Diakonie ČCE Středisko humanitární a rozvojové spolupráce


Humanitární pomoc Rozvojová spolupráce

Podpora Humanitárního střediska Diakonie ČCE

Od roku 1997 pomáháme v České republice s týmy dobrovolníků při nenadálých událostech, jako jsou povodně nebo tornádo. Již více než deset let se věnujeme také pomoci v zahraničí při humanitárních krizích, v současnosti především na Ukrajině, v Libanonu či Myanmaru a Bangladéši. Věnujeme se také rozvojovým projektům v rozvojových zemích ve Vietnamu a Kambodži.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Co děláme? 
  • pomáháme při přírodních katastrofách v ČR a podporujeme obce v přípravě na mimořádné události  
  • poskytujeme humanitární pomoc na Ukrajině a uprchlíkům v Banglaedéši a Libanonu 
  • pomáháme chudým rodinám s živobytím v Kambodži 
  • podporujeme úsilí ve snaze změnit zákon o obchodování s lidmi ve Vietnamu 
  • a věnujeme se i mnoha dalším aktivitám 
Jak nám můžete pomoci? 
Nejcennější je pro nás pravidelná podpora. Vaše malá částka měsíčně nám dá jistotu a umožní žádat o granty, díky kterým dosáhneme i na desetinásobek! 
 
Jak využijeme váš dar? 
Pro každou nevládní neziskovou organizaci je obtížné sehnat prostředky na vzdělávání, na mzdy lidí, kteří pomoc řídí a zajišťují, nebo na zabezpečení provozu kanceláře i práce v terénu. A právě na tyto náklady potřebujeme volný zdroj, kterým jsou právě dary vás, našich dárců. Díky nim můžeme reagovat rychle a začít pomáhat dříve, než přijdou peníze z grantů nebo vyhlášených sbírek. 
 
Bližší informace o naší činnosti a využití získaných finančních prostředků uvádíme na našich stránkách www.diakoniespolu.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Naše podpora pro Libanon pokračuje a pomáhá v těžkých chvílích

Diakonie díky finanční podpoře Humanitárního programu Ministerstva zahraničí už pátým rokem pomáhá nejvíce zranitelným syrským a libanonským rodinám v chudinské čtvrti Hay el Gharbeh v jižním Bejrútu. Také díky vašim darům z Postní sbírky a nově výtěžku charitativní umělecké aukce dokážeme tyto prostředky přímé pomoci letos navýšit o další milion korun. Jak zásadní tato pomoc je, ukazují nejen čísla o krizi v zemi ale i příběh paní Mayi, která získala podporu komunitního centra Tahaddi.

Libanon prochází v současnosti mnohovrstevnou a hlubokou ekonomickou krizí, označenou za jednu z nejhorších za poslední století. Ceny potravin se za poslední dva roky zvýšili šestinásobně, mnoho lidí přišlo i o nuznou námezdní práci, v zemi nefungují dodávky elektřiny ve veřejné síti, nemocnicím se nedostává základních léků a kdo může, odchází ze země. Naše pomoc je v tomto kontextu skutečně jakoby jen kapkou vody na poušti. V Hay el Gharbeh, kam cíleně už pět let trvale dopadá, se nicméně daří nejen zmírňovat dopady extrémní chudoby na zdraví a životy lidí, ale i poskytovat vzdělání a rozvoj dětem, včetně těch nejmenších. Díky nákupu hezkých výrobků ze šicí dílny, dává naše společná akce lidem nejen práci a nezanedbatelný výdělek, ale i perspektivu. 

Začali jsme s výplatou 3. kola finanční pomoci po tornádu


Letos na Štědrý den to bude přesně půl roku poté, co se jižní Moravou prohnalo ničivé tornádo. Zdaleka ne všichni lidé, které zasáhlo, budou Vánoce slavit pod vlastní střechou.Jako paní Monika, která podala žádost o třetí kolo finanční podpory. Monika žije se svým přítelem, a dvěma dětmi z prvního manželství. Stará se o svou nemocnou maminku. Bydleli v domě, který rekonstruovali. Když tornádo přišlo, byl dům právě před dokončením střechy. Tornádo je připravilo úplně o vše, dům, auto, všechny věci i našetřenou hotovost. Zůstalo jim jen to, co měli v tu chvíli na sobě. Protože dům nebyl ještě dokončený, nebyl ani pojištěný. Na rekonstrukci si navíc paní Monika s přítelem vzali hypotéku.

Nyní jsou ve velmi těžké situaci, bez pomoci z finančních sbírek nemají šanci si pořídit nové bydlení. Paní Monika má od tornáda vážné psychické problémy, psychickými problémy po prožití stresu při řádění tornáda trpí i děti, do toho jí zatěžuje péče o maminku. Nemá šanci najít si stálou práci. Přítel paní Moniky pracuje v pohostinství, covidová doba jeho příjmy hodně snížila. Kromě toho má vyživovací povinnost na své děti z předchozího manželství.

Prostředky, které dostali ze státní dotace živel, bohužel na výstavbu nového domu nestačí. Ceny stavebního materiálu i práce mnohonásobně vzrostly. Pro tento konkrétní případ jsme ze sbírky ve třetím kole uvolnili částku 600 tisíc Kč, kterou Monika využije na dostavbu nového domu, především rozvody elektřiny a topení včetně práce řemeslníků.

Ve třetím kole finanční pomoci jsme během listopadu dostali přes 70 podobných žádostí. V průběhu prosince jsme vyhodnocovali účel žádosti a sociální potřebnost žadatelů. Cílem je, abychom všechny žádosti, které podpoříme, vyplatili nejpozději do konce ledna 2022. Celkově jsme na třetí kolo podpory vyčlenili ze sbírky 12 mil. Kč.Naše sbírka přispěla na rekonstrukci prostor Otcova domu

3. listopadu 2021
Loni touto dobou jsme vás zvali ke sledování ekumenické bohoslužby, která měla za cíl podpořit sbírku pro organizaci Otcův dům na Ukrajině.
Pro Otcův dům jsme shromažďovali peníze celý loňský podzim a také na jaře letošního roku. Kromě sbírky a ekumenické bohoslužby jsme uspořádali i aukci obrazů a ve spolupráci s TV Noe vytvořili krátký dokument Cesta za Otcovým domem, díky kterému jsme pro sbírku získali další dárce.

Celkově se částka, kterou jsme odeslali do Otcova domu, vyšplhala na 265 817 Kč. Moc vám za to děkujeme!


Dary od českých dárců pomohou lidem na Haiti


Ve sbírce na pomoc lidem, zasaženým hurikánem Matthew na Haiti, se nám podařilo vybrat 233 000 Kč. Synodní rada ČCE přidala ze svého humanitárního fondu dalších 300 000 Kč. Celkem tedy na Haiti poputuje 533 000 Kč. Dary budou využity na obnovu domů a zajištění nových zdrojů obživy.
Více si přečtete zde.

Založení projektu


Moji milí,
je mi 78 let, nemohu už nic moc,ale přesto ráda ráda z mého důchodu alespoň maličkou
částkou přispěji tam,kde to potřebují.
Moc Vám děkuji za vaši záslužnou práci a přeji požehnané velikonoční svátky.
S úctou, Gudrun Křížková.

Gudrun Křížková
1 000 Kč