Institut Terezínské iniciativy podporuje vědecký výzkumu různých aspektů moderních dějin, zejména vztahů většiny a menšin žijících v prostoru dnešní České republiky. Provozuje vzdělávací portál holocaust.cz, Databázi obětí holocaustu a veřejnou odbornou knihovnu. Vydává odborné publikace a pořádá vzdělávací semináře pro učitele a žáky českých škol a veřejnost. Organizuje každoroční připomínkovou akci Jom ha-šoa – Den vzpomínání na oběti holocaustu.
S úctou k obětím
Flora Turková Humpolec
Díky za práci, která připomíná obrovskou tragédii našich dějin a že oběťmi jsou skuteční lidé, kteří přišli o svůj život jen proto, že se někdo jiný cítil nadřazen. Nedopusťme, aby se něco podobného opakovalo.
Děkuji za vaši soustavnou práci proti zapomnění...
Podporuji, aby se nikdy nezapomnělo na to, jaká hrůza se stala.
Děkuji za katalogizaci obětí holocaustu. Našla jsem zde rodinu Singerových, která byla v úzkém kontaktu s rodinou mého dědečka a babičky. Vzpomínáme na ně stále.
Jana Borůvková
zajimalo by me kde se dovim database zidu z Tesinska. Oni nebyli prpraveni do Terezina, ale do polskych ghett a pak do Osviecima. - diky !
Zvlast by me i zajimaj osud myho prastryce Salomon Sandel, ktery byl zajaty v Praze v Pankraci a pak prepraven do N
In thanks to the kindness paid by Hugo Novák to my great grandfather, Varnum Augustine Parish, on September 18, 1908.
Děkuji za Vaši práci a připomínání toho, co se v minulosti stalo. Je to důležité a potřebné. Děkuji, s pozdravem Michaela Polášková
Do svých 35 let jsem netušila, že mám židovské předky. Díky Vaší práci mám aspoň pár fotografií a informací. Je to trochu jako zázrak.
Děkuji.
K. Vernerová