ONŽ - pomoc a poradenství pro ženy a dívky, z.s.


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

TERAPEUTICKÁ POMOC PRO ŽENU V NOUZI

POMOZTE ANNĚ, KATCE A DALŠÍM MAMINKÁM ZVLÁDNOUT VELMI TĚŽKÉ OBDOBÍ! Klientkami Poradny pro ženy jsou převážně matky samoživitelky, ženy, které trpí zdravotními problémy a finanční nouzí, ženy, které zažívají domácí násilí, přišly o práci, mladé dívky, které pocházejí ze sociálně patologických prostředí…. Prostor poradny při terapii je aktuálně jediným bezpečným místem, přístavem, který tyto ženy mají. Jsou vyčerpané, osamělé a bez podpory. Ale snaží se žít a dobře se starat o děti. Váš finanční příspěvek pomůže ženě se nadechnout a zase se o kousek posunout k lepšímu životu. Nikdy nevíte, kdo z Vašeho okolí bude potřebovat terapii. Finanční příspěvek umožní terapeutické sezení konkrétní ženě, ale přispěje k pohodě i jejím dětem. Terapeutická péče je pro klientky bezplatná - nemohou si dovolit za ni platit. Může být krátkodobá - pro překonání akutní krize. Někdy je třeba dlouhodobé doprovázení po dobu měsíců nebo i let. Podpora tohoto způsobu práce pomůže maminkám samoživitelkám i dívkám, které neměly dobrý začátek života postavit se na vlastní nohy a zajistit klidný a bezpečný domov pro své děti.

vybíráme od 13.11.2023

TERAPEUTICKÁ POMOC PRO ŽENU V NOUZI

Pomozte nám podpořit ženy a matky v nouzi, aby mohly lépe pečovat o své děti! Děkujeme!
2 300 Kč

přispěli

4 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V rámci našich 5 regionálních poraden poskytujeme průměrně 220 terapeutických sezení měsíčně. Cena jednoho sezení (60 min) je 600,- Kč. Financování je zajišťováno primárně z veřejných zdrojů – tato forma podpory však není dostatečná. Měsíční částka, která chybí na pokrytí nákladů služby, činí cca 30 000,- Kč. Služba je klientkám v nouzi poskytovaná zdarma - jinak by si ji nemohly dovolit.

Pomozte nám podpořit ženy a matky v nouzi, aby nezůstaly se svým trápením samy! Jen díky Vaší podpoře bude možné zajistit lepší život pro ně i pro jejich děti.

 

PŘÍBĚH KATKY
Katka dochází do Poradny pro ženy a dívky od svých 17 let.  Pochází z rodiny, kde máma děti často bila, měly hlad, táta od nich odešel. Nějaký čas Katka žila v garáži. Mámy  se bála – jednou, když ji chtěla máma zase zbít,  vzala do ruky nůž. Chtěla mámu odradit, ale ona se na nůž nabodla.  Soud to nakonec kvalifikoval jako nepřiměřenou obranu.

V poradně jí byla poskytnuta pomoc se získáním dávek hmotné nouze a při jednáních na úřadech. Od různých dárců  měla stravenky, poukázky na oblečení, obědy ve škole zdarma. Díky tomu všemu  dostudovala střední školu. Teď studuje 2. ročník právnické fakulty. Pracuje, má různé brigády. V Poradně pro ženy a dívky je jí stále poskytována podpora – materiální i psychická. Katka splácí dluh vůči zdravotní pojišťovně, která si za ošetření mámy naúčtovala 72 tis. Kč. Máma je osoba bez domova a zdravotní pojištění si neplatila. Dluh se podařilo snížit na polovinu – Katka má splátkový kalendář. Postupně splácí, studuje, pracuje, věří, že se jí podaří studia dokončit a postavit se na vlastní nohy. Je to už třetí rok, co dochází na terapeutická sezení.PŘÍBĚH ANNY
Anna odešla z domova v 17 letech kvůli nevlastnímu otci. Týral ji psychicky i fyzicky, trestal ji například tím, že ji zamykal ve sklepě. Její matka to nechtěla vidět. Anna žila několik let na ulici, utrpěla úraz, po kterém má doživotní následky. V 19 letech otěhotněla. Podařilo se jí najít si bydlení. Když se jí narodila první dcera, přišla do Poradny pro ženy. Byla jí poskytnuta materiální pomoc formou oblečení na dítě, byl jí zapůjčen kočárek. Anna využila také pomoc s vyřizováním dávek hmotné nouze. Později se jí narodila druhá dcera. Otec jejích dcer s rodinou nežije, finančně nepřispívá. Anna žije z invalidního důchodu a sociálních dávek. Snaží se, aby děti měly vše, co potřebují. Terapeutická sezení v poradně využívá podle potřeby. Když ji trápí zdravotní nebo finanční problémy, má obavy, jak všechno zvládne, přichází si pro psychickou podporu častěji. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu