CZ / EN
Jirka Panek: Dárcovská výzva pro projekt Rozvojové večery - besedy o světě kolem nás

Běhám na Rozvojové večery

vybíráme od 27.5.2018
20 897 Kč
vybráno 99 % z 21 097 Kč

přispělo

33 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Rád bych pomohl ARPOKu s organizací již 15. ročníku Rozvojových večerů v Olomouci. Půlmaraton měří 21 097 m a 23. června poběžím ten olomoucký.
Mým cílem je vybrat 21 097 Kč. Sám chci přispět 1 Kč za každou vteřinu mého běhu – cca 6 300 Kč – můj vysněný čas je pod 1:45:00. Budu moc rád, když mi pomůžete cílovou částku vybrat!


Proč to dělám?

Tato výzva kombinuje několik věcí, které mě v posledních letech hodně ovlivnily:

ARPOK – Neziskovka, kterou vede moje skvělá žena Lenka, organizuje v Olomouci již 14 let Rozvojové večery – besedy se zajímavými lidmi o problémech v rozvojových zemích. Na rozdíl od podobných akcí jsou jejich besedy zdarma a já bych je moc rád podpořil, aby i 15. rok mohli v této činnosti pokračovat.

Běh – Dřív jsem běhal hodně a rád. Po narození Šarlotky jsem svůj čas věnoval spíše jí, nyní jsem se k běhu zase vrátil – běhám večer, když Šarlotka spí a je to super pocit. Rád bych po třech letech zase postavil na start závodu a zkusil uběhnout půlmaraton a ideálně v čase, který jsem kdysi běhával – 1:45:00.

Filantropie – Během mého loňského pobytu v Pittsburghu jsem viděl, jak je vlastně „normální“ pomáhat, podporovat, darovat. Filantropie má v Americe velkou tradici a mě to bylo velmi sympatické. S Lenkou jsme se domluvili, že budeme dávat alespoň symbolické 1 % našeho příjmu na charitu, což sice není moc, ale lepší než nic. Já jsem se k tomu ještě rozhodl pokusit se aktivovat i Vás – mé kamarády, rodinu, kolegy a známé. Zároveň, abyste viděli, že to myslím vážně, dám za každou vteřinu mého běhu v závodě 1 Kč, takže cca 6 300 Kč, podle toho, jak moc mi bude přát forma :-). 

Pokud si myslíte, že to, co jsem právě napsal, dává smysl, budu moc rád, když pošlete v rámci mé výzvy ARPOKu finanční podporu. Zároveň budu moc rád, když mi přijdete na půlmaraton fandit i osobně.

Moc díky! 

Jirka Pánek

 
PS: Loni jsme běželi společně dětský běh (3km), letos to zopakujeme a já si k tomu přidám půlmaraton!
 

 

 

ARPOK, o.p.s.
Rozvojové večery tvoří cyklus besed s odborníky na rozvojovou a humanitární pomoc, kteří již od roku 2004 poskytují široké veřejnosti informace o aktuálním dění ve světě. Besedy pomáhají kultivovat dialog o složitých otázkách dnešního světa. POMOZTE NÁM ZACHOVAT TUTO TRADIČNÍ AKCI !

Do dnešního dne jsme přivedli více než 110 zajímavých hostů, kteří svými příspěvky umožnili posluchačům vidět krásy i problémy světa kolem nás s nadhledem a rozvahou. Pozvání mimo jiné přijali ERIK TABERY, šéfredaktor týdeníku Respekt, TOMÁŠ LINDNER, ONDŘEJ KUNDRA, redaktoři týdeníku Respekt, PAVEL GRUBER, ředitel Lékařů bez hranic v ČR, PETRA PROCHÁZKOVÁ, česká humanitární pracovnice a novinářka či PAVEL NOVÁČEK, vedoucí Katedry rozvojových a environmentálních studií Univerzity Palackého v Olomouci.

"Jsem rád, že jsem mohl být jedním z hostů rozvojového večera. Podobné akce pomáhají kultivovat dialog o složitých otázkách dnešního světa."      Tomáš Lindner, redaktor týdeníku Respekt                                                                              
                                                                             

Rozvojový večer "Opuštěná společnost" s Erikem Taberym 15. 11. 2017
Foto: archiv ARPOKu


PROČ POTŘEBUJEME PODPOŘIT
V letech 2005 – 2018 mělo více než 6500 posluchačů možnost vyslechnout odborníky na rozvojovou a humanitární pomoc a vytvořit si vlastní názor na danou problematiku.

Rozvojové večery  vždy byly úspěšné především díky vám! Přišli jste, naslouchali, kladli zvídavé dotazy. Společně s vámi chceme v této tradici pokračovat!

V roce 2018 může být tato tradice přerušena, neboť nám scházejí peníze na uspořádání dalších besed.


Podpořte rozvojové večery finančně i Vy a umožněte veřejnosti vidět svět v souvislostech!

Pokud Vás zajímá, proč lidé rozvojové večery navštěvují, podívejte se na náš web.

Děkujeme Vám!

ARPOK – vzdělávání, které přináší jiný pohled na svět. 

www.arpok.cz


Jak jsem slíbil, za každou vteřinu běhu jsem dal 1 Kč - můj čipový čas byl 1:45:05, tedy 6305s=6305 Kč.
Moc děkuji všem, co mi pomohli vybrat peníze pro další ročník rozvojových večerů...

Jirka Panek
6 305 Kč

Jirko - moc fandim, at Ti to skvele bezi. A fandim APROKu, protoze to, co dela, ma smysl. Dobra prace!

Jiri Preis

Go Forreste, go! :-)

Daniela Machová

Ať ti to hezky běží! :)
Marcelka, Zůza, Lůca a Huja :)

holky z Educhange
400 Kč

Držím pěsti :-)

Jarmila Zimmermannová
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ARPOK, o.p.s., projekt: Rozvojové večery - besedy o světě kolem nás