Green Doors z.ú.


Osvěta a poskytování informací Lidé s postižením

Tréninkové kavárny - takový silnější kafe

Lidé s duševním onemocněním často nedokáží naplno fungovat v běžném životě a pracovním rytmu. To ale neznamená, že se nedokáží postavit na vlastní nohy, když jim na začátku pomůžeme. A ti, kteří se odhodlali nesedět s rukama v klíně a nastoupili do pracovního tréninku v našich kavárnách, si to rozhodně zaslouží! Pomozte jim zvládnout těžký začátek a vykročit do samostatného života. Green Doors už 28 let pomáhá lidem se zkušeností s duševním onemocněnín najít v životě ten správný balanc. A díky vaší podpoře se nám to společně daří! Děkujeme vám.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Podpoř pracovní trénink 

Tvůj příspěvek umožní našim baristům s duševní nemocí pokračovat v přípravě na práci, postavit se za bar a časem i na vlastní nohy. A taky uvěřit, že i s duševní nemocí se dá pracovat.
GASTRO, COVID, ZTRÁTY
Naše činnost se odehrává především v gastro oboru a omezení a často rychle měnící se vládní nařízení přinesla do naší práce hodně nejistot. Poslední dva roky jsme ve ztrátě. Data uvádí, že gastro podniky obecně přišly o pětinu zákazníků a o čtvrtinu tržeb. Ani nám se tento trend nevyhl. Jak asi víte, Mlsnou kavku jsme museli dočasně uzavřít.

Stojíme na prahu třetího covidového roku a řešíme opět mnoho neznámých, které mají dopad na finanční situaci organizace. Čeká nás výpadek cash-flow v prvním kvartále, samozřejmě také trvá veškerá nejistota ohledně výše přidělených dotací a výsledků hospodářské činnosti (tzn. jak se bude dařit kavárnám a nové Mlsné kavce, zda budou moci fungovat v plném provozu a budou mít zákazníky).

Díky Vám nás JEN TAK NĚCO NEZASKOČÍ

Dříve jsme ve financování provozu kaváren byli hodně soběstateční. Kavárny si dokázaly z velké části na sebe vydělat samy. Nyní jsme v jiné situaci, kdy jsme více závislí na jiných zdrojích a na podpoře právě Vás - dárců.

Posilňuje nás pocit, že ZA NÁMI STOJÍTE
Pravidelné dary
jsou stabilním a předvídatelným zdrojem financování, lépe se nám s nimi plánuje.
* Můžete si navolit částku, kterou nám chcete přispívat.
* Můžete si to kdykoliv rozmyslet a peníze přestat posílat.


Jsme vděční i za jednorázové dary.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Příprava kávy, komunikace se zákazníky a zvládání běžného provozu mohou být pro člověka s duševní poruchou velkými stresory. Díky podpoře terapeutů a kolektivu se je naučí zvládat, objeví svoje schopnosti a získá pocit sebedůvěry. A to vše se mu bude hodit i v jeho další práci.

Eliška, 38 let
„Sedm let jsem byla doma, bála jsem se komunikovat s lidmi. Díky tréninku v kavárně jsem začala mluvit se zákazníky, kolegy a pracovníky. Po půl roce jsem si dodala odvahy a začala pracovat v šicí dílně.“

Petr, 35 let  
„Po deseti letech izolace a života plného úzkostí, jsem se odhodlal a přihlásil se do pracovního tréninku. Teď už bez problému komunikuji se zákazníky a dokonce jsem se stal vedoucím směny.“

Radek, 23 let
„Měl jsem zkušenost s úzkostmi a depresemi. Při práci v kavárně jsem se naučil to lépe zvládat. Moje obavy z komunikace jsou teď menší. Brzy trénink ukončím, mám už domluvenou práci jako vrátný.“


U nás máme takový silnější kafe...
Každoročně projde tréninkem kolem 80 lidí


V našich tréninkových podnicích (Café Na půl cesty a V. kolona a restaurace Mlsná kavka) po celý rok potkáváte baristy, které k lepšímu pocitu ze sebe přibližuje každá další objednávka.

Většina z nich se následně vrací do práce, ke studiu nebo má jinou pravidelnou denní náplň.

KAŽDÝ ROK VYHLEDÁ NAŠI POMOC PŘES 600 LIDÍ

Green Doors nabízí nejen rehabilitaci v kavárně, ale pořádá také kurzy (např. jak napsat CV, příprava na pohovor, trénink mozku, angličtina). Dále poradenství a podporu při hledání práce.

Pomáháme již 28 let

I díky pomoci dárců můžeme dál pomáhat. Podporujeme lidi s duševním onemocněním v náročném období jejich života a doprovázíme je na jejich cestě k zotavení. 
Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Díky za vaši práci. Držte se!

Filip Tomasek

V solidaritě je síla.

Věra N.
500 Kč

Má to smysl.

Dárce
500 Kč

Rád přispěji na dobrou věc.. Sám se s duševní nemocí potýkám a vím, že to není nic jednoduchého. Přeji všem brzké uzdravení a lepší náladu..

Jan Šafář