L´Arche Villa Vallila poskytuje chráněné bydlení a odlehčovací službu pro lidi
s mentálním postižením. Po dubových schodech v památkově chráněném domě Villy se od roku 1902 prošlo již nespočet lidí - od hraběnky, přes uhlobarona až po současné obyvatele Villy. Schody, po kterých dennodenně chodíme, toho již hodně pamatují.
Pomozte nám je zrenovovat!
Točité schodiště z roku 1902 již volá po rekonstrukci. Dřevěné stupnice a podstupnice jsou uvolněné, prošlapané a napadené neaktivními dřevokazy. Chodit po nich již vyžaduje krapet důvěry, že se pod Vámi schod neprolomí. Přesto po nich denně pár set metrů stále nachodíme.
Vybrané finance použijeme na kompletní rekonstrukci, která zahrnuje: - rozebrání stupnic a podstupnic - vyčištění a ošetření původního podbití - zbroušení a nátěr původního zábradlí, bočnic a sloupů - zhotovení 40 nových stupnic a podstupnic dle původního vzoru - broušení, montáž, nátěr
Dle nacenění nás vyjde jeden schod na 5.000 Kč. Kupte nám schod do Villy Vallily a přispějte tak k tomu, ať můžeme chodit nahoru i dolů! Za štědrý dar (5.000 Kč a výše) Vám rádi darujeme původní dubový schod nebo Vám z něj na přání něco pěkného vyrobíme v naší terapeutické recyklační dílně.
Zveme Vás také k nám do Villy Vallily na kávu a těšíme se, že se s námi brzy po novém schodišti projdete!
Zdravím!