Lucie Gremlicová: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte Mamma HELP

Lucie běží pro ženy s rakovinou prsu

vybíráme od 12.5.2018
3 000 Kč
vybráno 60 % z 5 000 Kč

přispělo

5 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
„Nikdy nevíš, jak silný jsi, dokud být silný není jediná možnost, která Ti zbývá.“
Obrovsky silné musí být ženy, které onemocní karcinomem prsu. Obrovsky silné jsou  ženy z MammaHELPu, dávají naději, naslouchají, stávají se přítelkyněmi. A právě proto, je chci podpořit svým během.  Pomůžete mi s tím?
Běhat jsem začala v létě 2013, bez toho abych věděla, kolik jsem uběhla a v jakém čase, trošku jsem se i styděla. Mým prvním závodem byl „Mikulášský běh“ v Olomouci. Doběhla jsem poslední, ale neskutečně šťastná. Pak jsem si pořídila sporttester a začala běhat trošku víc a sledovat kolik uběhnu v jakém čase, přihlásila se na ½ maraton, pak i na maraton. V roce 2016 jsem se dozvěděla o dobroběžectví a poprvé jsem běžela jako dobroběžec pro Mamma HELP – neziskovou organizaci, která pomáhá ženám s rakovinou prsu a jejich rodinám.

Letos bych je opět chtěla podpořit a složit jim upřímný dík za to, že tady jsou. Že tady jsou pro ženy, které se dozvěděly, že onemocněly rakovinou prsu a najednou neví, co bude dál. Rázem se jim zhroutí celý svět. V ordinaci lékaře dostanou informace o léčbě, ale mnohdy zde není čas a prostor na všechny starosti, obavy a otázky. Na něco se možná ani neodváží zeptat. Ale jsou tady úžasné ženy z MammaHELPu. Ženy, které samy bojovaly s rakovinou prsu. Tyto vyškolené terapeutky v rámci poradenství naslouchají, předají zkušenosti, informace, ale hlavně naději a šanci, že rakovinu prsu lze překonat a žít dál.

Moc si jich vážím, a proto pro ně chci běžet ½ maraton v Karlových Varech a v Olomouci a pokusit se o čas 2:10. Pomozte mi a podpořte mou výzvu!
Částka, která se mi podaří prostřednictvím této výzvy vybrat, bude použita na bezplatné individuální poradenství pro ženy s rakovinou prsu.

Moc děkuji všem, kteří se rozhodnou přispět a budou mi držet palce, abych doběhla do cíle.
Mamma HELP, z. s.
Již od roku 1999 pomáháme ženám - pacientkám s rakovinou prsu a jejich blízkým. Provozujeme síť 8 denně dostupných Mamma HELP center (v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Plzni, Přerově, Olomouci, Zlíně a Hradci Králové), kde samy vyléčené a proškolené pacientky v roli terapeutek v příjemném a bezpečném prostředí poskytují individuální bezplatné poradenství a psychoterapeutickou pomoc. Mamma HELP se také intenzivně věnuje vzdělávání veřejnosti v oblasti prevence této nemoci.

VÝPOVĚDI KLIENTEK o individuálním poradenství v Mamma HELP centrech:
Terapeutky mě zasvěceně informovaly, jak si poradit se situací, ve které jsem se ocitla. Znovu mně vrátily naději, že je možné překonat onemocnění a žít dál normálním životem i po prodělané operaci. 
Ivana K.
Jednou jsem cestou z onkologie vzala za kliku Mamma HELP centra. Našla jsem všechno, co jsem postrádala - chápající zkušené přítelkyně, novou naději, které jsem se držela jako klíště. Už je to devět let, jsem šťastně vdaná, máme dvě děti. V centru se zastavím vždy, když jdu kolem. Vděčím jim za to, že jsem to tentokrát nevzdala! 
Jana Š.
Je to pro mě balzám na duši, když se takto můžu někomu svěřit, popovídat si s někým, kdo si prošel stejným problémem. S někým, kdo mi rozumí a chápe mě. 
Petra P.

Co najdete v Mamma HELP centrech?


Navštivte nás osobně, nebo se s námi spojte online!
www.mammahelp.cz
www.udelejuzel.cz
www.uzmizasechutna.cz
www.facebook.com/mammahelp
www.instagram.com/mamma_help

Máte otázku ohledně nemoci nebo léčby?
Využijte naší odbornou lékařskou online poradnu na http://poradna.mammahelp.cz/!
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Mamma HELP, z. s., projekt: Podpořte Mamma HELP