Skautská nadace Jaroslava Foglara


Děti, mládež, rodina Filantropie a dobrovolnictví

Skautský dům v Mostě

Skautské středisko v Mostě provozuje vlastní Skautský dům. Budovu se nám daří za plného provozu postupně upravovat a rekonstruovat, probíhá zde pravidelná činnost pro dvě stovky dětí.

Skautský dům v Mostě

Skautské středisko Most koupilo a provozuje vlastní Skautský dům. Daří se nám dům postupně upravovat, ale současně potřebujeme splácet půjčku.
97 524 Kč

přispělo

91 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

V roce 2017 jsme přišli o svoje klubovny, když město prodalo budovu, ve které jsme byli 18 roků v pronájmu. Hrozil zánik skautingu v našem městě, vhodných prostor k pronájmu bylo a je nedostatek.  Řešením bylo zakoupení vlastní nemovitosti, kterou se do konce roku 2017 podařilo vymalovat a zabydlet. Byly provedeny dílčí úpravy, aby činnost střediska mohla bez přerušení pokračovat.


Vánoce roku 2017 již slavíme v nových klubovnách, které však ještě nejsou naše.


V první polovině roku 2018 je dokončen převod nemovitosti, ale středisko se dlouhodobě zadlužuje.
Pokračujeme v opravách na které se nám daří získat dotace, měníme všechny okna, rozšiřujeme prostory o Centrum Radost a budujeme šatnu pro členy a návštěvníky, kterých stále přibývá.

Druhé vánoce jsme již doma!


V roce 2019 plánujeme řešení úložných prostor, ošetření parapetů a okapů, rekonstrukci kuchyně, vysázení živého plotu a stavbu venkovního dřevěného altánu - vše v závislosti na dostupných prostředcích.
Řešíme regulaci topení v celém domě, vstupní bránu do objektu, nové osvětlení, výměnu střešních oken, výměnu čerpadla, kotle na ohřev teplé vody a výměnu ventilů a hlavic na radiátorech.

Do budoucna plánujeme lezeckou stěnu, venkovní altán, využití půdy, opravu přístupové cesty, multifunkční sál s malou tělocvičnou a celkové zateplení domu. Realizace těchto vizí závisí, také, na finanční podpoře.

Především však potřebujeme každý kvartál splácet půjčku, díky které jsme mohli koupit Skautský dům v Mostě. Podpořte nás, prosím, trvalým měsíčním darem.Děkujeme za jakoukoli Vaši podporu!

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v druhé polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Díky za azyl.
Josef Tvrdík
70 Kč
rodina Tkáčiková
Díky za to, co děláte!
erika Mahnertova
Jen tak dál Králíku :) Pozdravuj ;)
Petr Klement
200 Kč
😊
Zuska