Ondřej Šindelář: Dárcovská výzva pro projekt Rychlé granty

S věrností nejdál doběhneš

vybíráme od 25.4.2017
18 299 Kč
vybráno 122 % z 15 000 Kč

přispělo

38 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Co se děje? Ondřej běží
Kam? do cíle ... Čeho? maratonu ... Kde? v Praze
Kdy? 7. května
Proč? pro radost? pro dobrej pocit? pro prachy? ze zvyku? Z VĚRNOSTI!
Za koho? za Nadaci Via, přeci! za Rychlé granty, za lidi, kteří nenechají věci jen tak být
Co mám udělat? stiskni tlačítko nebo palce
Vy co mě znáte, jistě víte, že poslední dva roky jsem měl lehce nestálé a absolvoval pár změn - konkrétně odstěhoval jsem se z Prahy do Mnichova Hradiště a odešel z Nadace Via, pro kterou jsem 8 let věrně pracoval a taky běhal. A pokud mě moc neznáte, tak to teď víte taky.

Běhání jsem ale zůstal věrný i v novém domově, a tak se připravuju na 15. maraton, který mě čeká v neděli 7. května. Rozhodl jsem se zůstat věrný i svému zvyku, zkusit pumpnout o pár stovek své kamarády a rodinu, a podpořit tak dobrou věc. Ani na té představě dobra nic moc měnit nechci a zároveň ani moji "ex" není potřeba za každou cenu zavrhnout. Takže poběžím opět za Nadaci Via.
 
A jak to máte s věrností vy?
Chci být věrný Ondrovi a podpořím ho - stiskni tlačítko napravo (to které se Ti nejvíc líbí)
Už na něj prdím - stiskni mi alespoň palce.

Předem moc děkuju za podporu a slibuju, že za odměnu se budu na trati rvát jako tygr, a to navzdory pomalu nastupujícímu střednímu věku, rostoucímu bříšku a stále přítomné lehké lenosti.

Váš Ondřej
Nadace Via
Program Rychlé granty poskytuje jednoduše dostupné prostředky na ochranu veřejného zájmu či prostoru.
Lidé, kterým záleží na kvalitě veřejného prostoru, mohou účinně bránit ničení svých oblíbených míst díky Rychlým grantům Nadace Via. Program je určený všem, kdo chtějí aktivně reagovat na vyhrocené situace v komunitách a nekalosti, jako jsou netransparentní rozhodování úřadu, nekoncepční změny územního plánu, nebo třeba konkrétně případy, kdy má být zbourána architektonicky cenná stavba či vykácena stará alej.

Svým darem podpoříte místní aktivní skupiny lidí, které upozorňují a snaží se řešit problémy ve svých komunitách. Děkujeme!


V loňském roce jsme podpořili Rychlým grantem celkem 35 občanských iniciativ či neziskových organizací, mezi něž jsme rozdělili 750 000 Kč. Peníze z Rychlých grantů lze použít například na plánování a organizaci informačních kampaní k aktuálním kauzám, odborné posudky, poradenství a konzultace, petiční akce a místní referenda, právní služby, náklady spojené se soudními spory apod. Každý vybraný projekt od Nadace Via dostane grant až do výše 30 000 Kč.

Uzávěrka grantového kola je jednou měsíčně a grantové řízení je maximálně zjednodušené, aby měli zástupci a zástupkyně občanských iniciativ peníze k dispozici rychle a bez zbytečné byrokracie. 

Za splnění cíle a za podporu. Díky všem!
Ondřej Šindelář
1 000 Kč
Na dobrou rekonvalescenci!
Lucka
Tak kdo jiný by měl být věrný, že?
1 050 Kč
Tak jsme to ještě stihli :-) - AV+VV, Turnov
Dárce
500 Kč
Ahoj Ondro, držím palce a přeju lehký běh :)
Renča
500 Kč
Ondro, díky za věrnost a tvoje rychlé nohy,ať nezklamou ani tentokrát! V neděli na startu na viděnou ;)
Pavla
Ať to běží jak s větrem v zádech! :)
Radka Bystřická
300 Kč
Ahoj Ondřeji, smekám před Tebou. Posíláme pozdravy do Mnichova Hradiště a v neděli budeme držet palce. Možná se i stavíme, uvidíme, co nám dovolí první zub :) Kateřina a František
200 Kč
Ondro, ať ti to krásně běží... jako vždy! :)
Jája
200 Kč
Držím palce !
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Rychlé granty