Daniela Jíchová: Dárcovská výzva pro projekt OSOBNÍ ASISTENCE USNADŇUJE ŽIVOT DĚTEM I SENIORŮM

AUTO PRO OSOBNÍ ASISTENCI

vybíráme od 26.11.2017
76 199 Kč
vybráno 94 % z 81 000 Kč

přispělo

80 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

Je nás 9 kolegyň. Máme zanedlouho narozeniny. A tušíme, že největší radost je činit radost druhým. Rozhodly jsme se spojit síly a přát si k narozeninám místo dárků auto pro Osobní­ asistenci. Každým příspěvkem uděláte radost nejen nám. Díky. Petra a Petra, Tereza, Míša, Daniela, Majda, Šárka, Ingrid a Hanka. A protože nechceme vaši podporu zadarmo, natočily jsem pro vás video:). 
Osobní asistence pomáhá desítkám dětí se zdravotním postižením i seniorům žít co možná nejběžnějším způsobem života. V domácnostech, školách,… - všude, kde je potřeba. Za klienty a s klienty najezdí asistentky stovky kilometrů měsíčně. 
V současné době má asistence tři automobily, nezbytně ale potřebuje další. Z nadací jsme získali na nové auto zatím 100 tisíc, něco máme, 81 tisíc ještě chybí.
Asistence pomáhá klientům s dětskou mozkovou obrnou, Alzheimerovou, Parkinsonovou chorobou, autismem či roztroušenou sklerózou.
Díky služebním automobilům se asistence dostává i za klienty v odlehlých částech regionů. Vozy osobní asistence objedou za pár let zeměkouli, přestože se většinou pohybují jen v příhraničních regionech jižních Čech, Českokrumlovsku a Kaplicku.


A KDO JSME? 
  • Tereza Valachová, vedoucí Bezplatné právní poradny, narozena v listopadu 
  • Majda Zronková, koordinátorka Dobrovolnického centra, narozena v prosinci, t.č. na mateřské
  • Šárka Kotvová, vedoucí služby Podpora rodin a dětí v ohrožení, narozena v prosinci 
  • Petra Poláčková, zástupkyně vedoucí Osobní asistence, narozena v prosinci
  • Ingrid Jílková, výkonná ředitelka sociálních služeb, narozena v prosinci
  • Míša Klementová, ekonomka, narozena v únoru                                
  • Daniela Jíchová, sociální pracovnice, narozena v únoru 
  • Petra Dvořáková, narozena sice až v březnu, ale chybět nemohla, vedoucí Osobní asistence 
  • a Hanka Čadová, bývala vedoucí Osobní asistence – ta tedy už narozeniny v říjnu měla, ale pomoct chtěla    
Kolegyně z obecně prospěšné společnosti ICOS Český Krumlov, která provozuje Osobní asistenci od roku 2008.

Za každý dar děkujeme!
 
P.S.: Auto koupíme nejpozději v březnu 2018. Naši dárci si mohou dar uplatnit k daňovému zvýhodnění.

Připojili jsme se k mezinárodnímu dni dárcovství, 28.11.2017.

Moc děkujeme všem dárcům. Jen za poslední dva týdny výzvy přispělo dalších 25 dárců více než 16ti tisíci Kč. Za pouhé tři měsíce jste přispěli na auto pro Osobní asistenci úctyhodnou částkou 76.300 Kč. K 80 dárcům přes tento portál se přidali ještě dva další dárci formou daru složeného přímo do pokladny ICOS, takže byla vybrána téměř celá potřebná dosud chybějící suma peněz. V průběhu března tak díky každému z vás dostane Osobní asistence nové auto. Samozřejmě vám jej představíme i na těchto stránkách.
Díky, díky.  Vaše Petry, Šárka, Ingrid, Daniela, Míša, Terka, Majda a Hanka, tým Osobní asistence a ICOS Český Krumlov.

15.4.2018
A zde je nový automobil pro Osobní asistenci (Peugeot 208). Díky vašim darům (76.300,-),  daru Nadace Agrofert (100 tisíc Kč), daru Konta Bariéry (50 tisíc Kč) a výrazné slevě dodavatele HS AUTO, s.r.o. (-70 tisíc Kč).  Díky této podpoře  doplatila obecně prospěšná společnost ICOS 30.571 Kč a od poloviny dubna automobil pomáhá. MOC A MOC DĚKUJEME U ZA NAŠE KLIENTY.

Dražba obrazu pro ICOS
O tomto víkendu proběhla dobročinná dražba pro ICOS v rámci Šermířského plesu. Vřelé pozvání  skupiny historického tance Gloria nás zavedlo až do Plzně.  Atmosféra jako z pohádky a krása obrazu zapůsobila na přítomné šlechtičny,  šlechtice, rytíře, barony a další vybranou společnost. Originální obraz se vydražil za krásnou částku 1.200 Kč. Novému majiteli velmi děkujeme za podporu a přejeme hodně radosti z obrazu. Peníze budou použity pro zakoupení auta pro Osobní asistenci. 

Silné holky a silní kluci, Ivan Růžička a jeho 12AM TÝM, uspořádali v sobotu další dobrodějnou akci na podporu ICOSu (již třetí). Tentokrát v posilovně. Nemohli jsme u toho chybět.
Tým svalovců z ICOSu: Květa, Věrka, Petra a Tomáš, se rozhodně nenechal v silovém trojboji zahanbit: zvlášť, uvážíme-li, že pro někoho šlo o první návštěvu takovéhoto podniku. Pravda, některé z náloží, raději tým ICOSu zvedl společně - jak je však v ICOSu zvykem, společně dosáhneme opravdu hodně:). Pro jistotu tým ICOSu podpořil také svými svaly i již tříletý František (vše zdokumentováno níže).
Několik desítek svalovkyň a svalovců vybralo v sobotu 5200 Kč.  Vše půjde na auto pro Osobní asistenci.
DÍKY, DÍKY IVANE A SPOL.!!!
Děkujeme také všem dalším dárcům, vaše dosavadní podpora nás velice těší. ICOSPřátelé a kamarádi,
posíláme slíbené foto. Dnešní zasněžený Krumlov a dvě krásné dámy.
Děkujeme, že jsme získali více než 20.000 Kč a přibližujeme se k vysněnému dárku oslavenkyň - autu pro osobní asistenci.
Chystáme pro vás další překvapení. 
Sledujte facebook:https://www.facebook.com/ICOSCK/


Dobrodějný tříkrálový trojboj

Děkujeme všem za dary, které jsme doposud k narozeninám dostaly. Nyní je prostor také pro ty z vás, kteří máte blízko k silovému sportu.
Ivan & 12am zve všechny na Dobrodějný tříkrálový trojboj, jehož výtěžek poputuje na naší narozeninovou výzvu! Moc děkujeme za krásný dárek. Přátelský závod v silovém trojboji se uskuteční v sobotu 6. 1. 2018 v klubu 12am v areálu Ambitu v Českém Krumlově.

Soutěž bude oficiálně probíhat od 10 do 14 hodin, ale po domluvě budeme ochotni čas i přizpůsobit. Přijít a zúčastnit se může kdokoli!
"A proč tato komorní oslava sportu a síly nese přívlastek „dobrodějná“?  Každý účastník zaplatí zápisné ve výši 150 Kč a veškerý výtěžek z akce pak poputuje přímo na účet naší spřízněné neziskové organizace ICOS, která vypsala sbírku na nový asistenční automobil pro podporu osob s postižením. Pojďme tedy společně odstartovat rok 2018 dobrým skutkem a zároveň si vyzkoušet, jak vypadá závod v powerliftingu!!! 

Rád by ses zúčastnil/a, ale nevíš, jestli jsi na to dostatečně silný? I na tebe jsme mysleli.
Všechny váhy budou okamžitě přepsány Wilksovým koeficientem. A aby toho nebylo málo: vítěze, a zároveň výherce 1kg balení proteinového matrixu Gorilla fitness v hodnotě 799 Kč libovolné příchuti, vybereme losováním. Všichni tedy mají naprosto stejné šance!
Těšíme se na Tebe a pamatuj,…. Nebuď nezveda!!"

Zítra, tj. 28.11. je mezinárodní den dárcovství a dobrovolnictví. Každý kdo finančně podpoří naši výzvu v tento den, získá možnost propagace na novém autě Osobní asistence ("zakoupeno za podpory: podpis, či jméno, či firma"). Tuto výsadu získá také každý, kdo do ukončení výzvy přispěje darem ve výši 5 tisíc a výše Kč. Vaše Petry, Šárka, Ingrid, Daniela, Míša, Terka, Majda a Hanka.

Natáčení videa máme veleúspěšně za sebou. Za scénář, střih a vše:) si zaslouží obrovský dík autoři videa: Květa Valčuhová a Míra Škrabal. Ředitel ICOSu navíc velmi kvituje, že díky Petře, vedoucí Osobní asistence, máme i reprezentativní foto k propagaci celé služby Osobní asistence.

Založení výzvy

ICOS Český Krumlov, o.p.s.
Seniorům, dětem (od 1 roku věku) i dospělým se zdravotním postižením pomáháme žít co možná nejběžnějším způsobem života. V domácnosti, ve školách - všude, kde je potřeba. OSOBNÍ ASISTENCE umožňuje mnoha starším lidem i dětem zůstávat doma, aniž by museli využívat ústavního zařízení, dětem s postižením usnadňuje pobyt ve školách, školkách, …
Tým osobních asistentek pravidelně pomáhá téměř šesti desítkám seniorů se sníženou soběstačností, dětem i dospělým se zdravotním postižením. Každý rok zajistíme více než 10tisíc hodin přímé péče v příhraničních regionech jižních Čech. Někomu každý den, jinému třeba jen hodinu týdně.  Počet zájemců o službu však permanentně roste.

Staráme se o klienty například s dětskou mozkovou obrnou, Alzheimerovou, Parkinsonovou chorobou, autismem či roztroušenou sklerózou. Našim nejmladším svěřencům je pár let, těm starším i ke stovce let.          
 

Díky služebním automobilům se dostáváme za klienty i v odlehlých částech regionů, díky speciálním úpravám můžeme zajišťovat i převoz imobilních klientů.
Ročně co do počtu kilometrů objedou naše vozy za klienty a s klienty několikrát zeměkouli, přestože se většinou pohybují jen ve dvou regionech.

Vzhledem ke stárnutí populace poptávka po Osobní asistenci stále roste.

Kolik to stojí?  Téměř 8 milionů korun ročně. Ze zákona jde o sociální službu částečně hrazenou, klienti tak část nákladů hradí ze státního příspěvku na péči. Díky tomu máme každoroční příjem něco přes 1 mil. Kč. Zbytek pak stačí:) zajistit a složit za podpory dotací od státu, kraje, měst a darů nadací, firem a lidí ochotných darovat druhým.

Za každý dar děkujeme. Pomůže druhým.

 
Z reakcí na naši Osobní asistenci: 
„Jsem tělesně postižený od 1 roku života, snažil jsem se s tím poprat a zvládnout vše sám. Bohužel s přibývajícím věkem [ …] se můj zdravotní stav zhoršil. [ …] Po propuštění z nemocnice využívám vaše služby – koupání, oblékání a další pomoc. Děkuji vám za vaši péči, připadám si jako v nebi. Díky vaší asistenci se problém vyřešil, už nejsem ve stresu a vždy se těším na popovídání!“ Josef, 62 let

"Se službou Osobní asistence jsme velmi spokojeni. Asistentky učí Matěje základním potřebám a zároveň si s ním hrají a malují. Mají příznivý vliv na mého syna. Z každé návštěvy je nadšen. A zároveň i já můžu využít čas pro sebe,“ maminka Matěje, za nímž dojíždíme od roku 2017 (Matěj má specifické kombinované postižení: Syndrom Dravetové, ADHD a autistické rysy. S nemocí se pojí epileptické záchvaty, Matěj tedy musí být neustále pod dohledem). 

Osobní asistenci provozuje obecně prospěšná společnost ICOS Český Krumlov od roku 2008. ICOS je mj. držitelem prestižního ocenění Neziskovka roku 2016 - 2. místo v kategorii střední neziskovka. V roce 2020 pak ICOS získal (také 2. místo) v ceně hejtmanky Jihoč. kraje za společenskou odpovědnost. Na sklonku roku 2021 obdržel ICOS prestižní ocenění Značka spolehlivosti a může se tak pyšnit titulem Prověřená veřejně prospěšná organizace. V roce 2022 si pak ICOS převzal Cenu města Český Krumlov za rok 2021. Více třeba zde.icos.krumlov.czP.S. Podpořit Osobní asistenci, respektive nákup potřebného automobilu pro Osobní asistenci se rozhodlo devět kolegyň, které v měsíci listopad 2017 až březen 2018 slavily narozeniny. Nechtěly dárky, chtěly koupit Osobní asistenci auto. Narozeninovou výzvu včetně neodolatelného videa najdete ZDE.  Díky vám, dárcům jsme mohli pořídit další nezbytné automobily i v následujících letech. Děkujeme! 
Další dárcovské výzvy na osobní asistenci jsou uvedeny níže.Hodně zdraví a spoustu šťastných najetých kilometrů :)

Tereza Dušková
550 Kč

https://www.youtube.com/watch?v=hN8CKwdosjE

Lenka Kalová
999 Kč

Ať se vám daří.

Pavla Palaugari
999 Kč

Dovolte mi představit naši poslední oslavenkyni. Má narozeniny až v březnu, ale je nedílnou součástí týmu a hlavně vedoucí Osobní asistence. (Kráska z kapoty).
Milá Peťo,
za všechny z Ikosího týmu Ti přejeme všechno nejlepší k narozeninám!!!

Daniela Jíchová

Vaše práce si zaslouží obdiv. Hluboká poklona....
Markéta.

Markéta Zahoráková

Děkuju...

Marie Lamačová
500 Kč

Pěkné narozeniny!

Anna Jíchová
200 Kč

Holky do toho!!!!!

Daniela Jíchová
100 Kč

Pěkné narozeniny vám všem.

Danuše ŠPÍNOVÁ
999 Kč

I já skládám poklonu Daniele a také Šárce, Tereze, Majdě, Petrám, Ingrid, Míše i Hance, a posílám ještě jeden malý příspěvek s přáním všeho nejlepšího.

Plakát
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ICOS Český Krumlov, o.p.s., projekt: OSOBNÍ ASISTENCE USNADŇUJE ŽIVOT DĚTEM I SENIORŮM