NESEHNUTÍ Brno


Humanitární pomoc Pomoc Ukrajině

Slunce pro Ukrajinu – dětská nemocnice v Záporoží

Pomozte svým darem (nejen) dětem v Záporoží. S Vaší podporou můžeme vybudovat solární elektrárnu, která zachrání lidské životy. Zdejší dětská nemocnice se nachází pouhých několik desítek kilometrů od frontové linie. Je jedinou v regionu, která dokáže poskytovat i vysoce specializovanou pomoc. Kromě dětí v současnosti pečuje také o dospělé prchající před válkou. Solární panely umožní nemocnici zajistit péči pro všechny potřebné i v době války.

vybíráme od 14.5.2024
388 926 Kč
vybráno 34 % z 1 135 000 Kč

zbývá

10 dní
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Nemocnice v Záporoží ošetří ročně více než 100.000 pacientek*ů. Zdejší chirurgie za stejnou dobu provede kolem 2.000 operací, z toho zhruba polovina jsou urgentní případy. Ve městě je aktuálně více než 150.000 lidí prchajících před válkou, což vytváří na nemocnici další tlak. Jako jediná v regionu je schopná poskytovat i velmi specializované zákroky, jako je např. dialýza pro děti i dospělé. Nemocnice navíc každý rok pečuje o více než dvě stovky novorozeňat, včetně těch předčasně narozených. Ti všichni aktuálně potřebují naši pomoc.
Bohužel už třetím rokem žijeme ve válce a personál se musel přizpůsobit práci v nemocnici, v krytech a úkrytech. Pokud jde o dodávku elektrické energie, nemocnice má k dispozici výkonné generátory, které ji zásobují během výpadků proudu. Všichni si ale dobře uvědomujeme, že jde o dočasné řešení. Tak velká budova potřebuje výkonné generátory a jejich provoz vyžaduje velké množství paliva. Instalace solární elektrárny bude přínosná pro poskytování kvalifikované péče, neustálou péči na jednotce intenzivní péče a jednotku hemodialýzy.

- Irina Kulesh, ředitelka nemocnice
Výpadky proudu zapříčiněné ruskou agresí představují obrovské nebezpečí pro raněné, nemocné, staré lidi i právě narozené. Ti všichni jsou závislí na spolehlivém fungování nemocnic a péči lékařů*ek. Personál zdravotnického zařízení však pro svou obětavou práci a záchranu životů potřebuje stabilní zdroje energie. Na elektřinu ze sítě se ale kvůli ruskému bombardování a dronovým útokům spolehnout nemůže a záložní agregáty jsou závislé na nedostatkové naftě.

Váš dar pomůže vybudovat pro nemocnici vlastní solární elektrárnu, díky které udrží provoz i při výpadcích elektrické sítě, a zajistí tak nezbytnou péči všem potřebným.

Díky sluneční energii dětská nemocnice:

  • získá stabilní zdroj elektřiny pro nepřetržitý provoz kriticky důležitých zdravotnických přístrojů, jako jsou novorozenecké inkubátory, ventilátory nebo přístroje pro hemodialýzu,
  • sníží svou závislost na fosilních palivech a náklady na spotřebu energie,
  • ušetří finanční prostředky, které bude moct využít na udržení a zlepšení péče o dětské pacienty*ky a další rozvoj.
Díky, že pomáháte společně s námi.

NESEHNUTÍ organizuje kampaň Slunce pro Ukrajinu ve spolupráci s ukrajinskou organizací Ekoklub.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Slunce potřebuje každý z nás.

Eva Rašková
1 000 Kč

Slava Ukrajině!

Tomáš Smolík
2 000 Kč

Sláva Ukrajině

Daniel Mašek
200 Kč

Díky za vaši důležitou práci 💛💙

Denis

Ať vám to svítí a ať jste brzy společně s námi v EU.
Слава Україні! Героям слава!

Tomáš Hála
10 000 Kč

😉

Dmytro Piskarov
100 Kč

🐕🐩🦮🦴🐾🐶

Thomas Richardson
2 500 Kč

♥️ ukraine will be free

Dárce
50 Kč

Posílám nižší částku, je to pěkný projekt, ale raději bych, kdyby byl dál od boje. Nemám moc důvěru v efekt pomoci v blízkosti fronty, je to jako stavět domeček z písku, když na vás kouká třídní lump, který čeká na moment si cizí píli vychutnat...

Dárce
500 Kč

Great project! All the very best!

Stuart Hawkins
3 000 Kč