CZ / EN
Adéla Bulínová: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte Mamma HELP

Aduš běží "Za zdravá prsa" a projekt "Říct to dětem"

vybíráme od 20.3.2018
5 300 Kč
vybráno 35 % z 15 000 Kč

přispělo

10 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!


Vždycky, když jsem na startu nějakého závodu, ať už jako veslař, běžec nebo cyklista a ať jde o závod sebedůležitější, tak vždycky čekám na startovní povel s myšlenkou, že "budu bojovat, překonám sama sebe i soupeře a dám do toho všechno". Bojuji sama za sebe, bojuji se soupeři a jde prakticky jen o čas...
Proto jsem ráda, že díky těmto aktivitám můžu trénovat a 6. května se postavit na start pražského maratonu. Tady mým soupeřem bude únava, čtyřicetdva dlouhých kilometrů a zlomyslná časomíra, ale nebudu bojovat jen sama za sebe, ale poběžím za Mammahelp, za všechny ty, kteří musí bojovat se soupeřem mnohem tvrdším, než je mých 42 km - s rakovinou! 

Proto zbořme zeď tabu, pomozme dětem vyrovnat se s nemocí rodičů, pomožme ženám vážit sebe samých i ve chvíli, kdy jsou bez vlasů, smutné a pohublé, podpořme zkrátka všechny, kteří bojují! Protože nikdy nevíme, kdo nebo co nás vyzve na souboj příště...
Jsem sportovec tělem i duší, sportuji každý den a kdybych mohla, tak snad i každou denní i noční hodinu. Je to činnost, která mi nesmírně ovlivňuje život, spoustu mi toho dává, ale i bere. Musím jí obětovat čas, spoustu energie, chvilky prožité s rodinou, ale na konci mě vždycky čeká radost, možná medaile, možná uznání, ale vždycky dobrý pocit z toho, že vlastně dělám to, co mě baví a naplňuje...
Jsou ale lidí, kteří tohle všechno zažít nemůžou, protože právě bojují o to nejcenější - o svůj život. Na souboj je vyzvala diagnóza rakoviny prsu. Proto jsem se jim rozhodla pomoct, protože je obdivuji, protože jim fandím, protože je podporuji, protože pomoct můžu! :)
Karcinom prsu už dávno není otázkou jen žen v rizikovém věku. Stále častěji potkává i mladé ženy, dívky, ale i pořádné chlapy. A už vůbec to není otázkou jedince - rakovina nikdy není jen součástí člověka, který s ní má co dočinění, ale ovlivní jeho rodinu a nejbližší okolí. Zasáhne mu do všech sfér života - do práce, do zájmů, do rodinného života..
Já studuji "peďák", pracuji s dětmi a denně potkávám spoustu mladých lidí a právě proto vím, že děti rodičů, kteří rakovinou onemocněli, trpí neinformovaností a nevědomky "přenáší" nemoc na sebe, ovlivňuje je to ve škole, na tréninku, ale i tam, kde se cítí bezpečně a šťastně. A nikdo na tyto děti nebere ohledy.
Proto podporuji projekt "Říct to dětem" všemi deseti, protože není nic těžšího, než říkat špatné a dospělácké zprávy do dětských upřímných očí. Myslím, že na školách bychom mohli dětem říct pár slov v té obecné rovině, vyřknout ta první slova o tom, co je rakovina, že tady s námi je a může nám být ještě blíž a to v případě, že potká maminku, tatínka nebo babičku.

A co se týče projektu "Za zdravá prsa", tak jsem moc ráda, že můžu pomoci rozvíjet něco tak skvělého, jako je projekt zaměřený na prevenci, metodiku samovyšetření nebo jen na podporu toho, jak se o svá prsa starat. Vždycky jsem já a moje vrstevnice (a možná i vrstevníci) naráželi na to, že nám všichni říkali, jaké je rakovina prsu riziko, ale nikdo nám nedokázal vysvětlit co a jak? jak se samovyšetřit? Co dělat, když si najdeme bulku? Bylo to téma tabu, intimní a nikdo o něm moc nechtěl mluvit... A právě tohle objasňují Mammahelpky, to je to, čemu v projektu "Za zdravá prsa" fandím. Dost bylo na školách přednášek o dětech, rodině, zdravé výživě, ale o rakovině? o rizikách? Ani jedna...

Jsou v životě zkrátka chvíle, kdy si člověk řekne, že už nemůže, že už nemá síly, a že není bojovník. Ale tohle je situace, kdy bojovat musí a bojovat CHCE! A právě o tom je takhle moje výzva... Pomozte mi podpořit ohromný bojovnice, pomozme dětem vyrovnat se s informací o rakovině jednoho z rodičů, zbořme zeď tabu a starejme se o sebe.

Díky! Vaše Aduš <3   

Tak jsem pokořila MARATON!
Sáhla jsem si na dno a posunula hranice za mez, která do té doby byla jen vyřčeným snem a přáním.
Když jsem to dokázala já, dokážeš to i ty!
Proto prosím podpoř ještě pojí výzvu a udělej v květnu, měsíci lásky, dobrý skutek :)

Video proč a kvůli komu to vlastně všechno dělám!
Pomáhám, tak pomáhejte se mnou a držte palce! :) 

<3 Vaše Aduš

Velmi sportovní víkend to byl: v pátek 35 kilometrů, v sobotu 30 a dneska jsem to uzavřela pětadvacítkou a 8 kilometry na vodě.
Zatím pěstuji vzdálenost před tempem, a zdokonaluju techničku. Takže suma sumárum to máme takhle: vzdálenost jak nic šnečím tempem... :D
A protože se 6.květen nezadržitelně blíží, není čas ztrácet čas :) 

Přijala jsem další výzvu: pokořit pražský maraton - jednou tak dlouhou vzdálenost než minulý týden, jedou tak velké odhodlání Dokázat to!!
A pořád se nevzdávám a podporuji #Mammahelp!
Podpoř nás i ty a přispěj! :) 

S láskou Vaše Aduš <3

Tak jsem doběhla... :) bolí mě i snad ten nejmenší sval v těle, ale jsem šťastná... šťastná a spokojená, že jsem pokořila půlmaraton a mohla tím pomoct Mammahelpu.
Neváhej a pomož i ty tím, že přispěješ k
výzvě! 
Jsme v tom totiž všichni spolu... 


Dnešní výběh s naším hafanem... Trošku těžkly nohy, ale i tak to bylo pohodových (podle času ale opravdu pohodových :)) 10 kilometrů.
V sobotu to rozbalím na plno, nemůžu se přece odrovnat už v tréninku :D

NEvím, jak vy, ale já si dneska dala jen lehkých 10 kilometrů a k tomu školení z pohybových her. :) Náročný, ale každý pohyb se hodí... a protože se nám to už blíží, tak je na čase pracovat i s hlavou a tu nervozitu sklepat! :)

Výzva běží teprve pár dní a už jsme se přehoupli přes částku 1500,-.
Jste úžasní, moc děkuji :)
já denně přidávám kilometr ke kilometru, abych Vás za 14 dní na pražské půlce nezklamala. ;) :)

Penízky u výzvy přibývají, a to je moc super! Díky moc, jste úžasní :)
Stejně tak, jak vy přihazujete korunku po korunce, tak já si jdu dát pár kiláčků do nohou :)

Založení výzvy

Mamma HELP, z. s.
Již od roku 1999 pomáháme ženám - pacientkám s rakovinou prsu a jejich blízkým. Provozujeme síť 8 denně dostupných Mamma HELP center (v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Plzni, Přerově, Olomouci, Zlíně a Hradci Králové), kde samy vyléčené a proškolené pacientky v roli terapeutek v příjemném a bezpečném prostředí poskytují individuální bezplatné poradenství a psychoterapeutickou pomoc. Mamma HELP se také intenzivně věnuje vzdělávání veřejnosti v oblasti prevence této nemoci.

VÝPOVĚDI KLIENTEK o individuálním poradenství v Mamma HELP centrech:
Terapeutky mě zasvěceně informovaly, jak si poradit se situací, ve které jsem se ocitla. Znovu mně vrátily naději, že je možné překonat onemocnění a žít dál normálním životem i po prodělané operaci. 
Ivana K.
Jednou jsem cestou z onkologie vzala za kliku Mamma HELP centra. Našla jsem všechno, co jsem postrádala - chápající zkušené přítelkyně, novou naději, které jsem se držela jako klíště. Už je to devět let, jsem šťastně vdaná, máme dvě děti. V centru se zastavím vždy, když jdu kolem. Vděčím jim za to, že jsem to tentokrát nevzdala! 
Jana Š.
Je to pro mě balzám na duši, když se takto můžu někomu svěřit, popovídat si s někým, kdo si prošel stejným problémem. S někým, kdo mi rozumí a chápe mě. 
Petra P.

Co najdete v Mamma HELP centrech?


Navštivte nás osobně, nebo se s námi spojte online!
www.mammahelp.cz
www.udelejuzel.cz
www.uzmizasechutna.cz
www.facebook.com/mammahelp
www.instagram.com/mamma_help

Máte otázku ohledně nemoci nebo léčby?
Využijte naší odbornou lékařskou online poradnu na http://poradna.mammahelp.cz/!

Jsi srdcařka, Adélo. V sobotu všichni fandíme. A přijď ke stánku Mamma HELPu, těšíme se na tebe. Jana

Jana Drexlerová
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Mamma HELP, z. s., projekt: Podpořte Mamma HELP