CZ / EN

Prague Pride z.s.


Kultura, umění a historie Lidská práva

Festival Prague Pride podporuje viditelnost LGBT+ lidí v Česku

Letošní festival se uskuteční od 2. do 8. srpna 2021.

Festival Prague Pride

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Zažijte pocit sounáležitosti i letos!


Párty, koncerty, výstavy queer umění a debaty jsou jen malým výsekem bohatého programu, jenž jedenáctý ročník festivalu, tentokrát s tématem coming out, nabídne.

Festivalová vesnička Pride Village na Střeleckém ostrově se návštěvníkům otevře v podvečer pondělí 2. srpna, a bohatý program zde potrvá po celý týden. Kromě živých koncertů se návštěvníci*ice mohou těšit na umělecká vystoupení, stand-upy, drag shows, pikniky, workshopy nebo například taneční lekce. Dalším festivalovým místem bude Pride House, kde bude program zaměřený na výstavy, debaty, besedy a vzdělávání. Festival také tematicky propojí hned několik míst v Praze.

Pro tým Prague Pride je prioritou, aby každý mohl být sám sebou, a aby pocit sounáležitosti mohli během festivalového týdne zažít opravdu všichni. Proto bude i letos drtivá většina akcí přístupná zdarma. Pořadatelé myslí i na mimopražské a ty, co by první týden v srpnu mohli trávit v karanténě. Pro ně připravují online program.

A jak to bude s průvodem? Duhového průvodu se v Praze tradičně účastní desítky tisíc lidí, a proto se ani letos pravděpodobně nebude moci uskutečnit. 

„Ačkoliv je atmosféra průvodu nenahraditelná, připravujeme na sto akcí, které opět vyvrcholí sobotním programem. Duhové procházky by měly propojit hned několik míst v Praze. Rádi bychom, aby návštěvníci*ice absenci průvodu vnímali také jako příležitost pro to poznat nové, nebo méně známé akce. Festival Prague Pride opravdu není pouze průvod městem, i když se to tak z médií může zdát. Ve skutečnosti připravujeme týden dlouhý festival s celou řadou akcí. Věříme, že si tam každý najde to svoje,“ dodává Tom Bílý, ředitel festivalu.

Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Chcete se stát partnerem*kou festivalu nebo třeba dobrovolníkem*icí? Napište Sabině na sabina.sedlackova@praguepride.comDárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Have a great festival!

Corinna Uhr

Držím palce!!! Bez Prague Pride to nejde ;)

Kristián Jaček

New Year New Pride.. Can't wait!

Gizela Kova
1 000 Kč

Držím palce lidem, kteří prosazují slušnou a tolerantní diskusi o věcech týkajících se důstojnosti nás všech. Ať už patříme k většině nebo menšině.

Jan Novák

Držím palce sousedním zemím a děkuji všem organizátorům a dobrovolníkům Prague Pride!

Wanda Hu
222 Kč

Přeji hezký den. :-)

Lukáš Fojtík
150 Kč

Láska je jen jedna

Michal Šlahař
500 Kč

Thank you for your hard work and dedication.

Martin Novak
500 Kč

úžasně zvládnuté a skvělá akce, díky! A nedělní piknik, parádní! Už se těším na příští rok...

Martin Ocelák
200 Kč

držím palce a ať se daří

stepan Freiberg
222 Kč