Green Doors z.ú.


Lidé s postižením Osvěta a poskytování informací

Tréninkové kavárny Green Doors

Věříme, že každý člověk se zkušeností s duševním onemocněním se dokáže postavit na vlastní nohy. Jen potřebuje podpořit v začátku! A to také v Green Doors děláme! Také fandíte lidem, kteří se rozhodli, že nezůstanou sedět doma s rukama v klíně, ale že na sobě budou pracovat? Chcete je také podpořit na jejich nové cestě, kterou se rozhodli vydat? Přejete jim, stejně jako my, aby po ukončení tréninku v kavárnách Green Doors odcházeli spokojení a dál už to zvládli bez nás? Darujte Green Doors — už víc jak 25 let pomáháme lidem se zkušeností s duševním onemocněním chytit balanc!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Svým příspěvkem pomáháte i vy lidem se zkušeností duševním onemocněním najít v životě ztracenou rovnováhu. I díky vaší pomoci jsme jim již 25 let oporou v náročném období jejich života.

Naše tréninkové podniky jsou:
Café Na půl cesty a V. kolona a restaurace Mlsná kavka

Do tréninku pracovních dovedností se každoročně zapojí kolem 80 lidí s duševním onemocněním.
89 % z nich se následně vrací do práce, ke studiu nebo má jinou pravidelnou denní náplň.

Lidé, kteří k nám přijdou si většinou chtějí vyzkoušet pracovní zátěž, zvyknout si na pracovní režim, naučit se nové věci, případně poznat své limity. Zároveň s tím, jak se postupně učí, zvládají lépe stres a zažívají pracovní úspěchy, se navrací také ztracené sebevědomí. Nachází tu nová přátelství, mají pocit, že někam patří a jsou platní. To vše dohromady pomáhá v procesu úzdravy.   
A co říkají lidé, kteří se na nás obrátili pro pomoc?

Martin - o Café Na půl cesty
„Nebyl jsem si jistý, zda práci v kavárně zvládnu. Brzy se ale dostavily první úspěchy, a to mi pomohlo k lepšímu sebevědomí. Začal jsem tu potkávat lidi, najednou jsem nebyl sám. Po skončení tréninku jsem si našel dobrou práci.“

Lucie  - o V. koloně
„Z počátku se mi do Kolony moc nechtělo, protože je v Bohnicích, ale postupně ze mě úzkosti opadly a jsem ráda, že jsem to zkusila. Kolona pro mě představuje podporu a rozjezd do života. Našla jsem zde přátelství, dobrý pracovní kolektiv…  A terapeuti nezklamali!“

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Díky za vaši práci. Držte se!

Filip Tomasek

V solidaritě je síla.

Věra N.
500 Kč

Má to smysl.

Dárce
500 Kč

Rád přispěji na dobrou věc.. Sám se s duševní nemocí potýkám a vím, že to není nic jednoduchého. Přeji všem brzké uzdravení a lepší náladu..

Jan Šafář