Spolek PONNY z.s.


Vzdělávání a výzkum Děti, mládež, rodina

Poradenské centrum pro děti

Psychologicko-terapeutické centrum MAGIC LAMP nabízí pravidelnou pomoc dětem 3-15 let, které mají potíže s adaptací v novém prostředí, s komunikací se svým okolím anebo samy se sebou, se svými pocity a potřebami. Každý jejich pokrok ve vývoji má velký smysl, zvyšuje dětem šanci zažívat později úspěch a budovat pevné přátelské a respektující vztahy. Nebýt obětí šikany nebo naopak plný agrese a nenávisti. Pomozte dětem pochopit svět, naučit je mít sny a touhy, nebát se překonat překážku a ctít a vyžadovat dodržování morálních hodnot.

vybíráme od 15.3.2024

NÁŠ CÍL JE 600 000 Kč, částka zajistí roční péči pro 10 dětí nebo půlroční péči pro 20 dětí

Vašich 600 Kč zajistí hodinu péče a terapie jednomu dítěte. V průměru dítě potřebuje 3-měsíční péči (24 hodin). Za částku 14 400 Kč se dítě posune o několik kroků ve svém vývoji a Vy mu tak dáte šanci zařadit se do kolektivu. Současně tím poskytnete obrovskou úlevu rodičům, kteří mohou nastoupit do pracovních procesů.
23 002 Kč
vybráno 4 % z 600 000 Kč

přispělo

6 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
CO KONKRÉTNĚ ZAJISTÍ VÁŠ FINANČNÍ DAR?
Vašich 600 Kč zajistí hodinu péče a terapie jednomu dítěte. V průměru dítě potřebuje 3-měsíční péči (24 hodin). Za částku 14 400 Kč se dítě posune o několik kroků ve svém vývoji a Vy mu tak dáte šanci zařadit se do kolektivu. Některé děti však vyžadují dlouhodobou péči, ta může trvat i rok a je tak velkou psychickou a finanční zátěží pro celou rodinu. Váš finanční dar pomáhá celé rodině žít svůj běžný život  :-)

CO ZNAMENÁ TERAPEUTICKÁ PÉČE?
Předškolním dětem pomáháme především v oblasti sociálních dovedností (dítě je úzkostné, agresivní, trpí ataky, bojí se), které mu neumožňují zařadit mezi ostatní děti a mateřské školy ho odmítají. Dále podporujeme oslabené oblasti (hrubá a jemná motorika, sluchové a zrakové vnímání, orientace v prostoru a čase), které je mohou později znevýhodňovat ve školním prostředí, dítě má potíže s osvojením psaní, čtení, je pomalé, často je na něho nahlíženo s různými předsudky a velmi často se stává obětí šikany. Důležitá je spolupráce rodiny, intervence s rodiči.


Čím dál více se setkáváme s případy zanedbané výchovy a potom je základem práce s rodiči. U starších dětí pracujeme se stavy úzkostí, deprese, potíže se stravou, sebepřijetím, sebepoškozováním, šikanou apod.

JAKÉ MÁME VÝSLEDKY?
Vždy, ale opravdu vždy se dostaví pokrok, pokud je péče důsledná a pravidelná. Někdy pomaleji, někdy rychleji. Tempo určuje samotné dítě a rodiče. Pokud rodiče procesu důvěřují a dodržují nastavená pravidla i doma, potom přichází úspěchy, radost, úleva a čas na běžný rodinný život.

KAŽDÝ VÁŠ FINANČNÍ DAR MÁ OBROVSKÝ SMYSL.

NASTAVIT DÍTĚTI HRANICE, UČIT JE MORÁLNÍM HODNOTÁM A PODPOROVAT JE V JEJICH TOUHÁCH JE ZÁKLAD PRO ÚSPĚŠNÝ ŽIVOT JICH SAMOTNCÝH, PRO JEJICH RODINY A PRO CELOU SPOLEČNOST.

více informací: www.diagnostika-deti.cz


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu