá komunita. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace Via zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč!

Snažíme se lidi motivovat a ukázat jim smysl práce na společné věci. Věříme, že to, co si lidé sami vybudují, nezničí a naopak se sem budou rádi vracet a šířit tuto myšlenku dál.

Podpořte zvelebení místa, které slouží nám všem. 

Sbírku zahájíme 22.9. na cyklistickém zavodě Pratecké hrby a končíme 13.10. ve 12:00, kdy doběhne poslední závodník Pratecké těžké hodiny. Obě akce proběhnou v "našem" areálu a na obě vás srdečně zveme.
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Dešťová kapka: Všichni zpátky do ulic