Greenpeace


Životní prostředí Zvířata

Ochrana pralesů - Indonésie

Tento klíčový habitat mnoha vzácných a ohrožených druhů, jako jsou například tygři, orangutani, sloni a nosorožci, a který je také lidským domovem, však již několik desítek let rapidním tempem mizí. Důvodem je překotná těžba dřeva a především kácení za účelem zakládání plantáží na produkci dřeva, celulózy a palmového oleje. Již několik desítek let Indonésii každoročně zahalí hustý oblak kouře z požárů lesů rašelinišť, který dusí lidi po celé Indonésii i v přilehlých asijských zemích jako Singapur a Malajsie. Ničivý oheň šířící se hlavně podzemním hořením rašeliny pohlcuje pralesy a tlusté vrstvě dusivého dýmu nelze nikam uniknout. Oheň pronikl i do národních parků, které jsou posledními útočišti populací ohrožených orangutanů a tygrů. Odlesňování způsobuje požáry, které mají na svědomí tisíce mrtvých ročně a zapřičiňují vymírání orangutanů. Mnoho obyvatel si kvůli dýmu ze zapálených pralesů a rašelinišť stěžuje na plicní a srdeční problémy. Postižené jsou také děti. Smog každý rok zabíjí na 110 000 lidí žijících v jihovýchodní Asii. V přeplněných nemocnicích končí celé rodiny, které se potýkají se zdravotními důsledky způsobenými toxickým kouřem. Váš dar pomůže přesvědčit soukromé společnosti, aby přestaly v ignorování tohoto problému a zastavily další kácení a vypalování pralesů. Postavte se po bok lidí bojujících za ochranu zdraví, lesů a života v nich!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Víc bohužel dát nemohu, sponzoruji jeden psí útulek, ale je od nás lidí nezodpovědné a bezohledné, co dokážeme provádět přírodě a zvířatům.

Dárce
500 Kč

Vaše práce je nesmírně cenná. Chci, abyste věděli, že si toho moc vážíme a budeme vždycky s Váma. Jste borci! Elsa

Dárce
1 000 Kč

Dobrý den,
jsem ráda, že tento projekt existuje. Moc děkuji za to čemu se věnujete, za to že se snažíte zachránit zvířata, která za zlobu lidstva a jiné nepříznivé situace nemohou. Vím, že tímto přispívám na dobrou věc a doufám, že se Vám povede zachránit tento rod lidoopů. Držím pěsti!
S pozdravem Kristýna Čechová

Kristýna Čechová

God Speed You ....

Dárce

Vážená společnost HSBC, uvědomte si, že životní prostředí, ve kterém všichni provozujeme naše podnikání v jakémkoliv odvětví, je základ pro to, abychom byli úspěšní. Pokud zničíme plíce světa, zkrátíme tak fungování přírody a našim potomkům neumožníme žít minimálně stejně úspěšný život jako žijeme my. Věnujte raději Vaše peníze do odvětví, ve kterém podpoříte obnovu přírody a tím zvýšíte své renomé a zároveň větší potenciál na zisk. Děkuji.

Richard Čechura
100 Kč

Posílám něco málo pro opičky.

Dárce
1 000 Kč

Držím vám moc palce! Vaše práce je pro nás všechny moc důležitá!

Dárce
500 Kč

Díky za organizaci tak neskutečně důležitý pomoci, jako je tahle - protože pomoc naší planetě vzpamatovat se ze všech hrůz, které jí způsobují denno denně určité typy lidí je jedno z nejdůležitějších poslání naší i budoucích generací.

AnnaPe