ADRA, o.p.s.


Humanitární pomoc Pomoc Ukrajině

SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

Pomáháme lidem, kterým do života vstoupila válka. Od počátku konfliktu na Ukrajině poskytujeme materiální i finanční pomoc a podporujeme ty, kteří museli opustit své domovy. Reagujeme na měnící se situaci a pomáháme zajistit lidem základní potřeby. Vy můžete prostřednictvím veřejné sbírky také. Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

Vaše pomoc je stále potřeba. Konec konfliktu na Ukrajině je v nedohlednu a lidí, kteří potřebují podpořit, neubývá. Děkujeme, že s námi vytrváte.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

POMOC LIDEM ZASAŽENÝM KONFLIKTEM NA UKRAJINĚ

Už od února 2022 trvá válka na Ukrajině, kde s vaší podporou pomáháme i my, ADRA Česká republika. Na naši veřejnou sbírku na pomoc zasaženým lidem jste již zaslali přes 120 000 000 Kč.

V počátcích války putovaly vybrané prostředky především na zajištění materiální pomoci na hranicích, kudy statisíce lidí utíkalo do bezpečí. Později jsme pomoc zaváželi dál a dál na ukrajinské území. Díky úzké spolupráci s ADRA Ukrajina jsme schopni reagovat na měnící se potřeby, proto jsme například po několika týdnech začali vypomáhat i s evakuací osob a se zásobováním tzv. „kolektivních center“, kam směřují vnitřně vysídlené osoby – tedy lidé, kteří odešli ze svých domovů do bezpečnějších částí Ukrajiny. Prostředky ze sbírky jsou využívány i na pomoc uprchlíkům, kteří přišli hledat bezpečí do České republiky.

V zimním období se kvůli zničené infrastruktuře miliony lidí ocitly bez elektřiny, přístupu k pitné vodě či možnosti si zatopit. Pomáhali jsme proto s opravami domů (okna, dveře, izolace topení), poskytli jsme generátory a přímotopy či zajišťovali přístup k pitné vodě.

Pomáhali jsme i po protržení Kachovské přehrady. Bezprostředně po katastrofě jsme poskytli humanitární pomoc (pitná voda, trvanlivé potraviny). V oblasti působíme dlouhodobě a zaměřujeme se mimo jiné na obnovu zdrojů pitné vody.VAŠE POMOC JE STÁLE POTŘEBA

Konec války je stále v nedohlednu. Proto na Ukrajině působíme i nadále.

  • pomáháme s opravami domů zničených válkou
  • zajišťujeme přístup k pitné vodě
  • podporujeme kolektivní centra, která ubytovávají vnitřní uprchlíky
  • obnovujeme zničenou infrastrukturu (opravy škol, zdravotnických zařízení atd.)
Pro nejnovější zprávy o pomoci sledujte náš Facebook, Instagram a LinkedIn.

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (31)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Držte se!

Vítězslav Strnadel

Drobná pomoc těm, co to potřebují. Sláva Ukrajině!

Martina Píšová
500 Kč

At tento dar pomuze lidem v tisni zasazenych Ruskou agresi. Lukas Gross

Lukáš Gross
1 000 Kč

Dnes mi volala moje osmdesátiletá maminka, že už hodinu sleduje pořad na televizi NOE o pomoci ADRA Ukrajině a že mám darovat 1000,- s tím, že se se mnou vyrovná.

Dana Horeličanová
1 000 Kč

Děkujeme za milou zprávu a hlavně za štědrý dar na pomoc potřebným na Ukrajině. Pozdravujte maminku a přejeme pevné zdraví! 🌹

ADRA, o.p.s.

Ahoj,at se dari.

Ladislav Bílek
300 Kč

Sice nemám moc volných peněz ale každá koruna je důležitá.Doufám že v roce 2023 bude konec války a všichni se vrátí domů.

Oleksandr Rishko
200 Kč

I my v to doufáme. Zatím ale pomáháme spolu s Vámi - laskavými dárci - jak jen můžeme. Každý dar je důležitý a každé vlídné slovo povzbudí. Děkujeme! 💕

ADRA, o.p.s.

Děkuji za vaši práci! Hodně Božího požehnání na všech cestách!

Yaroslava Horlenko
1 000 Kč

Děkuji

František Novotný

Ať Ukrajina zvítězí

Dárce
1 000 Kč

Držím vám palce! Jste stateční!

Robin Kábele
300 Kč

Děkujeme, že dáváte lidem naději. Vaše dary jsou zejména v zimním období ohromnou pomocí.

ADRA, o.p.s.