CZ / EN
Michal Hampl: Dárcovská výzva pro projekt Sbírka pro Benjamina

TransContinental Race na podporu nevidomé maminky Benjamina

vybíráme od 7.8.2017
6 500 Kč
vybráno 33 % z 20 000 Kč

přispělo

9 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Během své jízdy přes evropský kontnent věnuji korunu za každý ujetý kilometr  nevidomé mamince Benjamina.. Budu rád, když se přidáte.


Kamarádi, kdyby jste mě náhodou v příštích asi dvou týdnech hledali, tak někde jezdím. V pátek 28.7. ve 22:00 startuje závod, jak již jeho název napovídá, přes celý kontinent. Závod se jede non-stop je typu self-servis. To znamená, že je zakázaná předem domluvená pomoc a to kudy a jak dlouho každý pojede je jen na jeho uvážení. START je v GERAARDSBERGEN v Belgii a CÍL v METEORA v Řecku. Cestou jsou povinné 4 body, takzvané Check pointy CP1 // SCHLOSS LICHTENSTEIN | GERMANY. CP2 // MONTE GRAPPA | ITALY, CP3 // HIGH TATRAS MOUNTAINS | SLOVAKIA, CP4 // TRANSFAGARASAN HIGHWAY | ROMANIA. Kontrolní body se pořadatelům myslím povedly - http://www.transcontinental.cc/controls/ Připravil jsem si trasu podle mapy.cz , která měří asi 4000 km a má převýšení 62000 m ( upřímně se mi to moc nezdá - Bůh ví jak to tam počítají ). Postupně pojedu přes Belgii, Lucembursko, Francii, Německo, Rakousko, Itálii, Slovinsko, Rakousko, Maďarsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Srbsko, Makedonii a Řecko. Kařdý účastník bude mít gps tracker a bude ho možné on-line sledovat http://trackleaders.com/transconrace17 . Kdo z vás to bude sledovat a bude mít chuť mi občas napsat nějaké informace - třeba o počasí, o tom jak se závod vyvíjí, jak jedou ti první a ti kolem mě, nebo nebezpečí na trase, tak prosím o sms 602393795. Na internet myslím moc času mít nebudu.
Stránky závodu jsou tady http://www.transcontinental.cc/ .
Držte mi palce ke šťastnému návratu domů a podpořte Benjamina a jeho maminku   se mnou :-)
Spánek v Soluni na pláži byl úžasný zážitek. Konečně jsem na #TRCNo5 viděl moře. A pak první pumpa kde vědí co je opravdu big Coffee 😀. A domů.


Ahoj. Věřím ze to k něčemu bylo nejen mě. Pozdravujte maminku Benjamina. Jsem strašně šťastný.

To jsou fotky z cíle. Přijel jsem krátce po poledni na 37. miste - myslím 😁

10.8.2017 : Posledni a to 14. zeme navstivena na transkontinentalnim zavode. Jsem v Recku

------

Spal jsem asi od dvou do peti a ted je to znat. Strasne jsem bloudil. Cesty ktere jsou v mapach neexistuji a po mnoha km najednou zmizi.

 ------

Makedonie. Tak na takove kopce doma nenatrenuji. 26km ve verdru furt nahoru. Myslel jsem ze uz budu v Recku. Asi jsem tady mel zvolit jinou trasu.
Ahoj. Vcera jsem tajne doufal ze to zkusim dnes docvaknout ale prisly navigacni problemy. Nejprve me vratili srbsti piliciste ze tam prechod neexistuje a tak mapy selhaly. Ve tme mi dalo nekolik hodin dostat se ze srbska a pak v makedonii nektere mnou navrzene cesty koncily po par km. Hodne jsem se vracel a hledal nahradni silnice. A ted ten nekonecny 26km dlouhy kopec na hlavni do Prilepu. Vypada to na zktrs do cile. Zbyva mi asi 270km v Reckych kopcich. Zatim jsem od letiste i s bloudenim najel ...
SRBSKO. - to je des.  Zitra bude jasneji. Tady chybi silnice a 280 je zatim malo. Porad hledam objizdky. Obavam se Makedonie.
Je asi 50st. Nejede se dobre


-------

Mam asi 3400km a chybi mi neco kolem 700km. Dneska se moc necitim nelze tu koupit na kartu kafe. Doufam ze i po kole se zmatorimPorad nadavam na rumunske silnice. Jsou opravdu hodne znicene a jako by se se nmou chteli rozloucit hezky tak poslednich 80km byla cesta naprosto luxusni a bez provozu.Hranicni most a reka. Je obrovska asi jako Lipno tak to bude Dunaj. Doufam ze jsem to trefil.

Aktualni pozice  20:00Sice jsem strasne zmrznul a zmoknul ale vim ze sem musim jeste jednou. Jak se to tady nelibi tak transfagahasan je nadherny bozi kousek sveta

Aktualni pozice v 7:00
.

Je mi strasna zima. Zmoknul jsem ve dvou tisicich a veci na prrvleceni nejsou. Vypada to na spanek venku

Ží Ža:Koukám koukám už je na CP4 :) dobrá práce Michal


ŽÍ Ža: "CP4 už čeká za "kopečkem" 🚲🚲🚲"

Prede mnou je 100km a jsem za karpatama v transylvanii Blazen kdo zavidi. Rumunske silnice, potulni agresivni psi a sileni ridici a mozna upiri a Drakula, kdo vi

K cp4 se moc neblizim ale uz vim ze i unaveny umim do kopce prea 30 , kdyz me honi smecka potulnych psu


No tak dalsi ( j.mp/jdupesky ) nastestii nebyly a v Rumunsku zatim jezdim po hlavnich. Silny provoz a neskutecna rychlost i v obcich - urcite pres stovku. Nastesti dnes nebyly kamiony. Tady jsem se v Cluj Napoca schoval pred destem a on neprichazi. Tak jsem aspon vypral, abych se jim odpoledne na cp4 libil. Je tu o hodinu vic a tak jednou se i vyspim. Jo a mel jsem defekt zadniho kola. Uz nesmim pichnout. Nemam dalsi nahradu a nevim, jestli v dalsich zemich koupim galusku. Kdyz jsem ho opravoval, tak bylo asi 50stupnu (#MichalJedeProBenjamina sportpomaha.org/Benjamin )Pred startem jsem prisel o mobil  Jsem na cp3 Sliezsky dom v tatrach. Jsem poslednich 24hodin velmi vycerpany a napadaji me zle myslenky. Snad se z toho dostanu. Pro Benjamina mam zatin najeto pres 2200korunek kilometru. Drzte mi palce at se dostanu z krize.

#MichalJedeProBenjamina #TCRno5cap123  sportpomaha.org/Benjamin

Michal právě stoupá na Monte Grappa. Ten úsek je povinný pro všechny závodníky (pokud dobře chápu) a z CHP2 je to na vrchol rozdíl 1500 výškových metrů na 20ti kilometrech!! Michale makej!! Posílám nějaký watty na dálku :)
RegistraceZaložení výzvy

ANO, ANO
Juliana se narodila v Praze. Vzhledem k častému stěhování vyrůstala po celé České republice. Žila jen s maminkou. Svého otce poprvé viděla až ve 12 letech. V jednom roce přestala vidět na pravé oko a v šesti letech i na levé. Jako dítě si snažila zapamatovat co nejvíce ze života okolo sebe - zelený les, modrou oblohu, slunce, vodu, barevné květiny, hory - a ze svých vzpomínek čerpá do dnes. Vždy byla veselé a hudebně nadané dítě. Ve 14 letech se vrátila do Prahy, kde začala studovat Konzervatoř, obor zpěv a příčná flétna. Vysokou školu zvolila Práva, vystudovat tuto školu byl její sen, ale ten se jí nesplnil. Po velké lásce porodila zdravého chlapečka Jáchyma. Jáchymův otec ho nechtěl a tak vše zůstalo na Juliáně a ta se snažila stát vzornou matkou. Pomoc přišla i od maminky a tak se Juliana s chlapečkem přestěhovala k babičce. Pracovala z domova a starala se o Jáchyma, ale alkoholismus babičky a její ubližování Jáchymovi Juliánu donutilo od ní odejít a vrátit se zpět do Prahy. Dostala malý sociální byt, pracovala na digitalizaci textu, poté jako průvodce na Neviditelné výstavě a absolvovala rekvalifikační kurz na maséra. V roce 2015 poznala svoji životní lásku a myslela, že budou s Jáchymem žít v úplné rodině. Když zjistila, že je těhotná, tak se její a přítelova radost ještě zvětšila a plánovali společnou budoucnost. Život, ale někdy vaše plány mění a přítel si vše rozmyslel a Juliánu opustil. V říjnu 2016 se narodil Benjamin. Benjamin je krásný usměvavý chlapeček. Juliana se o něj společně s Jáchymem vzorně stará, ale kromě jejího hendikepu který ji nastavuje různé překážky, ji začalo zlobit i zdraví a srdíčko neposlouchá. Juliana musí být co nejvíce v klidu. Benjamin roste jako z vody. Malý byt, ve kterém žijí, potřebuje upravit. Rodinná finanční situace je obtížná, proto jsme se rozhodli Benjaminovi i Julianě pomáhat Děkujeme, že pomůžete i vy.
J
 


Tak ať je lépe Benjamine ;)

Martin Kratochvíl
684 Kč

Michale, tvoje najete kilometry uz letos nesrovnam :)

Josef Vaner
3 916 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ANO, ANO, projekt: Sbírka pro Benjamina