Centrum Seňorina, z.s.


Senioři

Terapie psem a hudbou pro seniory s Alzheimerem

"Má to jedinou chybu. A to že odcházíte tak brzy.“ Tak reagovala klientka po skončení programu muzikoterapeutického dua Vlny bytí, které vždy svým programem klienty rozezpívá a nabije je pozitivní energií na zbytek dne. Stejnou energii k nám přináší i buldočci Kvído a Elvíra, kteří svou radostnou a optimistickou povahou vždy naplní prostory Centra a klientům rozjasní den.

2 100 Kč
vybráno 12 % z 18 000 Kč

přispělo

5 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Pomozte nám prosím pokračovat v těchto dvou externích aktivizacích, které jsou pro naše klienty s Alzheimerovou nemocí a dalšími typy demence velmi přínosné a pomáhají jim, i při nelehké diagnóze, si zachovat radost. 

Canisterapie
Mnoho našich klientů mělo během svého života minimálně jednoho zvířecího parťáka, který byl důležitou součástí jejich života. Vlivem postupující nemoci a s tím souvisejících omezených schopností se sami již o mazlíčka nedokáží postarat, avšak láska ke zvířatům a potřeba kontaktu s nimi v nich pořád přetrvává. A tak máme velkou radost, že jim každý týden můžeme dopřát minimálně jednu návštěvu chlupatých společníků.
Na člověka s demencí má pozitivní vliv přítomnost klidných a přátelských zvířat, která mohou pohladit, pochovat nebo jen pozorovat plnění zábavných povelů. Většina klientů během canisterapie soustředí veškerou pozornost k přítomnosti pejsků, nachází v ní klid a radost, ze které čerpají energii klidně až do konce dne. 💛Muzikoterapie
Hudba je opravdu mocná čarodějka, která do duší přináší klid a uvolnění, proto hudba velmi často rozeznívá naše prostory. Jednou z nejoblíbenějších hudebních aktivizací je každý měsíc program hradeckého muzikoterapeutického dua Vlny bytí. Jiří Hampl a Ivana Guzková za pomoci hlasu, kytary, hang drumu, rezonančních mís a dalších pomůcek rozvíjí sebevyjádření klientů skrze hudební projev, který podporuje zklidnění a relaxaci a podtrhuje hudební zážitek. Ta radost a klid v očích klientů po tomto programu je k nezaplacení. 💛Za podporu upřímné radosti, kterou našim klientům tyto aktivizace přináší, Vám velmi děkujeme. 💛

Péče o dárce
darci@centrum-senorina.cz
www.centrum-senorina.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu