Ukrajinská iniciativa jižní Moravy z.s.


Pomoc Ukrajině

Pomozme ukrajinským hrdinům!

Čím déle trvá válka, tím více je zraněných a těch, kteří potřebují fyzickou nebo psychologickou pomoc. Nemůžeme válku zastavit, nemůžeme zabránit tomu, aby přibývali další zranění a nemocní. Můžeme jim ale pomoct se zotavením a návratem k životu poblíž svých rodin a přátel.

vybíráme od 13.6.2024

Pomozme ukrajinským hrdinům!

21 450 Kč

přispělo

38 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Když 24. února 2022 začala otevřená válka ruska proti Ukrajině, u odvodních komisí stály fronty. Tvořili je muži a ženy, kteří chtěli bránit svou zemi před nepřítelem. Vedly je k tomu ty nejlepší lidské motivy, jako jsou odvaha, statečnost a vnitřní síla. Většina z nich se do armády dříve nebo později zapojila. Ale pro spoustu z nich toto rozhodnutí bylo osudové. Část už nežije, jiní jsou v zajetí. Mnozí ale, po těžkých dnech na frontě a zraněních, procházejí rehabilitací ve snaze vrátit se k plnohodnotnému životu. Ne vždy je to možné, poněvadž přišli třeba o ruce nebo nohy, zrak nebo jiné smysly. Ale i v nejtěžších případech se dá obráncům zajistit důstojný život pomocí dnešních zdravotnických a technických vynálezů a objevů. Chce to ale čas a peníze.

Často jsou příběhy z operačních sálu a nemocničních lůžek příběhy hrdinství a sebe překonávání. Podívat se na některé z nich je možné třeba na stránkách ukrajinského ministerstva zdravotnictví anebo v jedne z reportáži ukrajinské veřejné televize.

Čím déle trvá válka, tím více je zraněných a těch, kteří potřebují fyzickou nebo psychologickou pomoc. Zahrnuje to nákup speciálních pomůcek, cvičebního materiálu, věci každodenní potřeby a mnoho dalšího. Nemůžeme válku zastavit, nemůžeme zabránit tomu, aby přibývali další zranění a nemocní. Můžeme jim ale pomoct se zotavením a návratem k životu poblíž svých rodin a přátel. Na tom spolupracujeme s dobrovolnickými organizacemi na Ukrajině, které pracují přímo v nemocnicích a rehabilitačních centrech. Takže vaše pomoc poputuje přesně tam, kde ji nejvíc potřebují už teď.

Podle statistických údajů Ministerstva obrany Ukrajiny potřebuje rehabilitaci více než 100 tisíc vojáků. Náklady na 1 den komplexního rehabilitačního kurzu pro jednoho vojáka se pohybují kolem 1000 Kč. Jeden rehabilitační cyklus trvá od 42 dní do 6 měsíců. Každá vámi nevypitá káva pomůže raněnému hrdinovi rychleji se zotavit. 

Pomozme se hrdinům znovu postavit na nohy! Děkujeme. 

foto: recoveryua.org
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuju za všechno!

Андрій Бутенко
100 Kč