Vendula Bušková: Dárcovská výzva pro projekt Skautský dům v Mostě

K narozeninám bych si přála...

vybíráme od 21.5.2018
20 350 Kč
vybráno 204 % z 10 000 Kč

přispělo

36 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
...pomoct skautům v Mostě.
EDIT: dosažení 10 000 je super, díky! Ale jedeme dál - až do 3.června.
Milí přátelé, bude mi čtyřicet.
Když se člověku blíží životní jubileum, vždycky trochu bilancuje – co má, čeho dosáhl, co ještě nemá a čeho ještě nedosáhl. Když je to jubileum kulatější, zpravidla se najdou tací, kteří by vám rádi popřáli a něco drobného darovali.
Kromě čtyřicátin slavím taky osmadvacetiny. Tolik let už mě provází skauting. Tehdy jsem byla malá skautka, která hltala foglarovky a Rychlé šípy. Od té doby uplynulo dost vody a dnes jsem místonáčelní Junáka – českého skauta.
Jsem ráda, že v čele Náčelnictva jsou čtyři lidé ze čtyř různých míst Česka. Místonáčelník Majkl je z Mostu. Skauti se tam loni dostali do kritické situace, když přišli o střechu nad hlavou. Přestože tam není moc vhodných volných prostor, podařila se jim nevídaná věc. Koupili dům. Nyní na něm pilně pracují a kromě finančně nákladných oprav je čeká ještě mnoho let splácení půjček. A právě v tom bych jim moc ráda pomohla.
Pokud máte chuť mi k narozeninám koupit kytku nebo hrníček, prosím, přispějte raději mosteckým skautům na cihly, dřevo, barvy nebo umořme společně kousíček jejich dluhu. Vím, jakou podporu má skauting v Praze a o čem si v jiných lokalitách mohou nechat jen zdát. A proto věřím, že podpora skautingu v regionech jako je Most, má velký smysl. Nejen pro skauty.
A díky pomoci Skautské nadace Jaroslava Foglara můžete přispět dvojnásobně – pokud se nám podaří vybrat 10 tisíc, tak jim nadace dalších deset přidá.
Detail projektu Skautský dům v Mostě najdete na odkazu níže.
Moc vám všem děkuji.
Skautská nadace Jaroslava Foglara
Skautské středisko v Mostě provozuje vlastní Skautský dům. Budovu se nám daří za plného provozu postupně upravovat a rekonstruovat, probíhá zde pravidelná činnost pro dvě stovky dětí.
V roce 2017 jsme přišli o svoje klubovny, když město prodalo budovu, ve které jsme byli 18 roků v pronájmu. Hrozil zánik skautingu v našem městě, vhodných prostor k pronájmu bylo a je nedostatek.  Řešením bylo zakoupení vlastní nemovitosti, kterou se do konce roku 2017 podařilo vymalovat a zabydlet. Byly provedeny dílčí úpravy, aby činnost střediska mohla bez přerušení pokračovat.


Vánoce roku 2017 již slavíme v nových klubovnách, které však ještě nejsou naše.


V první polovině roku 2018 je dokončen převod nemovitosti, ale středisko se dlouhodobě zadlužuje.
Pokračujeme v opravách na které se nám daří získat dotace, měníme všechny okna, rozšiřujeme prostory o Centrum Radost a budujeme šatnu pro členy a návštěvníky, kterých stále přibývá.

Druhé vánoce jsme již doma!


V roce 2019 plánujeme řešení úložných prostor, ošetření parapetů a okapů, rekonstrukci kuchyně, vysázení živého plotu a stavbu venkovního dřevěného altánu - vše v závislosti na dostupných prostředcích.
Řešíme regulaci topení v celém domě, vstupní bránu do objektu, nové osvětlení, výměnu střešních oken, výměnu čerpadla, kotle na ohřev teplé vody a výměnu ventilů a hlavic na radiátorech.

Do budoucna plánujeme lezeckou stěnu, venkovní altán, využití půdy, opravu přístupové cesty, multifunkční sál s malou tělocvičnou a celkové zateplení domu. Realizace těchto vizí závisí, také, na finanční podpoře.

Především však potřebujeme každý kvartál splácet půjčku, díky které jsme mohli koupit Skautský dům v Mostě. Podpořte nás, prosím, trvalým měsíčním darem.Děkujeme za jakoukoli Vaši podporu!

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v druhé polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.
Ať se dílo daří! :) Zdraví skaut ze střediska v Holicích u Pardubic.
Matyáš Majce
Vše nejlepší k narozeninám!
Jakub Hájek
Ať se dobře skautuje! A Véně vše nej!
Přejeme krásné a pohodové narozeniny!
Maňule
Všechno nejlepší!
Pavel Trantina
Hodne zdaru.
Barbara Šimova
200 Kč
Vechno nejlepší! =D Skvělý nápad na dárek :-)
Kateřina Králová
Hezke narozeniny!
Miguel
Véňo, všechno nejlepší! Martin
Martin Ženíšek
200 Kč
Véňo, přeji krásné narozeniny! A moc díky za takové skvělé narozeninové přání.
Jerry
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Skautská nadace Jaroslava Foglara, projekt: Skautský dům v Mostě