People in Need - Člověk v tísni


Vzdělávání a výzkum Rozvojová spolupráce

Postavme školu v Africe

Děkujeme, že chcete pomáhat s námi! V chudých afrických zemích nemohou všechny děti chodit do školy. Často je to proto, že v okolí svého domova ani žádnou školu nemají. Ty existující navíc mnohdy postrádají vhodné zázemí. Děti často sedí na zemi, protože ve třídách nejsou lavice nebo nevystačí pro všechny. Učitelé nemají tabule, na které by mohli psát. Nedostačující bývají i hygienické podmínky – v některých školách úplně chybí záchody a pitná voda.

Postavte s námi Školu v Afice

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Člověk v tísni od roku 2005 pomáhá stavět školy v Africe. I díky podpoře dárců z Česka se nám zatím podařilo postavit 25 škol zejména v Etiopii a v Zambii. Další školy jsme pomohli rozšířit a lépe přizpůsobit potřebám dětí. Z darů také žáci dostali školní pomůcky a učební materiály. 

Sbírka Postavme školu v Africe se zaměřuje i na zpřístupňování vzdělávání těm, kteří na něj nedosáhli. Děti s postižením nebo mladé dívky se často do školy nedostaly, ať už kvůli chudobě nebo chybějící podpoře okolí.

Vzdělání je pro děti šancí vymanit se z chudoby a nadějí na lepší život. Jejich budoucnost může ovlivnit budoucnost celé země. Děkujeme, že nám podporou sbírky Postavme školu v Africe pomáháte zlepšovat dětské životy.Dejte dětem v Africe šanci na lepší budoucnost!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky, za možnost podpořit vzdělání, tam kde je to opravdu potřeba.

Hana Baborová
1 500 Kč

Nechť se dar líbí. Bůh Vám žehnej.

Ferda Liška
100 Kč

Díky za tuto super iniciativu!

Dárce