Tereza Suchanová: Dárcovská výzva pro projekt Pomáháme Liborovi zpátky na nohy a na Mont Blanc!

Šlapeme pro Libora

vybíráme od 3.11.2017
2 838 Kč
vybráno 32 % z 8 993 Kč

přispělo

10 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Jsme skupinka lidí, co rádi chodí. Ať už jen tak pro relaxaci a zábavu nebo ve sportovním stylu nordic walking. Spojuje nás láska k pohybu na čerstvém vzduchu a také jistá nepřízeň osudu a nemožnost se věnovat jiným sportům. Rádi bychom svým chozením pomohli těm, kteří chodit nemohou.
Rungo je primárně web o běhání pro ty, kteří chtějí začít nebo již začali, nehoní vteřiny a běh je pro ně zábavou, životním stylem. S postupem času vznikla odnož Rungo výšlapy pro příznivce chůze, hubnutí a světlých zítřků! Ale jak jsem se vlastně ke skupině dostala a co mám za sebou?

Jsem obyčejná holka, nesmělá, nerozhodná, stydlivá a klidná, ale zároveň se i ráda bavím a trávím svůj čas aktivně. Můj vztah ke sportu je kladný, sic rodiče sami moc nesportují. V dětství jsem bývala hodně nemocná a kvůli mononukleóze jsem několik let nemohla sportovat téměř vůbec. Nikdy jsem nedělala žádný sport závodně nebo na lepší úrovni. Jednalo se vždy spíše o příležitostnou jízdu na kole, na kolečkových či klasických bruslích nebo jsem čas od času chodila na různá cvičení. A díky tomu jsem byla také vždycky tak trochu při těle. Proto jsem začala pořádně sportovat - téměř ve třiceti letech!

Po prvotním experimentování se mi sport dostal tolik pod kůži, že bez něj nemůžu být a v současnosti sportuji pravidelně několikrát do týdne. Vyzkoušela jsem nepřeberné množství různých sportů, aerobicem počínaje a běžeckými závody konče. Ráda testuji nové sporty a miluji nejrůznější výzvy. Hrála jsem často squash a běhala. Jenže přemíra sportu najednou se postupně ukázala jako ne úplně dobrá volba. Po zdravotních komplikacích mi bylo doporučeno přestat s náročnými sporty a věnovat se těm méně zatěžujícím organismus. Pohroma! Chvíli jsem se vzpamatovávala a pak narazila na nordic walking.

Stejně jako u jiných sportů jsem se mu začala věnovat naplno. Na podzim 2016 jsem se zúčastnila instruktorského kurzu nordic walking, který byl určen pro zájemce, kteří mají ambice vést lekce nordic walking. Sama jsem tehdy nevěděla, zda budu chtít někdy vést lekce, ale chtěla jsem to umět pořádně! A od té doby chodím. Čistí mi to hlavu a dělá mi to dobře. Sama i s přáteli, podle času a nálady.

Na jaře 2017 jsem na Facebooku narazila na skupinu Rungo výšlapy, kde zrovna někdo psal, že slečna, která vedla lekce v Praze s nimi skončila a kdyby někdo měl zájem lekce vést, ať se ozve. Tak jsem se ozvala! Říkala jsem si, že už dlouho chodím pořád sama a že by to mohla být bezva změna. Kurz nordic walking mám za sebou, takže mám i čisté svědomí z hlediska výuky techniky chůze s holemi. Tak jsem do toho šla. Dneska v Praze vedu šlapací skupinku. Začátky byly ale krušné! První měsíc nebo dva jsem chodila sama! Nic moc změna oproti minulosti. Před létem si přidala na výšlapy moje kamarádka a tak už jsme byly dvě, to bylo super! Ale když odjela an 3 týdny na dovolenou a potom už se začalo stmívat, ze společných výšlapů nějak sešlo. Říkala jsem si tedy, co dál. Dám tomu ještě jednu šanci a vypíšu výšlapy jeden večer v týdnu a pokud ani pak nikdo nebude chodit, od září to zapíchnu. A ono se to úplně zvrhlo! Začaly chodit pravidelně holky, které jsou tak nadšené, že mi dodávají energii a motivaci něco dál organizovat. Nabralo to úplně jiný rozměr a moc mě to baví!

Co bych ale hlavně chtěla? A nejen já, ale všechny holky z výšlapů? 

Pomoct Liborovi, aby se zase postavil na nohy a mohl chodit jako my. Libor se před rokem zranil v rámci svého povolání po 20-ti letech výkonu služby v hasičském sboru Královéhradeckého kraje. Jako sportovec tělem i duší by ale rád dál žil svůj život s manželkou Barčou a dětmi aktivně. Jednou by se chtěl třeba i vrátit do milovaných hor. A vzhledem k tomu, že jeho snem vystoupat na Mont Blanc, rozhodla jsem se založit tuto výzvu, jejímž cílem je 8.993 Kč, které odpovídají 899,3 km vzdálenosti z Prahy na Mont Blanc! Přečtěte si rozhovor s Liborem a pokud je vám jeho příběh sympatický, přidejte se k této výzvě! Za každý odchozený km v rámci Rungo výšlapů pošlu na tuto sbírku 10násobek! V případě, že vybraná částka přesáhne 7.000 Kč, přihodím na závěr ještě dalších 1.000 Kč sama za sebe!

Dokážeme to společně?
Sport 4 Help, z.s.
Jsme cyklistický tým a ve svém středu máme handicapované kamarády. Jednomu z nich, hasiči Liborovi Bohdaneckému, se snažíme pomoct získat finanční prostředky na rehabilitaci, která jej může zase postavit na nohy! Libor se zranil v rámci svého povolání a momentálně se pohybuje na invalidním vozíku. Je táta tří dětí, sportovec tělem i duší. Rád by žil se svou rodinou aktivně a zase se jednou vrátil do milovaných hor a vystoupal až na Mont Blanc! UDĚLEJTE RADOST SAMI SOBĚ A STAŇTE SE POZITIVNÍ SOUČÁSTÍ ŽIVOTA ČLOVĚKA, KTERÝ MNOHOKRÁT NASADIL TO NEJCENĚJŠÍ, CO MÁME, PRO OSTATNÍ.
Přesně 1. srpna 2017 se náš tým vydal na trasu nejdelšího cyklistického štafetového závodu v České Republice - Metrostav Handy Cyklo Maratonu. Čekala na nás štreka v délce 2222 km v limitu dojetí 111 hodin. Šlapali jsme do pedálů pět dnů a čtyři noci non-stop, za prudkého deště, silného větru, pražícího slunce, dnem i nocí. 

Důvody, proč jsme všechno to nepohodlí extrémního závodu podstoupili a letos dokonce už popáté, byly více než prosté. Máme rádi sportovní aktivity, výzvy, ale především si uvědomujeme, že jednou z nejdůležitějších součástí lidského života je vzájemné porozumění, lidská sounáležitost, přátelství a podaná pomocná ruka. Podaná pomocná ruka třeba těm, kterým nemoc či úraz během pár vteřin obrátily od základu život vzhůru nohama. Víme, že nikdo sám netušíme, kdy se náš anděl strážný zakouká jinam a i my se ocitneme v pozici člověka, který bude odkázaný na podporu svého okolí.

Závod je unikátní tím, že se ho účastní smíšené týmy zdravých a handicapovaných cyklistů. Jeho hlavní myšlenkou je spojit tyto dvě mnohdy oddělované skupiny lidí a vytvořit z nich jeden funkční celek schopný spolupráce i v náročných podmínkách těžkého závodu. Jednoduše tak ukážeme okolí, že je jedno, zda jsi zdravý, nevidíš, neslyšíš, nemáš ruku, nohu nebo nemůžeš chodit … důležitá je pouze chuť a odhodlání člověka žít svůj život aktivně, i když v nově nastolených podmínkách.

Letos jsme závod jeli jako podporu pro našeho kamaráda – hasiče Libora Bohdaneckého. Libor se před rokem zranil v rámci svého povolání po 20-ti letech výkonu služby v hasičském sboru Královéhradeckého kraje. Jako sportovec tělem i duší by ale rád dál žil svůj život s manželkou Barčou a dětmi aktivně. Jednou by se chtěl třeba i vrátit do milovaných hor. A také vystoupal až na Mont Blanc! 

Libor strávil 8 měsíců po nemocnicích a sanatoriích. Tvrdě na sobě makal každý den a maká dál. Dvakrát denně dojíždí na rehabilitace a výsledky jeho neskutečné píle jsou vidět každým dnem. Zpočátku nepohnul prsty na rukou a nohou, dnes dokáže zahýbat nohou v koleni, může řídit auto s úpravou na ruční řízení. Rozsah jeho zranění míchy se nepodařilo lékařům přesně stanovit. Ale ví se, že lidé po podobném úrazu se opět postavili na nohy. Důležitá je informace, že nejlepších výsledků při zlepšení fyzických schopností těla lze dosáhnout pomocí rehabilitací do tří let od úrazu.

A právě tady přichází moment, ve kterém můžeme Liborovi pomoci svým drobným kouskem skládačky i my. Pobyty v rehabilitačních centrech bohužel stojí hodně peněz a my se rozhodli uspořádat v rámci naší účasti v Handy Cyklo Maratonu 2017 sbírku, která Libora dokáže poslat na další rehabilitaci a zlepšit jeho hybnost zase o další stupínek! 

S tím vším nám můžete pomoci i vy! Udělejte radost sami sobě a staňte se pozitivní součástí života člověka, který mnohokrát nasadil to nejcennější, co všichni máme, pro ostatní. Přispějte drobnou nebo větší částkou do sbírky, řekněte o ní vašim kamarádům, nasdílejte Liborův příběh na sociálních sítích. Společně dokážeme veliké věci.

A pokud chcete být s námi dále v kontaktu a máte touhu dozvědět se JAK se Liborovi daří, CO dalšího podnikáme, KAM s námi můžete vyrazit na kolo … sledujte AKTUALITY na naší WEBOVÉ STRÁNCE.

Díky vám!
Za tým K4 cyklo tým z.s.
IrčaSlovo chci trhá hvězdy z nebe ;-) ... a nebo vede za svým snem až do cíle !!!
Drž se Libore ♥♥♥

Lucie Klimová
200 Kč

16,4 km pro Libora

Kristina Schejbalová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Sport 4 Help, z.s., projekt: Pomáháme Liborovi zpátky na nohy a na Mont Blanc!