ŽIVOT 90, z.ú.


Senioři AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Na celkový provoz organizace ŽIVOT 90

V ŽIVOTě 90 jsme za 30 let naší existence mnohokrát dokázali, že seniorům a seniorkám umíme pomoci. Víme, jak na to, ale potřebujeme k tomu vaši podporu. Děkujeme!

vybíráme od 19.12.2011

Děkujeme, že pomáháte spolu s námi

Na linku důvěry Senior telefon denně zavolá v průměru 35 lidí, celkové náklady na jeden hovor jsou 650 Kč. Dispečink Tísňové péče zajistí za noc až 7 krizových výjezdů, které často zachraňují životy. Naše náklady na jeden takový výjezd jsou 690 Kč. Centrum aktivního stáří navštěvuje 300 seniorek a seniorů. Naše náklady na 1 hodinu kurzu činí v průměru 250 Kč.
718 816 Kč

přispělo

270 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V ŽIVOTě 90 již 30 let pomáháme seniorům a seniorkám žít co nejdéle plnohodnotně v prostředí domova, tam kde to mají nejraději.

Jak pomůžete?

22 000 Kč - jeden den provozu Linky důvěry Senior telefon 

690 Kč - jeden krizový výjezd Tísňové péče, někdy i záchrana života

250 Kč - jedna hodina jazykového kurzu pro seniorku či seniora

Děkujeme, že chcete pomáhat s námi

Jak pomáháme my?

V centru Prahy provozujeme komunitní centrum pro seniory, seniorky a jejich blízké. Provozujeme celkem 6 sociálních služeb.

Díky tísňovému tlačítku chráníme napřetržitě životy tisíců starých lidí v celé České republice, kteří nyní zůstávají ze strachu z nákazy doma. Tísňová péče ŽIVOTa 90 byla odbornou studií v roce 2017 vyhodnocena jako ta nejlepší v ČR.

Díky Lince důvěry Senior telefon pomáháme seniorům překonávat pocity smutku, úzkosti a osamělosti. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a bezplatně.

V našich poradnách pomáháme seniorům, kteří potřebují pomoci s řešením naléhavé nebo dlouhodobě nepříznivé sociální situace.

V rámci pečovatelské služby pomáháme našim klientům a klientkám v jejich domácím prostředí s hygienou, podáním jídla nebo s nákupy.

Pobytové centrum funguje v ŽIVOTě 90 ve formátu rodinného pracoviště s devíti lůžky a je určeno seniorům, o které se stará rodina. Tuto povinnost za ně dočasně až na tři měsíce přebíráme a umožňujeme členům rodiny absolvovat například dovolenou, vlastní léčení v nemocnici případně karanténu.

V Centru aktivního stáří a v rámci Akademie seniorů se senioři učí jazyky, cvičí a vzdělávají se v tom, co je baví. V současné době nabízíme i online kurzy.Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (4)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Podpora je treba. Kazd ymusi pomoci kdyz muze.

Dan
1 000 Kč

Dobrý den, snad Vám nějak pomůže tato drobná částka. Do budoucna dám vždy 10%, z toho co vyrobím a prodám. Hezký víkend.

Martin Jičínský
200 Kč