Daniela Jíchová: Dárcovská výzva pro projekt OSOBNÍ ASISTENCE USNADŇUJE ŽIVOT DĚTEM I SENIORŮM

AUTO PRO OSOBNÍ ASISTENCI

vybíráme od 26.11.2017
45 000 Kč
vybráno 56 % z 81 000 Kč

zbývá

42 dní

přispělo

44 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Je nás 9 kolegyň. Máme zanedlouho narozeniny. A tušíme, že největší radost je činit radost druhým. Rozhodly jsme se spojit síly a přát si k narozeninám místo dárků auto pro Osobní­ asistenci. Každým příspěvkem uděláte radost nejen nám. Díky. Petra a Petra, Tereza, Míša, Daniela, Majda, Šárka, Ingrid a Hanka. A protože nechceme vaši podporu zadarmo, natočily jsem pro vás video:). 
Osobní asistence pomáhá desítkám dětí se zdravotním postižením i seniorům žít co možná nejběžnějším způsobem života. V domácnostech, školách,… - všude, kde je potřeba. Za klienty a s klienty najezdí asistentky stovky kilometrů měsíčně. 
V současné době má asistence tři automobily, nezbytně ale potřebuje další. Z nadací jsme získali na nové auto zatím 100 tisíc, něco máme, 81 tisíc ještě chybí.
Asistence pomáhá klientům s dětskou mozkovou obrnou, Alzheimerovou, Parkinsonovou chorobou, autismem či roztroušenou sklerózou.
Díky služebním automobilům se asistence dostává i za klienty v odlehlých částech regionů. Vozy osobní asistence objedou za pár let zeměkouli, přestože se většinou pohybují jen v příhraničních regionech jižních Čech, Českokrumlovsku a Kaplicku.

zmELS.jpg

A KDO JSME? 
  • Tereza Valachová, vedoucí Bezplatné právní poradny, narozena v listopadu 
  • Majda Zronková, koordinátorka Dobrovolnického centra, narozena v prosinci, t.č. na mateřské
  • Šárka Kotvová, vedoucí služby Podpora rodin a dětí v ohrožení, narozena v prosinci 
  • Petra Poláčková, zástupkyně vedoucí Osobní asistence, narozena v prosinci
  • Ingrid Jílková, výkonná ředitelka sociálních služeb, narozena v prosinci
  • Míša Klementová, ekonomka, narozena v únoru                                
  • Daniela Jíchová, sociální pracovnice, narozena v únoru 
  • Petra Dvořáková, narozena sice až v březnu, ale chybět nemohla, vedoucí Osobní asistence 
  • a Hanka Čadová, bývala vedoucí Osobní asistence – ta tedy už narozeniny v říjnu měla, ale pomoct chtěla    
Kolegyně z obecně prospěšné společnosti ICOS Český Krumlov, která provozuje Osobní asistenci od roku 2008.

Za každý dar děkujeme!
 
P.S.: Auto koupíme nejpozději v březnu 2018. Naši dárci si mohou dar uplatnit k daňovému zvýhodnění.

Připojili jsme se k mezinárodnímu dni dárcovství, 28.11.2017.
giving-tuesday-logo.jpg-o9IqrqtJwFkOT7MswTWISv67.jpg

Silné holky a silní kluci, Ivan Růžička a jeho 12AM TÝM, uspořádali v sobotu další dobrodějnou akci na podporu ICOSu (již třetí). Tentokrát v posilovně. Nemohli jsme u toho chybět.
Tým svalovců z ICOSu: Květa, Věrka, Petra a Tomáš, se rozhodně nenechal v silovém trojboji zahanbit: zvlášť, uvážíme-li, že pro někoho šlo o první návštěvu takovéhoto podniku. Pravda, některé z náloží, raději tým ICOSu zvedl společně - jak je však v ICOSu zvykem, společně dosáhneme opravdu hodně:). Pro jistotu tým ICOSu podpořil také svými svaly i již tříletý František (vše zdokumentováno níže).
Několik desítek svalovkyň a svalovců vybralo v sobotu 5200 Kč.  Vše půjde na auto pro Osobní asistenci.
DÍKY, DÍKY IVANE A SPOL.!!!
Děkujeme také všem dalším dárcům, vaše dosavadní podpora nás velice těší. ICOS

darujme-aktual.jpg-H0ZTOZydqKUJr3jp2uVziSVU.jpg


Přátelé a kamarádi,
posíláme slíbené foto. Dnešní zasněžený Krumlov a dvě krásné dámy.
Děkujeme, že jsme získali více než 20.000 Kč a přibližujeme se k vysněnému dárku oslavenkyň - autu pro osobní asistenci.
Chystáme pro vás další překvapení. 
Sledujte facebook:https://www.facebook.com/ICOSCK/
7LiKpemRJljlmRQd8BxD.jpg


Dobrodějný tříkrálový trojboj

Děkujeme všem za dary, které jsme doposud k narozeninám dostaly. Nyní je prostor také pro ty z vás, kteří máte blízko k silovému sportu.
Ivan & 12am zve všechny na Dobrodějný tříkrálový trojboj, jehož výtěžek poputuje na naší narozeninovou výzvu! Moc děkujeme za krásný dárek. Přátelský závod v silovém trojboji se uskuteční v sobotu 6. 1. 2018 v klubu 12am v areálu Ambitu v Českém Krumlově.

Soutěž bude oficiálně probíhat od 10 do 14 hodin, ale po domluvě budeme ochotni čas i přizpůsobit. Přijít a zúčastnit se může kdokoli!
"A proč tato komorní oslava sportu a síly nese přívlastek „dobrodějná“?  Každý účastník zaplatí zápisné ve výši 150 Kč a veškerý výtěžek z akce pak poputuje přímo na účet naší spřízněné neziskové organizace ICOS, která vypsala sbírku na nový asistenční automobil pro podporu osob s postižením. Pojďme tedy společně odstartovat rok 2018 dobrým skutkem a zároveň si vyzkoušet, jak vypadá závod v powerliftingu!!! 

Rád by ses zúčastnil/a, ale nevíš, jestli jsi na to dostatečně silný? I na tebe jsme mysleli.
Všechny váhy budou okamžitě přepsány Wilksovým koeficientem. A aby toho nebylo málo: vítěze, a zároveň výherce 1kg balení proteinového matrixu Gorilla fitness v hodnotě 799 Kč libovolné příchuti, vybereme losováním. Všichni tedy mají naprosto stejné šance!
Těšíme se na Tebe a pamatuj,…. Nebuď nezveda!!"

Zítra, tj. 28.11. je mezinárodní den dárcovství a dobrovolnictví. Každý kdo finančně podpoří naši výzvu v tento den, získá možnost propagace na novém autě Osobní asistence ("zakoupeno za podpory: podpis, či jméno, či firma"). Tuto výsadu získá také každý, kdo do ukončení výzvy přispěje darem ve výši 5 tisíc a výše Kč. Vaše Petry, Šárka, Ingrid, Daniela, Míša, Terka, Majda a Hanka.

Natáčení videa máme veleúspěšně za sebou. Za scénář, střih a vše:) si zaslouží obrovský dík autoři videa: Květa Valčuhová a Míra Škrabal. Ředitel ICOSu navíc velmi kvituje, že díky Petře, vedoucí Osobní asistence, máme i reprezentativní foto k propagaci celé služby Osobní asistence.
o90Hsmh0Sn56.jpg

Založení výzvy

ICOS Český Krumlov, o.p.s.
Dětem (od 1 roku věku) se zdravotním postižením i seniorům pomáháme žít co možná nejběžnějším způsobem života. Ve školách, v domácnosti - všude, kde je potřeba. OSOBNÍ ASISTENCE umožňuje mnoha starším lidem i dětem zůstávat doma, aniž by museli využívat ústavního zařízení, dětem s postižením usnadňuje pobyt ve školách, školkách, …
Tým osobních asistentek pravidelně pomáhá čtyřem desítkám dětí i dospělým se zdravotním postižením a seniorům se sníženou soběstačností. Každý rok zajistíme na 10tisíc hodin přímé péče v příhraničních regionech jižních Čech. Někomu každý den, jinému třeba jen hodinu týdně. 

Staráme se o klienty například s dětskou mozkovou obrnou, Alzheimerovou, Parkinsonovou chorobou, autismem či roztroušenou sklerózou. Našim nejmladším svěřencům je pár let, těm starším i ke stovce let.          
 
8bXnWMbycB.jpg

Díky služebním automobilům se dostáváme za klienty i v odlehlých částech regionů, díky speciálním úpravám (el. přesedacímu zařízení) můžeme zajišťovat i převoz imobilních klientů.
Jen za pár let co do počtu kilometrů objedou naše vozy za klienty a s klienty zeměkouli, přestože se většinou pohybují jen ve dvou regionech.

Kolik to stojí? Téměř 4 miliony korun ročně. Ze zákona jde o sociální službu částečně hrazenou, klienti tak část nákladů hradí ze státního příspěvku na péči. Díky tomu máme každoroční příjem cca 900 tisíc. Cirka 3 miliony Kč pak stačí:) zajistit a složit za podpory dotací od státu, kraje, měst a darů nadací, firem a lidí.

Za každý dar děkujeme. Pomůže druhým. 

Osobní asistenci provozuje obecně prospěšná společnost ICOS Český Krumlov od roku 2008. ICOS je mj. držitelem prestižního ocenění Neziskovka roku 2016 - 2. místo v kategorii střední neziskovka.
NR-2016-icos.jpg-bAdnXbmeeQ7cwfFkbTmGM0pC.jpg

icos.krumlov.czP.S. Podpořit Osobní asistenci, respektive nákup potřebného automobilu pro Osobní asistenci se rozhodlo devět kolegyň, které v měsíci listopad 2017 až březen 2018 slaví narozeniny. Nechtějí dárky, chtějí koupit Osobní asistenci auto. Narozeninovou výzvu včetně neodolatelného videa najdete ZDE.  
Anonymně prosím!
Dárce
příspěvek na auto
Ingrid Jílková
1 000 Kč
Milé kolegyně, všem vám přeji nejen krásné narozeniny, ale i parádní rok 2018 !!! Jste skvělé, díky za vás....
Ingrid Jílková
1 234 Kč
co jsem slíbla tak plním, tak ať je to aspoň na jednu pneumatiku
Tereza Valachová
1 000 Kč
Přejeme vše nej, jste skvělé, dámy!
Holky z RC

Petra a Ingrid se narodily ve stejný den.
Přejeme nádherné chvíle v kruhu rodinném a hodně zdraví a lásky.
Krásné narozeniny naše oslavenkyně!!
(I)KOSÍ rodina
PS: Petra s Ingrid vybírají na motor - i malý dar, pomůže splnit naše společné přání.


Přeji vám všem k vašim netradičně pojatým narozeninám všechno nejlepší. A skládám (nejen) za video poklonu.
Plakát
1 100 Kč
Inu krásne narozeniny přeje tetinka
Venuše Dušková
500 Kč
Milá Šárko, k Tvým dnešním narozeninám Ti přejeme hodně lásky, zdraví a osobních i pracovních úspěchů. Tým (I)kosu.
RC Krumlík zdraví oslavence.
Pro radost posíláme z dnešního Vánočního jarmarku malý příspěvek.
Každý dar nás přibližuje k vysněné částce 81.000 Kč. Výzva jede dál!!!!!
210 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ICOS Český Krumlov, o.p.s., projekt: OSOBNÍ ASISTENCE USNADŇUJE ŽIVOT DĚTEM I SENIORŮM