Skautská nadace Jaroslava Foglara


Děti, mládež, rodina Filantropie a dobrovolnictví

Skautský dům v Mostě

Skautské středisko v Mostě provozuje vlastní Skautský dům. Budovu se nám daří za plného provozu postupně upravovat a rekonstruovat, probíhá zde pravidelná činnost pro dvě stovky dětí.

Skautský dům v Mostě

Skautské středisko Most koupilo a provozuje vlastní Skautský dům. Daří se nám dům postupně upravovat, ale současně potřebujeme splácet půjčku.
123 464 Kč

přispělo

94 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V roce 2017 jsme přišli o svoje klubovny, když město prodalo budovu, ve které jsme byli 18 roků v pronájmu. Hrozil zánik skautingu v našem městě, vhodných prostor k pronájmu bylo a je nedostatek.  Řešením bylo zakoupení vlastní nemovitosti, kterou se do konce roku 2017 podařilo vymalovat a zabydlet. Byly provedeny dílčí úpravy, aby činnost střediska mohla bez přerušení pokračovat.


Vánoce roku 2017 již slavíme v nových klubovnách, které však ještě nejsou naše.


V první polovině roku 2018 je dokončen převod nemovitosti, ale středisko se dlouhodobě zadlužuje.
Pokračujeme v opravách na které se nám daří získat dotace, měníme všechny okna, rozšiřujeme prostory o Centrum Radost a budujeme šatnu pro členy a návštěvníky, kterých stále přibývá.

Druhé vánoce jsme již doma!


V roce 2019 plánujeme řešení úložných prostor, ošetření parapetů a okapů, rekonstrukci kuchyně, vysázení živého plotu a stavbu venkovního dřevěného altánu - vše v závislosti na dostupných prostředcích.
Řešíme regulaci topení v celém domě, vstupní bránu do objektu, nové osvětlení, výměnu střešních oken, výměnu čerpadla, kotle na ohřev teplé vody a výměnu ventilů a hlavic na radiátorech.

Do budoucna plánujeme lezeckou stěnu, venkovní altán, využití půdy, opravu přístupové cesty, multifunkční sál s malou tělocvičnou a celkové zateplení domu. Realizace těchto vizí závisí, také, na finanční podpoře.

Především však potřebujeme každý kvartál splácet půjčku, díky které jsme mohli koupit Skautský dům v Mostě. Podpořte nás, prosím, trvalým měsíčním darem.Děkujeme za jakoukoli Vaši podporu!

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Jsme rádi, že můžeme podpořit tento projekt, který má ohromný užitek a podpořit tak přátelství mezi našimi organizacemi.

Rotaract club Most
5 000 Kč

To jak s dětmi pracujete je báječné. Naší dceři se u Vás moc líbí. Moc děkuji.

Lenka Nováková

Díky za azyl.

Josef Tvrdík
70 Kč

rodina Tkáčiková

Díky za to, co děláte!

erika Mahnertova

Jen tak dál Králíku :) Pozdravuj ;)

Petr Klement
200 Kč

😊

Zuska