Vendula Bušková: Dárcovská výzva pro projekt Skautský dům v Mostě

K narozeninám bych si přála...

vybíráme od 21.5.2018
20 350 Kč
vybráno 204 % z 10 000 Kč

přispělo

36 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
...pomoct skautům v Mostě.
EDIT: dosažení 10 000 je super, díky! Ale jedeme dál - až do 3.června.
Milí přátelé, bude mi čtyřicet.
Když se člověku blíží životní jubileum, vždycky trochu bilancuje – co má, čeho dosáhl, co ještě nemá a čeho ještě nedosáhl. Když je to jubileum kulatější, zpravidla se najdou tací, kteří by vám rádi popřáli a něco drobného darovali.
Kromě čtyřicátin slavím taky osmadvacetiny. Tolik let už mě provází skauting. Tehdy jsem byla malá skautka, která hltala foglarovky a Rychlé šípy. Od té doby uplynulo dost vody a dnes jsem místonáčelní Junáka – českého skauta.
Jsem ráda, že v čele Náčelnictva jsou čtyři lidé ze čtyř různých míst Česka. Místonáčelník Majkl je z Mostu. Skauti se tam loni dostali do kritické situace, když přišli o střechu nad hlavou. Přestože tam není moc vhodných volných prostor, podařila se jim nevídaná věc. Koupili dům. Nyní na něm pilně pracují a kromě finančně nákladných oprav je čeká ještě mnoho let splácení půjček. A právě v tom bych jim moc ráda pomohla.
Pokud máte chuť mi k narozeninám koupit kytku nebo hrníček, prosím, přispějte raději mosteckým skautům na cihly, dřevo, barvy nebo umořme společně kousíček jejich dluhu. Vím, jakou podporu má skauting v Praze a o čem si v jiných lokalitách mohou nechat jen zdát. A proto věřím, že podpora skautingu v regionech jako je Most, má velký smysl. Nejen pro skauty.
A díky pomoci Skautské nadace Jaroslava Foglara můžete přispět dvojnásobně – pokud se nám podaří vybrat 10 tisíc, tak jim nadace dalších deset přidá.
Detail projektu Skautský dům v Mostě najdete na odkazu níže.
Moc vám všem děkuji.
Skautská nadace Jaroslava Foglara
Skautské středisko v Mostě provozuje od roku 2018 vlastní Skautský dům. Budovu se nám daří za plného provozu postupně upravovat a rekonstruovat, probíhá zde pravidelná činnost pro více jak dvě stovky dětí.
V roce 2017 jsme v Mostě přišli o svoje klubovny, když nám město prodalo budovu, ve které jsme byli 18 roků v pronájmu. Hrozil zánik skautingu v našem městě, vhodných prostor k pronájmu bylo a je nedostatek.  Řešením bylo zakoupení vlastní nemovitosti, kterou se do konce roku 2017 podařilo vymalovat a zabydlet. Byly provedeny dílčí úpravy, aby činnost střediska mohla bez přerušení pokračovat. A mimo vlastní oddílovou činnost se nám podařilo Skautský dům v Mostě hodně zvelebit a skrze realizaci nemálo projektů docílit úspory a zkvalitnění komfortu zázemí. Za poslední 2 roky jsme dokázali realizovat výměnu oken, opravu potrubního systému v domě, nově rekonstruovat kuchyň a další klubovny v objektu, vybudovat nové sociální zázemí, opravit kalové čerpadlo, vyměnit zastaralý bojler a rekonstruovat topný systém celého objektu.

V tomto roce plánujeme výměnu poloviny střešních oken, opravu pojezdové brány, výměnu vodoinstalace a vodovodních baterií, stavbu altánu a částečnou sanaci poškozeného pláště fasády domu. Do budoucna pak se pak chceme pokusit o využití půdy, nástavbu - vybudování nové verandy/venkovní klubovny nad garáží, opravu přístupové cesty, vybudování multifunkčního sálu s malou tělocvičnou a celkové zateplení domu. Chceme dále rekonstruovat oplocení areálu domu. Realizace těchto vizí a projektů závisí, také, na finanční podpoře.

Především však potřebujeme každý kvartál splácet půjčku, díky které jsme mohli koupit Skautský dům v Mostě. Podpořte nás, prosím, trvalým měsíčním darem.

Děkujeme za jakoukoli Vaši podporu!

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.

Ať se dílo daří! :) Zdraví skaut ze střediska v Holicích u Pardubic.

Matyáš Majce

Vše nejlepší k narozeninám!

Jakub Hájek

Ať se dobře skautuje! A Véně vše nej!

Vojtěch Petr

Přejeme krásné a pohodové narozeniny!

Maňule

Všechno nejlepší!

Pavel Trantina

Hodne zdaru.

Barbara Šimova
200 Kč

Vechno nejlepší! =D Skvělý nápad na dárek :-)

Kateřina Králová

Hezke narozeniny!

Miguel

Véňo, všechno nejlepší! Martin

Martin Ženíšek
200 Kč

Véňo, přeji krásné narozeniny! A moc díky za takové skvělé narozeninové přání.

Jerry
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Skautská nadace Jaroslava Foglara, projekt: Skautský dům v Mostě