Petr Hladík: Dárcovská výzva pro projekt Auto pro hospic

Pouť na Říp

vybíráme od 19.4.2018
118 395 Kč
vybráno 42 % z 279 000 Kč

přispělo

123 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Za devět dní jsem ušel zhruba dvě stě osmdesát tisíc metrů, překročil čtyři řeky a za zvuku zvonů z rotundy sv. Jiří vystoupil na vrchol Řípu. Pojďte se mnou na Říp i vy. Dejte si se mnou vrcholové pivo, nebo zdolejte 200 výškových metrů a pojďme společně získat peníze na nákup nového auta pro Domácí hospic Vysočina. 
Vážení přátelé, 1. dubna 2018 jsem nastoupil na pozici ředitele Domácího hospice Vysočina o.p.s. Tato nezisková organizace působící na Vysočině v Novém Městě na Moravě, Velkém Meziříčí, Jihlavě a okolních obcích získala v roce 2017 prestižní ocenění Neziskovka roku. Našim hlavním posláním je všestranná podpora a pomoc vážně nemocným osobám v konečném stádiu nemoci a také rodinách a jednotlivcům, kteří se rozhodli pečovat o své blízké v domácím prostředí.  V roce 2017 jsme tuto službu poskytli 105  nemocným a jejich rodinám a naši pracovníci strávili v těchto rodinách celkem 8600 hodin. Naše týmy složené z lékařů, zdravotních sester a sociálních pracovníků jsou klientům k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu. Poptávka po našich službách rok od roku roste v průměru o 25 procent. Z tohoto důvodu také rozšiřujeme náš ošetřovatelský tým a musíme zajistit jeho dostupnost. Proto potřebujeme obnovit náš vozový park. Rozhodl jsem se proto, že podniknu pouť z nejvýše položené obce na Vysočině -  Studnice na vrchol hory Říp. Počet metrů přepočtený na koruny zhruba odpovídá ceně nového auta pro naše pracovníky v terénu. Podpořte prosím každý metr mé cesty jednou korunou. Částku můžete zvolit symbilickou nebo třeba vystoupáte pomyslných posledních dvě stě výškových metrů, nebo přispějete částkou odpovídající nadmořské výšce Řípu. Pouť jsem zahájil v sobotu 21. dubna 2018 a na vrcholu hory Říp jsem stanul v neděli 29. dubna 2018. Na níže uvedených odkazech si můžete prohlédnout fotky, videa, trasu a komentáře z cesty, která vedla z Vysočiny až na vrchol Řípu. 
 
 
Domácí hospic Vysočina, o.p.s.
Pomáháme nevyléčitelně nemocným lidem v posledních chvílích jejich života, v jejich domácím prostředí. Za pacienty jezdíme několikrát týdně, někdy i denně, ve dne v noci, za jakéhokoliv počasí. Auta slouží nejenom k dopravě personálu, ale také k přepravě materiálu a pomůcek. Spolehlivé a bezpečné vozy jsou pro zajištění služby nezbytností. Naše auta stárnou a některá dosluhují. V letošním roce chceme vyměnit dva nejstarší vozy za nové a rozšířit náš vozový park o další auto.
Váš dar použijeme na nákup nového automobilu. Děkujeme, že nám pomáháte!
Držím palce.
Dobrým věcem je někdy třeba pomoci. Držím palce! :-)
Petr Vnenk
455 Kč
Ať se Vám Vaše sbírka podaří!
Tomáš Vránek
1 000 Kč
Začínám další stovku :-) Přidáte se?
Petr Hladík
1 000 Kč
Tak jsem to zaokrouhlila na tu stovku! :-)
Milena Petrová
2 658 Kč
Od Jany z Hodiškova...
Petr Hladík
250 Kč
Od čtenářů Noci literatury v Novém Městě na Moravě.
Petr Hladík
3 500 Kč
Pěkný kousek cesty!!!
Jirka Hadámek
Ráda přispěji na dobrou věc prezentovanou takovým sympatickým způsobem. Ať se daří a penízky narůstají.
Zdeňka Svobodová
1 000 Kč
Všem klientům hospiců ze srdce přeji důstojnou cestu, na které nebudou osamoceni.
Irena Švarcová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Domácí hospic Vysočina, o.p.s., projekt: Auto pro hospic