Fokus Vysočina, z. ú.


Lidé s postižením Zdraví

FOKUS Vysočina

Naším posláním je podporovat lidi s duševním onemocněním, případně jiným hendikepem, v posílení jejich samostatnosti a sebedůvěry tak, aby mohli vést plnohodnotný život podle svých představ. Naše služby poskytujeme ve čtyřech městech a přilehlých oblastech - v Havlíčkově Brodě, Hlinsku, Chotěboři a Pelhřimově.

Podpořím FOKUS Vysočina

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Také věříte, že duševní zdraví je pro spokojený a naplněný život zásadní? Jsme rádi, že to vidíte stejně jako my, a chcete s námi pomáhat. Lidé s duševním onemocněním často potřebují někoho, kdo při nich bude stát na cestě k samostatnosti a sebedůvěře.

A právě to děláme už přes třicet let. 

Podporujeme naše klienty v tom, co je pro ně v danou chvíli nejdůležitější. Ať už potřebují překlenout náročné období, zlepšit některé dovednosti nebo se více začlenit tím, že najdou svou specifickou roli v rodině nebo komunitě. Naši pracovníci klienty vedou, aby si ujasnili, co je jejich cílem a jak se k němu přiblížit.

Osvětou i dalšími projekty přispíváme k tomu, aby péče o duševní zdraví získala přední místo v životě každého z nás, a aby se duševně nemocní nemuseli za svou zkušenost stydět, ale naopak s ní žít naplněný život.

Kromě toho poskystujeme také další služby:
  • jedno z pilotních Center duševního zdraví v rámci Reformy psychiatrické péče ČR, a to v Havlíčkově brodě, kde spojili své síly naši sociální pracovníci se zdravotníky Psychiatrické nemocnice, a společně tak pomáhají lidem s duševní nemocí léčit se v přirozeném prostředí
  • komplex pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením Bludiště v Chotěboři
  • čtyři Dobrovolnická centra, která zapojují dobrovolníky v nejrůznějších organizacích do pomoci lidem, kteří to potřebují
Děkujeme vám za podporu, díky které můžeme profesionálně i lidsky pomáhat duševně nemocným i jinak hendikepovaným lidem.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Dar - Fokus Vysočina

Petr Vlček
200 Kč

Na vznik koordinačního týmu pro děti a mladistvé ve věku 11 – 18 let

Mezi Dvěma Světy
2 440 Kč

Máte nejlepší paní ředitelku!!

Martin Horčička
1 000 Kč

Moc děkujeme za dar :-)

Fokus Vysočina, z. ú.

Vše nejlepší k narozeninám, Lucie!

Kamila Trojanová

Ať vaše zahrádka vzkvétá

Petr Nacházel
2 000 Kč

Protože vy je užijete líp než já, co bych je utratil za blbosti v cukrárnách, kterými bych si leda tak kazil zuby!

Nikdo nevíme, kdy budeme takovou pomoc potřebovat. Takové věci se nedají naplánovat. A FOKUS Vysočina je jedním z dílků do skládačky, díky kterým cítím velmi slušný back up, kdyby to náhodou přišlo. A to se pak žije o poznání lépe :-)

Děláte skvělou práci a k tomu všemu ji také děláte skvěle. Díky moc.

Patrik Vidlák
2 000 Kč