Psí život, z.s.


Pomoc Ukrajině Zvířata

Pomoc ukrajinským zvířatům

Ve válkou zasažené Ukrajině narůstá počet zraněných a opuštěných zvířat, o které se snaží postarat tamní útulky. Mnoho lidí však před válkou strastiplně prchá i se svými domácími mazlíčky... Všichni nyní potřebují naší pomoc zvenčí!

vybíráme od 24.2.2022

Pomozte ukrajinským zvířatům!

5 731 200 Kč

přispělo

3947 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
(Ke konci roku 2023 bylo na pomoc ukrajinským zvířatům vyčerpáno již 5 047 798 Kč. V pomoci pokračujeme dál!)

Ve válkou zmítané Ukrajině narůstá nejen počet zraněných lidí, ale také zvířat. Někteří lidé prchající před válkou vzali svá zvířata s sebou, jiní je opustili a zanechali svému osudu. Na Ukrajině byl i před válkou velký počet toulavých a zraněných zvířat, teď se bude situace ještě zhoršovat. Ukrajinské útulky nyní budou potřebovat mnohem větší pomoc zvenčí! Nejdříve jsme chtěli udělat sbírku "jen" pro ukrajinských útulek Friend v Dnipru, ale situace na Ukrajině je tak kritická, že pomoc potřebuje i spousta dalších útulků.

Jsme v kontaktu s mnoha českými i slovenskými organizacemi, které se do pomoci aktivně zapojují a dostáváme tipy na další ukrajinské útulky a organizace, které pomáhají zvířatům přímo v napadené zemi. Náročná je také situace na česko-slovenských hranicích, kde se nyní snažíme podporovat aktivní pomoc právě uprchlíkům se zvířaty. Za peníze vybrané od dárců posíláme na hraniční přechody krmivo pro zvířata, vodítka, obojky a hlavně přepravky, protože mnoho lidí nese kočky a malé psy jen v náručí, v provizorních taškách nebo prostě v krabicích.

Protože do naší republiky už přijíždějí uprchlíci z Ukrajiny i se zvířaty, rádi bychom jim pomohli i tady u nás - s veterinární péčí, léčkou, očkováním, čipováním, krmivem atd. Nezapomínáme ani na pomoc českým útulkům, do kterých už ukrajinská zvířata míří - buď přímo z přeplněných ukrajinských útulků a nebo z polských a slovenských organizací, které pro jejich velký příliv už nemají kam opuštěná zvířata dávat.

Peníze zde vybrané na pomoc ukrajinským zvířatům tedy budeme směřovat:
- přímo do útulků a "zvířecích" organizací na Ukrajině
- do prověřených útulků a organizací, které aktivně pomáhají se záchranou ukrajinských zvířat a nebo je u sebe přímo umísťují
- k ukrajinským majitelům zvířat, kteří prchají před válkou do České republiky.

Prosíme, pomozte, situace je opravdu kritická!
 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Přeji spokojený život

Irena Vernerová
300 Kč

:)

Jana Buchnerová

Myslím na Vás

Dagmar Dadučová
1 500 Kč

Ať pomůže, kde je třeba

Dárce
1 000 Kč

Díky moc, že tohle děláte, sama mám zachráněné pejsky z Čech doma, už asi šestého a každý z nich byl úžasný

Jana Kroupová
1 500 Kč

Velmi si vážím vaší pomoci nejen na naší půdě CZ, ale i v zahraničí,ještě když je tam válka. Pro ta vystrašená zvířata to musí být velká pomoc.Přeji si, aby všechna zvířata byla v pořádku a štastná.Vaše organizace je zajisté takovými dělá:)Lucie Hrušovská

Lucie Hrušovská
300 Kč

Pořád potřebují naší pomoc.

Ing.František Houdek
5 000 Kč

Děkuji všem za pomoc zvířatům která zachráníte

Pavlína Malkovská
300 Kč

Děkujeme.

Jan Křivonoska
1 500 Kč

Srdečně děkuji za vaši práci a nasazení.

Gabriela Janoušová
500 Kč